bugün

dışkı dokunmuş saçmalıyor.
az bile söylenmiştir.

müslüman türkler caheletin ta kendisidir.

derhal bir çözümü bulunması gereken hadisedir.evet.

(bkz: yallah yemen’e evet).
Yahudi Türkler - hazarlar
Hristiyan Türkler - Gagauzlar
Budist Türkler - göktürkler, Uygurlar ve tobalar
Ateist Türkler - ?
sakal bırakıp davar davar hareketler sergilemekten başka bir şey bilmedikleri doğrudur.evet.
bokunu tadan adamın sözlerini ciddiye alıyoruz he mi?
Külliyen yalandır eksik bir noktası varsa o da yalan Bir sürü millet var nobel alan kaç millet bizim nobel alan aziz sancar var oktay sinanoğlu süper güce hoca olmuş bu büyük insanlar bize şaka yaptı sananlar beklemeye devam etsin.
bok yemek kültürü arttırır.
ali kuşçu ile ibni sina siksin seni.
amına kodumun davar eşşekleri gelip hala ali kuşçu ibni sina vs yazıyorlar..

çıldırıciim amına koyayım ya delirmemek elde değil.

amk 600 senede akla gelen sayıya bak.

iki (2).

koskoca iki lan.

tü ben sizi dölleyen olasılığı sikem.evet.
Dedi asıl cahil kişi..
adam haksız da sayılmaz sanki.

https://tr.sputniknews.co...kler-musluman-turklerdir/
katılmadığım önermedir.
Celal Şengör kendisini Türk olarak görmek zorunda değilsin başka yere defolsun da kurtulalım şunun aşağılık kompleksinden. Yani o da biliyor bunun doğru olmadığını ama neyse. Popüler olacak diye sallıyor da sallıyor ibnenin evladı.

Edit: Ya kardeşim sudan, Suriye, Irak gibi ülkeler varken en cahil ne demek? O zaman Celal de bir bok yapmıyor demektir. Neden kendinizi bu kadar aşağılama hastasısınız?

Edit 2 : Oğlum Celal Şengör’ün ateistlikte dizlerinin üstüne çökertirim s2k. Ben ateizmin peygamberiyim boş konuşmayın.
Cahilce ve yobazca bir açıklama,Türkiye Müslüman bir ülke değil yönetimi laiktir.yani frenk mukallididir.halka gelince namaz kılan bana göre 100 kişiden 5 kişidir.kuran okuyup anlayan 1 kişidir.bu durumda islam türkün yaşantısının neresinde ve nekadar yer kaplıyor.hülasa siz beyinsizler aya roket gönderecektinizde buna islamiyet yada türkler ayaklanıp karşımı çıktı.
ağzındaki baklayı sonunda çıkarmış. en son kendi bokunu yiyordu.
(bkz: çöp)
https://scontent.fist2-2....0d5c4d3a8&oe=5E6F8976
Bok Yemenin yan etkileri.
Müslümanlığı kur'an dan öğren ki cehaletin belli olmasın evladım. Allah ıslah etsin.
celal şengör iyidir hoştur ama bazen kendi gerçekliğinde yaşıyor gibi geliyor bana. yani celal beyin ateist olduğundan dolayı dinlere bakışını biliyoruz burda hiçbir sorun yok bence. ama kendisi sırf hristiyanlığa sıkı sıkıya bağlı diye hegele şarlatan diyen biri aynı zamanda. marx konusunda katılıyorum kendisine o ayrı konu.

gidin bakın bi kazakistan vilayetine herhangi bi etnik olarak kazak olan siktir diye küfreden bi adam bulun. bu adam kendini rus sanıyor mesela. kendi dilini kullanmayı aşağılanma olarak görüyor. nazarbayev dışında ciddi bi elit tabaka da yok biz rus değiliz diyebilecek olan. evet ülkede ciddi bi rus nufusu var ama bu kazakları rus yapmıyor ya da bizi arap ya da rum yapmadığı gibi. tarih bilmeyen bi topluma başka hiçbir sosyal bilim öğretemezsiniz. sosyal bilim olmadan da alienated olan yani yabancılaşmış olan bi millet çıkar ortaya neye inanacağını ne yapacağını bilmeyen.

