bugün

Gladiator filminden çok sevdiğim efsane bir repliktir.Tarifte gelincek son nokta:

Maximus:Evim Trujillo’nun yukarısındaki tepelerde. Oldukça sade bir yer. Pembe taşları yazları ılıktır. Bir mutkfak bahçesi… gün boyunca baharat, akşamları yasemin kokuları olur. Kapıya doğru dev bir kavak var. incirler, elmalar, armutlar… Toprak, Marcus, siyah toprak. Karımın saçları gibi siyahtır. Güney yamacında üzümler ve kuzeyde zeytin ağaçları. Evimin yakınında oynayan vahşi midilliler… Oğlumu kovalarlar… onlardan birisi olmak isteyen oğlumu.
görsel
''egon gözlerini öylesine kör etmiş ki, aslında iki adım gerideyken kendini bir adım önde olduğuna ikna etmişsin.''

(bkz: now you see me)
"never wound , what you can't kill"

"i like being bad , that's makes me happy"

(bkz: spider man 3)
"sana sanatı soracak olsam, bana okuduğun kitapları satmaya kalkacaksın.

Michelangelo. Hakkında çok şey biliyor musun?

Çalışmalarını, politik etkilerini, papayla ilişkilerini, cinsel tercihini, bütün çalışmalarını söylersin.

Ama sistine kilisesi'nin kokusunu söyleyemezsin.

Çünkü oraya gerçekten gidip, o güzel tavana bakmadın, görmedin.

Sana kadınları sorsam, neleri sevdiğin hakkında bir sürü şey sayarsın.

Belki bir iki kere yatmışsındır da.

Ama bir kadının yanında uyanmamın ve mutlu olmanın ne olduğunu söyleyemezsin.
Sana savaşı sorsam sheakspeare'den bahsedersin değil mi?

(bir kere daha yaklaşıyoruz dostlar)

Ama hiç savaş görmedin.

En yakın dostunun kafası kucağında son nefesini verirken sana nasıl baktığını görmedin.

Sana aşkı sorsam, sonelerden alıntı yapacaksın.

Ama bir kadının karşısında hiç tamamen savunmasız kalmadın.

Sana gözleriyle hükmedecek birisini görmedin."

(bkz: good will hunting)
reddedemeyeceğin bir teklifte bulunacağım. (gadfather)

ı'll be back (transformers)
En azından hayattayız be abi.
"Eskiden bu hayatta en kötü şeyin yapayalnız kalmak olduğunu düşünürdüm. Hayır, değil. Hayattaki en kötü şey, seni yalnız hissettiren insanların arasında kalmak."

"World's Greatest Dad"
Yahşi Batı "sikmeseler bari"
Hatta instagram'da "Aleyna'nın "Sen olsan bari" klibiyle birleşik bir klip bile yapmışlar, ha haaaa...
Bütün sevdiklerimin ölümünü izledim, ve şimdi sıra sen de. Sanırım benim ödediğim bedel de bu. Her birimizin bir ölüm borcu var, bunun istisnası yok biliyorum, hatta o gün geldiğinde dört gözle bekleyeceğim. ama bazen,

ah Tanrım, Yeşil Yol o kadar uzun ki.

The green mile. Evet.
günlük hayatta da sık sık kullanırım

görsel
Good will hunting'de, psikolog ile will hunting arasında parkta geçen konuşmayı, daha doğrusu psikoloğun will hunting'e yaptığı konuşmayı dinleyin.
''o kadın intikamı hakediyor bill , bizler de ölmeyi..''

(bkz: kill bill)
görsel
- içinde hırsızlık olmayan bir işte çalışmasın
-mesela nasıl bir iş ?
- devlet işi olabilir
- içinde hırsızlık olmayan bir işte çalışıyorsun hemde devlet işinde.
(bkz: 7 psikopat)
Hayat seni ne zaman acıtırsa, çıkar cebinden bizi karşına koy.

'Unutursam Fısılda' filminden.

Edit : https://www.uludagsozluk....-film-replikleri-1579932/
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

Ölü ozanlar derneği / 1989
(bkz: tokatçı)
görsel
basit ama kulaklarında yankılanır. ‘neden düşeriz bruce?’
"Gondorlular, Rohanlılar kardeşlerim gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum. Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir, dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir. Ama o gün bugün değil. Düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü. Ama o gün bugün değil. Bugün savaşacağız bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına size kalmanızı emrediyorum batının halkı…
Aragorn
--spoiler--
Herkesin inandığı bir şey vardır bu amk hayatında benimkisi de sensin, napayım?
--spoiler--
kuzey güney zaten izleyin anlarsınız kıvanç tatlıtuğ repliklerinden .
görsel
görsel

Tamam.
görsel