bugün

burada "en iyi", sanırım "en etkili" anlamında kullanılmıştır. bizim zamanımızda
"güzel maramara" bütün köpek öldürenleri tek geçerdi.
çal karası var, 1 litresi 27 tl.
Apolon beyaz kardeşim bende yeni keşfettim 20 tl fiyatı kırmızısı da fena değil ama ben genede beyaz alıyorum.
sonra cümbüş var o da fena değil ama beyazı biraz tatlı onun o da 20 tl.
(bkz: ergensiken)

doldu taştı la yine buralar.
ilk hayal kirikliklari ile tanisildigi sirada "son defaymis gibi kaybederken kendimi en ucuz saraplarda" diyen soluk resimlerde kalmis ruhlarimizin iyi bildigi saraplardir.
uzun zaman önce annemin çarşıdan bir şeyler alırsın diye verdiği cuzi miktardaki parayı arttırdıktan sonra amaçsız gezerken tesadüfen tanışmıştım uluca denen 2 tl'lik arkadaşla. her seferinde farklı bir şişe rengi ve farklı bir tadı vardı. ama olsun önemli olan kafasıdır mantığıyla inatla içtiğim bu şarap günün birinde ellerimi kızartmaya başladı. hatta bir gün mahallede benden yaşca büyük olan birine ellerim kızardı dediğimde 2 tl'lik şarap içiyorum diyorsun elinde kızarır götünde kızarır demişti...
herkese renkli günler
Lakaplara bile konu olabilir. (bkz: marmara kazım)
carrefour'da sava marka şaraplar var, 20-30₺ segmenti...

ama damacana ile satılanların yerini hiç biri tutmuyor...şaraptan başka her şeye beziyor namussuzlar...
bakma şuanda bir litrelik beyaz altıntepe yirmialtı tl lik entry kafası seni aldatmasın zaten onuda bir tl si çıkışmadı yoksa uluca candır yoktu o yüzden...
herkese renkli günler
markalılardan hasret geceleri ve çubuk,
el yapımı olarak kırıkkale-hasandede kurma şarabı ve ısparta-senirken-iregüp'ün güp şarabı.
denizli vişne şarabı ve mersin mandalina şarapları da az bilinen köpeköldürenlerdendir.
20-30 liraya alınan şarabın iyisi yoktur. ayrıca, köpek öldüren nedir? Halk dilinde dolanan gerçekten çok ucuz espiriler var. 80-90 liraya iyi olmasa bile, en azından köpek öldürmeyen bir şarap alabilirsiniz. zaten, şarap fondip yapılacak bir içki değil, gece 1-2 kadeh içip yatın.

neyse, önerilere geçiyorum.

feniks güzeldir. bir de pamukkale sava var, o da güzeldir. en azından köpek öldürmüyorlar. (bkz: swh) cebimde kalan son parayi çok bunlara gömmüşlüğüm vardır. 20-30 lira arası şarap içeceksiniz, bu ikisi dışına çıkmayın.
it öldürendir o.

Gökkaya markalı şaraptan bulabilirseniz alın. 3 litre içtim (abartısız, net).
sava alın arkadaşlar. 30 tl. carrefourlardan satılır. 50-60 tl bandında gezen şarapların yarısını da tokatlar, emin olun.
Leyla. Migros un sevdiğim şarabı. Adı gibi leyla.
biricik,küp ve hazar!
15 yaşında falanım o sıra yazlıktayız, hep bira hep bira canımız sıkılmış. Ortak para toplamışız, şarap alacağız. Aramızda 20 yaşında biri var ona verdik parayı gitti sonra elinde cips plastik bardak ve Mavi Marmara. Neyse oturduk herkese 2'şer 3'er bardak düştü. O sıralar bana tabi çok çok güzel gelmişti. Bu günlerde sık sık o günleri yad ederim.
her zaman için 40 liradan daha düşük fiyatlı olan şaraptır. marka falan hiç farketmez, zaten şarap markalarına da hakim değilim.
Artık 30-40 lira bandından 80-150 lira bandına çıkan şaraplardır. En iyisi diye bir şey kalmadı hangisi en ucuz kaldıysa en iyisi o.
Akdeniz incisi.
biricik demişlerdi...
evin net.
Buzbağ 70lik rakı etkisi yaratıyor.
sokak köpeği sorununa çözümü şarapta arayanların açtığı başlık.
feniks var miisssssss gibi.
deneyin denettirin.
Buzbağ üstüne tanımam.