bugün

sör denildiğinde public agent derim.
başarılı bir tespit.
ulan helal olsun iyi tespit yapmissin dedirten tespit.daha dogrusu bunu dile getirmis olman...valla bravo.
doğru tespit.

kardeş seninle röportaj yapmak istiyorum. adam nasıl olunur açıkla.
public agent denildiğinde wowowow haram! akla gelir.
Modern dünyanın en büyük sıkıntısıdır,
iyi bir lise, iyi bir üniversite, iyi bir eş, iyi yaşam şartları derken bir bakarsın yaşın 35 olmuş. Sonra çocuklarım var onların geleceği için daha fazla çalışmalıyım dersiniz. Halbuki o pezevenk büyünce sizin yaptığınız birikimi hiç umursamadan harcayacaktır . Yani inşallah öyle yapar yapmazsa daha kötü. O da biriktireceğim diye çırpınırsa babasının yolunda demektir. Babadan oğlu berbat bir hayat akıp gider.

Kendimiz için yaşamayı öğrenmeliyiz, yoksa biz biriktirelim diye tırmalarken çocuklarımız, eşimiz mutsuz bir hayat yaşarlar, ilgisizlikten ötürü. Halbuki bize sorsanız onlar için tırmalıyoruzdur. Pehey! Hayat bu kadar kompleks işte.
adam haklı.
en guzel hayatı da eninde sonunda ölmek için yaşadığımız gerçeğini akla getirir.
haklılık.
yanlış ülkede doğanlar için can acıtan gerçek.
Kesinlikle...
harcamayanlar için sıkıntı olmayandır. 5 yıl sonra hiçkimsenin beni işe almayacağını, ev bile kiralamayacağımı bile bile yaşıyorum. hiçbirimizin yarın ölmeyeceğinin garantisi yok. çok klişe ve çok da doğru bir lafı hatırlatırım, dünyaya bir kez geliyoruz.
Çalış babam çalış.
Lisenin son yıllarından iş hayatına kadardır.
Şuan en güzel uykuyu ilerde sonsuza kadar uyumaya tercih ettiğim gibidir.
içinde tuttuğunuz son umutları artık 40'lı yaşlara bırakmaktır.***
günümüz eğitim sisteminin öngördüğü olgudur.
En zorlu yaşlarda rahat edebilmek içindir. Nesi garip mk?
Tam tersi olması gerekmektedir.
en boktan yaşlarında parasız pulsuz acı içinde yaşamaman içindir.
Egitimini sirf is bulmak icin alan, isini sirf para kazanmak icin yapan insanin düsüncesidir.
Dünyanın adil bi yer olmadığının göstergesidir *
(bkz: okulunu bitir askere git işe gir evlen çocuk yap)
Birçok kişinin seve seve kabul ettiği durum. Bunu anlatınca "napacan başka " dışında bir şey demezler. Onlar da haklı tabiî. Sistem böyle işliyor. Alternatifi de yok gibi bir şey. Olsa bile tüm insanlara hitap edecek kadar güçlü değil.
aklıma neşeli ol ki genç kalasın şarkısı geldi. ölümsüzlüğü vaat ediyor la şarkı.

başlıkla paradoks oluşturan şarkı. en sevdiğim.
güncel Önemli Başlıklar