bugün

Paco De Lucia. Evet.
Metin Türkcan.
Bir çok ad sayılabilir.

Hendrix, steve vai, slash, zakk wylde, kirk hammet, jimmy page hangisini atam da hangisini tutam modunda.
benim için büyük usta garry moore dur.
Ülkemizde, Ahmet Kanneci.
Nokta!
ülkemizdekileri yazayım :

yavuz çetin, asım can gündüz, gür akad, erkan oğur, özkan uğur, fuat güner
Sözlükte buna hakkıyla cevap verebilecek kadar müzikal bilgisi, birikimi, algısı olan kimse olduğunu sanmıyorum. Cevabı da birden fazladır herhalde.
neye göre kime göre? hız mı, tuşe mi? bazıları metronom bazında en hızlısını en iyisi zannetse de eric clapton'un eline bağlama bile verseniz bana göre gene iyi gitaristtir. kulak zevki ve beklentiye göre değişir. her şey mekanik değildir.
(bkz: malmsteen)
(bkz: synyster gates)
antti kokko.

Bir elinde 9 parmağı var sanki pezevengin.

Kalmah ı kalmah yapan adamdır.
halamın oğlu mevlüt. kendisi gitaristtir ve cok iyi solo atar. zaten bi grubu yok. daimi solo. kizlar mest olur bu bebeye.
Subjektif bir değerlendirmedir.

"Hangi türde?" Sorusu ile başlanılmalı bence buna. Her türün kendine ait bir ruhu ve tekniği var.

Örneğin; steve vai'Yi metallica'ya koysan olur mu? Olmaz. steve vai elbette kirk hammet'tan fersah fersah daha iyi gitaristtir. Ama metallica da kirk hammet ile metallica'dır.

Bir çok sayabilirim ama şu an değil sonra ekleme yapıcam bu entriye sanırım.
Bu biraz da sevdiğin müzik tarzıyla alakalı çok kapsamlı bir konu enstrümana hakim bir insan olsaydım farklı tarzlardaki uç isimleri söylebilirdim. Nacizane ; Carlos Santana, José feliciano, bb King, John Mayer gibi isimlerdir bir de paco de Lucia.
güncel Önemli Başlıklar