bugün

doğrudur nurcuların dershaneleri hep türkiye de en iyi dershaneler arasında yer almaktadır. öğrencileri ile bire bir ilgilenerek onları üniversiteye kesinlikle girmesini sağlarlar ve yeni nurcu askerler yetiştirirler. adamlar böyle yapa yapa güçlendi işte.
erkek kızlar ayrı olunca ortamda olmuyor ve sadece derslere sınava konsantre olunuyor ayrıca abilere-ablalara gönderilen öğrenciler bildiğimiz şekilde kamplara alınıyor profesyonel futbolcular gibi maça hazırlanır gibi öss ye hazırlanıyorlar. tabi başarı oranı yükseliyor.
doğruya doğru kendilerini pek sevmem ama haklarını vermek lazım iyi organize oluyorlar.
ajanda, kalem vb. ürünler dağıtmak, tek düze ezber eğitim yapmak bir dershaneyi kaliteli kılıyorsa, doğru önermedir.
(bkz: fem)
gerçeği yansıtmayan durumdur, "nerden mi biliyorum?" çünkü o dershaneye gittim. adamların taktiği iyi sadece, çok zeki öğrencileri alıp seviye sınıfları oluşturuyorlar ve bu öğrenciler derece alıyor, böylece reklamı yapılan iyidir felsefesiyle insanlar oraya yöneliyor, ben o dershanelerde 2 yıllık muhasebe bölümü mezunlarının türkçe öğretmeni olarak atandığını gördüm.

not:nihat hatipoğlu'nu izleyerek cennete gideceğini sanan kitle ile cemaat dershanesine gidip öss' de full cekmeyi hedefleyen kitle aynıdır.

(bkz: bilinçli müslüman)
en iyilerin,en iyisi sanıp nurcu dersanelerine gitmesiyle oluşmuş durumdur.
ders çalışmamayı çok farklı şeylere bağlayıp öğrencilerin gözlerini korkutup öyle bir hipnotize ederler ki en iyi olurlar.
(bkz: cizvit tarikatı)
hakikaten iyidirler. kesinlikle katiliyorum. bir yonleri disinda cok da takdir etmisimdir..
iste o tek kotu yanlari sudur;
ogrenciler olmasi gerektigi gibi siniflara ayrilir basari derecelerine gore. basarili olan ogrenci siniflarina daha fazla ozen gosterilir. basarisiz olanlarina gereken ozen gosterilmez.
basarili olanlar zaten basarili, basarisizlarla ilgilenmek gerekmiyor mu diye dusundurtur bana...
bilemiyorum simdi, butun dershaneleri oyle olmayabilir ama benim gordugum oyle...
(bkz: para var huzur var)