bugün

kesinlikle rob halford.
(bkz: Rob halford) Judas Priestin efsanesidir bana göre.
paul di anno dur şahsen. Iron Maiden ve Killers albümleri dünyaya bedeldir bu abimiz sayesinde.
(bkz: ronnie james dio)
kadife gibiydi sesi rahmetlinin. topragi bol olsun.
Dio, bruce dickinson ve rob halford üçlüsüdür.
kesinlikle rob halford demek ayıp olur. tamam reyizdir kabul ama öyle bırakamayız, çünkü;

(bkz: bruce dickinson)
(bkz: eric adams)
(bkz: Lemmy Kilmister)
(bkz: dio)
philip anselmo
eric adams.
(bkz: ronnie james dio)
Yeri gelince babamdır. Ben boyle oktav duymadim.
(bkz: Klaus meine)
tam heavy metal olmasa da en iyi solist olabilir.
sesinde bir huzur var adamin. canli performansta bile bu degismiyor.
iin the niiight, coome to mee. you know i want your touch of evil.

anladınız siz onu.
tek birisini söylemek ayıp olur gibi duran ankettir. bruce dickinson isimli bir gerçek var. sonra ian gillan ı nereye koyacaksın? ozzy osbourne diyeni neye göre reddedeceksin? grupla ayrı, kendi başına ayrı tadı olan halford ı neyleyeceksin? ya peki idollerin devamı olarak gruplarda yer alan andy deris, joe lynn turner ın ne kabahati var? dave coverdale gibi şarkı söyleyen de yok... lan??

evet haksızlık, haksızlık ama... dönem dönem bu tarz kıyasları yapıp ustaların her birini anmak lazım, fikir paylaşmak lazım. dolayısıyla fikrim ne olursa olsun, aklımda tek bir kişi tercih etmek zorunda olsam onu seçerim dediğim birisi var.
ya geçen tribute albümünü dinledim; albüm kaydının üzerine hiçbir cover'ı çıkamamış, sesiyle dumurdan dumura koşturmuş, canlı performansları asla albüm vokallerinden aşağı kalmayan ronnie james dio eğer bir that varsa oraya oturup kendi icadı meavy metal el işaretini yapacaktır. we rock!
Bruce uzak çeker.