1. 1.
    üniversitede o diplomayı aldığın gün bütün hayatın acı gerçekleri karşına dikilip durur.
    7 ... salon beyefendisi
  2. 2.
    elbette güzel yıllar sırf onlardan ibaret olmamakla birlikte, gayet hoş bir önerme.
    5 ... usualsuspects
  3. 3.
    Şu üniversite yılları goygoyunu o kadar abartıyorlar ki, insanlar gidince hayalkırıklığına uğruyor.

Vizeye finale girme stresleri de, o dönemin barındırdığı maddi manevi sıkıntılar da dahil üniversite yıllarına. Çeşitli sıkıntılarla karşılaşan öğrenciler de 'böyle mi geçmeliydi üniv yıllarım' diye üzülüyor sonra. Büyütmeyin arkadaşlar. Belki sonrası çok daha güzeldir. Kişiden kişiye ve yaşadıklarına tercihlerine göre değişir.
    5 -1 ... tornaci tacettin abi
  4. 4.
    Gülümseyerek katıldığım önerme. Tabi bu durum kişinin üniversite yıllarındaki ruh hâli, arkadaşlık ilişkileri vb etkenlere göre değişir ama ben de bu konuda şanslı olanlardandım. En çok özlediğim anlar o döneme ait. Üniversite bittiğinde de o anılar kalıyo elimizde. Mutlu olduğunu hatırlamak için onlara sarılıyo insan, bu da büyük bir nimet bence.
    6 ... sonbaharhavasi
  5. 5.
    en güzel yıllar kolombiya'da bir muz bitkisinin içerisinde geçirdiğim yıllardı.
    2 ... john misty
  6. 6.
    insana göre değişir.

Bilincin yerine oturduğu, kendine, kişiliğine emek vermenin öneminin anlaşıldığı, sosyal hayatın incelikleri ve gerekliliğinin farkedildiği, okumanın, araştırmanın, sorgulamanın, hobiler edinmenin, konserlerin, söyleşilerin, dinletilerin, sanatsal yönün gelişip serpildiği, sizi siz yapan günlerin aktığı dönemdir.

Ciddi sorumlulukların henüz omuzlarınıza çökmediği, kimsenin çalışanı, karısı, kocası, annesi, babası olmadığınız günlerdir.
    Tek derdiniz siz ve kendinize katacaklarınızdır.
    O yüzden en keyifli ve güzel dönemdir.
    Yani hanyayı konya' yi görmeden önceki son istasyondur.
    5 ... zeytinyagli dolma kalem
  7. 7.
    benim gibi zenginsen her günün güzeldir.
    2 ... uzay muhtari
  8. 8.
    Şöyle bir düşünüyorum da güzeldi be. Ama universite değil, ortamı, arkadaşlar, dedikoduları, ders çalışma bahanesiyle toplanıp onu bunu çekiştirmek, kendi kafamızdan uydurdugumuz geziler falan.

Ulan şu okul bir bitsin başka bir şey istemiyorum demiştim.

Salak ben.

Keşke dilek haklarımı orada kestirip atmasaymisim. Hayat gittikce zorlasiyormus, gormemisim.
    2 ... formokrezol