bugün

Lahana iyidir jalapeno da.ama salatalık başkadır.hıyarın teki sonuçta.
Patlıcan turşusu şiddetle tavsiye edilir.
hazal turşusu. *

(bkz: hazal kaya nın sirke ile yıkanması)
Karnibahar ve korni$on.
Pancar ve limon.
Fasulye ve lahana turşusudur.
henüz suyu içilmememiş olandır.
Yumuşak olmayan her turşu güzeldir ama daha özel olduğu icin oyumu şu mor mor olandan yana kullanıyorum pancar sanırım.
Sarımsaksız lahana turşusu.
Birinin domates turşusu yazması lazımdı. Bayılırım.
turşucu hurşit'in yaptığı turşudur.
ağzımın suyunu akıtıyor Şu turşu muhabbeti. Yapmayın arkadaşlar .
(bkz: acur)
Lahana turşusu favorim.
Son tursucu olrak çok fena turşu yaparım sanırım üstüme tanımam . Karnabahar salatalık lahana Mor lahana kıl biber pancar fasulye brokoli yeşil domates acur siyah havuç vs vs ne desen yaparım az kaldı saticam artık kimse mahrum kalmasın bnm tursularimdan.
Salatalık turşusu.
pancar tursusunuda ilk kez duyuyorum ama limon sulu olani iyisiyle olani o kesin.
Lahana ve salatalık turşusudur. Ayrıca yeşil domates ve yeşil minik fasulye turşusu da güzeldir.
favorim tabi ki salatalık turşusu ve kesinlikle ev yapımı olacak diğer türlü hiçbirisinin lezzeti yok. favorime alternatif tabi ki lahana olacak.
Kurufasulyenin yanında yenen turşudur. Hangisi olduğu fark etmez.
pancar, salatalık, karnabahar, beyaz lahana ve fasülye arasındayım.
bir de lahananın üzerine pul biber çok yakışıyor.
beyaz lahana, mor lahana. turşuların hepsi çok güzeldir ama en güzeli bunlar.
bana göre turşuların en güzeli kornişon adlı körpe salatalıktır.
seyyar turşucuda suyuyla birlikte yenen turşu.
görsel
eskiden böyle bir meslek vardı. seyyar arabalarda, cam fanuslarda turşu suları ve çeşit çeşit turşular olurdu. özellikle eminönü meydanı aklımda kalmış. bakırköy meydanında da vardı sanki bunlardan bir tane. belki de geçmişe dönük hatıraların canlanması ile şu anda tadı güzel geliyor. adam önce cam bardağın yarısına kadar turşu suyu koyardı. üstüne de başka bir fanustan kırmızı renkli acı ve şalgam karışımı suyu koyardı. içine de bir parça havuç, bir salatalık, bir adet şalgam ve biraz da lahana. eline de bir çatal tutuştururdu. hem suyunu içerdin, hem de turşuları yerdin.
bak düşününce dişlerim kamaştı. olsa da hem yesek hem de içsek.
(bkz: tursusu kurulmus kiz)
güncel Önemli Başlıklar