bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  akıllara durgunluk veren kıvrak zekanın getirdiği olaylar,molaylar...

  --spoiler--

  evli bir bagyanın, eşinin doğum gününde kızlık zarını diktirmesi, erkeğinin emrine amade etmesi, erkeğine yeniden,yeniden heyecan yaşatması. **
  --spoiler--

  edit: (bkz: en ilginç doğum günü sürprizi) olmaz.. nie? çünkü iki eş anlamlı sözcük aynı cümlede yer almaz.. neymiş o iki eş anlamlı? sürpriz ve ilginç, birisi diğerinin verdiği anlamı cümle içinde vermektedir. ilginç olunduğu için sürprizdir.

  kıvrak zeka derken, öyle ya da böyle düşünceye katılırsın ya da katılmazsın bu davranış posta gazetesinin haydar dümen'e gelen sorulardan oluşturduğu top 10 listesinin en başında yer almaktadır.

  güzelliğe gelince, sadece ve sadece empati ilkesini çalıştırmayla anlaşılabilecek olaydır, nihayetinde sen kızlık zarını soğan zarı olarak görebilirsin ama özneler arası iletişimde tüm anlatabileceğin karşıdakinin anladığıyla sınırlıdır. unutmamak gerekir..

  eksileyen ipnelere gelince, eksilemeyin kardeşim karmam düşmesin hatunlar pas vermiyorr...
  5 -7 ... felsefe yapma
 2. 2.
  çikolatalı muzlu pastadır ya da sıcak içten bir gülümseme en olmadı uzaklardan gelen bir telefon...
  4 ... aci biber
 3. 3.
  eğer sevgiliden gelmiş ise gerçekten güzel bi süprizdir..

  --spoiler alfa--
  önce 1 paket çikolata alınır.. sonra bu çikolata paketi açılır.. her çikolatadan 1 kere çok az ısırılır.. daha sonra bir not yazılır, çikolatarın üzerine konulur.. paket kapatılır ve sevgiliye verilir..
  --spoiler alfa--

  --spoiler beta--
  paketteki not: hepsinin tadına baktım, hiçbiri senin kadar tatlı değil..
  --spoiler beta--
  **
  14 -5 ... emrah potter
 4. 4.
  (bkz: islanmayan corap)
  3 ... the sakird
 5. 5.
  sürpriz olduğu için sürprizlere gebe olaydır.

  bir insan düşünün kuru fasulyeye dayanamıyor ama, yeyince de barsaklarda gaz değil, köpek ölüsü oluşuyor her ne hikmetse. bu sebeple yıllardır kuru diyetinde bu insan. doğum gününün akşamı eve gidecekken, mükemmel bir koku çeliyor aklını, evet kuru kokusu bu pastırmalı hem de. nasıl olsa doğum günüm değil mi deyip, giriyor kurucuya.

  bir porsiyon, iki porsiyon, üç porsiyon derken mide şişiyor, kıpırtılar başlıyor. yürüyerek eve gitmeye başlıyor. amaç eve gidene kadar ne var ne yoksa boşaltmak ama, bir türlü bitmiyor.

  eve bir de giriyorki karşısında sevgilisi. çok şaşırıyor, çünkü daha sabah görüştüklerinde şehir dışındaydı. kendisine sürpriz yapmış demekki. sarılıyor boynuna. sevgilisi "iyiki doğdun aşkım" diyor ve "sana bir sürprizim daha var" diyerek elindeki mendille adamın gözlerini bağlıyor.

  kadının yönlendirmeleri ile adam yemek masasının da bulunduğu salona giriyor. o sırada kadının telefonu çalıyor. bir saniye hayatım diyerek adamı salonda bırakıyor ve daha iyi çekmesi için balkona çıkıyor.

  e tabi hala bitmemiş gazı salmak için mükemmel bir zaman. adam küçük bir bombayı salıyor. bir yandan da eliyle yelliyorki aşkı gelince uyanmasın. lakin telefon konuşması uzuyor, adam bir tane daha bırakıyor. bu seferki daha büyük bir bomba. yine aynı şekilde eliyle yelliyor poposunu sallıyor. kadının telefonu bitmediği için hepsini bırakayım düşüncesiyle uzun ve sesli bir gaz bombasını salıyor. o kadar kötü kokuyorki o kadar olur. adam bile bayılacak gibi oluyor. el yordamıyla pencereyi bulup camı açıyor ve poposunu dışarı veriyor.

  derken kadının konuşmasının biteceğini seslerden anlayıp, hemen camı kapatıp yerine geçiyor. kadın içeri geliyor kusura bakma aşkıııımmm diyerek gözünü açıyor.

  adam gözlerini ovuşturarak açıyor ve...

  biz buna siz siz olun ve gözünüz kapalıyken osurmayın diyoruz.
  6 ... isvicreli bilim adami
 6. 6.
  güzelini bilmem ama en ilginci pastanın içinden çıkan tektaşı yutan sevgilidir herhalde. herkese büyük sürpriz olur tektaşı yutması.
  2 ... damat hobbit pasa
 7. 7.
  gecenin 12' yi vurmasıyla birlikte elinde malafa'yla * gelen iki kardeş.
  3 ... goldfinch
 8. 8.
  binlerce kilometre uzaktaki sevgilinin hiç haber vermeden kapıyı çalması, ve sizin kapıyı moralsiz bir şekilde açtığınızda gözlerinize inanamamanız, akabinde sevinçten şoka girmeniz. "ama ama, sen, burda, nasıl???" diyerek ağlamaya başlamanız, boynuna sarılmanız, kavuşmanız. bundan güzel sürpriz mi olur, bu doğumgünü unutulur mu be. ah ah. (bkz: olsa da yesek)
  6 -1 ... filozofil
 9. 9.
  tam doğum günü sona erip gece saatler 12,00 ye yaklaşmışken kapının zırıl zırıl çalması ve bir dolu arkadaşın ellerinde kocaman bir doğum günü pastasıyla içeri dalmaları.
  ve böylelikle 3. doğum günü pastanızı yiyor olmanız.
  insan musmutlu oluyor vallahi.
  3 ... freedean
 10. 10.
  üniversitede çok sevgiğiniz hatta ağladığınız hatta içip içip kışın ortasında karlı havada saçmalayıp denize girdiğiniz açılıp eve gittiğiniz ve iki hafta yataklarda yattığınız hanım kızı ikna edip doğum gününüzde karşınıza çıkarıp sevdiğiniz kızın size hediye vermesi... sizin gözlerinizden yaş gelmesi süpriz budur? budur...
  1 -1 ... unlock