bugün

(bkz: sanrı)
sonucu ateşli hastalık olan sanrı.
"en iyi din islam en, iyi parti de akp'dir tanrısı" olarak allah'ı gören bazı muhafazakarların sanrısıdır.

(bkz: ne dedim lan ben)
islam dini en iyi dindir bir sanrı değildir.tarih şahittir ki, ehl-i islâm ne vakit dinine tam temessük etmişse, o zamana nisbeten terakki etmiş; ne vakit salâbeti terk etmişse, tedennî etmiş. Hıristiyanlık ise bilâkistir. Bu da mühim bir fark-ı esasîden neş'et etmiş.
Direkt islam a saydırsam belki destek veren çıkmaz en iyisi ben yanına bir de akp ekliyeyim mantığıyla açılmış konuda bahsi geçen sözde sanrıdır. (bkz: akp bahane islama küfretmek şahane)
(bkz: giren çıkan yok bu nedir sancısı)
din ile devlet işlerini ayırmayı ağızlarından düşürmeyen zübüklerin, her platformda din ve devleti bir araya sokmak için elinden geleni ardına koymamasının doğurduğu ve bu doğurganlığın sonucu, ne yedüğü belirsiz bir dizi kelime öbeği.

dini duygular kimileri için sanrıdır, kimileri için değişilmez bir tanrıdır. o yüzden, sanrılara inanan ve onlar ile ilgilenen garip yazara çağrım şudur ki, ya eğer sanrılar gerçekse?
her din mensubunun en iyi din kendilerinin ki, her parti mensubununda en iyi parti kendilerinin ki sanmasıdır. olaya objektif bakamama, bakılabilse bile bunu yüreklilikle söyleyememe sendromudur.