velhasıl kelam; dinler üzerinde dogma üreterek milletlerin geri kalması sağlanabilir, belki ortadoğunun bu halde olmasının sebebi islamın yanlış anlaşılması ya da birilerine göre islamın yanlış olmasından kaynaklanıyor olabilir. ama müslüman türkler en cahil türkler değildir orta asyada durum daha vahim. cahillik topluma nufuz eden bi virüstür sadece dinle ilişkilendirmek mantık dışı yani zırvaa olur.

editus: orta asyayı bizzat gören bi süre orda yaşayan biri olarak biraz genel geçer tespitlerde bulunmamın sakıncası olmadığı kanısındayım.
celal yaşın 64.
10 15 yıla kadar göreceksin kim cahilmiş kim bilgiliymiş.
olayla alakasız ama bi keresinde gökkuşağına allah ne güzel yaratmış diyen birine bilimsel açıklama sunduğum için her şeyin de bilimsel açıklamasını buluyorlar zaten diye linç yemiştim. adamların bilime bakışına bak ben ne diyim şimdi buna, ateist diye adam ne dese karşı çıkılıyor zaten yoruma gerek yok.
"Araplar kadar güzel masal uyduran,
iranlılar kadar güzel masal anlatan,
Türkler kadar masallara inanan başka bir millet yoktur.”

Mirza Fetali Ahundov
mesleğinden başka her şeyle
uğraşan , atatürkçülük maskesi
altında türklere , islamiyete sal
dıran , ne idüğü belirsiz tanzimat
artığı......

biz türkler akıllı olsak bunu arnavut
luğa , sırbistana vs gönderirdik .
hollandalı frank hoogerbets kendi
bulduğu metodlarla ,başarılı deprem
tahminleri yapıyor , türkiyeyi ikaz
ediyor , bizim prof şeyinin tadına bakıyor .

böyle insanlar , türkiyeye işidi getirir ........
Celâl hocayı cok severim ama çok önyargı barındıran bir söz.
Cahilik ne olduğunla alakalı değil ne okuduğun ile alakalı .
ya islamiyette bilimi gelişmeyi engelleyen hiç bir olgu yok tam tersi teşvik etme durumu var.mesele islamiyet değil zaten mesele müslüman olan kişilerin islam'ı yaşayamaması yaşasa zaten şimdi böyle konuşulmazdı emin olun siz islamiyet'i araştırmıyorsunuz kuran okumuyorsunuz gidiyorsunuz internetten oradan buradan insanların fikirlerini daha sorgulamadan araştırmadan o fikri doğru bulup onu savunuyorsunuz bu başlığı açana da ben gerizakalı derim o zaman hacı benim dinimi aşşağılıyorsa atalarımın bu memleketi inançla kanla kazandık şimdi herkes bilim kisvesi altında şu güzide dinimizden kaçıyor tamam istediğiniz gibi elbette yaşayın benim dininde zorlama yok zaten sadece uyarma ihtiyacı bunu da niye açıklıyorsam konudan saptık neyse arkadaşlar kısaca demek istediğim bu ülkede dine çok tamah etmezsen akıllı bilimsel düşünen kendini geliştirmiş olarak görülürsün dinini yaşar bak burası önemli dini yaşamak ama doğru bir şekilde oradan buradan bazı kişilerin kıçından uydurduğu gibi değil de Kur'an'a göre yaşamak şimdi bende yobaz görünürüm amaaaan sözlük söylemek istediğim o kadar şey var ki...artık islam'dan bizi soğutan insanlar yüzünden ateist olan insan sayısı o kadar çok ki...ve bir başka asıl mesele bu ülkede insanlar birbirini sömürüyor insanı insan gibi görmüyorlar sadece çıkar olarak mahiyetinde kullanıyorlar en çokta güzide devletimiz yapıyor.

(bkz: yargı)
(bkz: toplum)
(bkz: türk)
güncel Önemli Başlıklar