bugün

hatanın ta kendisidir pezevenk.
en çok hata yapan insandır.
aslında herkes bu insandır.
Özgüveni olmayan insandır.
en büyük hatayı yapıyordur.
önceliğini değiştirmesi, en büyük korkusunun ciddi bir hastalığa yakalanmak olması ve sağlığına dikkat etmesi gereken kişidir.
mükemmelliyetçi olan insandır bi danışmana ya da psikoloğa görünmelidir...
imkansızı istemesi bir yana, mantıklı bir yaşama amacına sahip olmayan insandır.
özgüvensiz insan.
hatalarını tecrübeye dönüştürememiş kişi korkusudur. ikinci aynı hatayı yapmaktan korkmalıdır ki ahmaklık yapmış olmasın.
başarılı olamayacak olan insandır. zira başarı tecrübe ile olur, tecrübe yapılan hatalardan alınan derslerden elde edilir.
Bir yolunu bulup da bürokrasiye girmişse, müsteşarlığa kadar terfi etme garantisi olan kişidir. Sadece sabırla bekler ve terfi eder. Sonunda parlak bürokrat olarak milletvekilliği teklifi almak, kariyerinin en muhteşem anıdır.
geçmişte onlarca kere hata yapmışlığı vardır. böyle arkadaşlarım var, gelip bana danışıyorlar. cevab veremeyeceğim için bana böle basit şeylerle gelmeyin diyorum.
(bkz: atelofobi.)
her daim korktuğu başına gelir.
diken üstünde yaşayıp hayatı kendine zehir eder.
hayatı yaşayamayan insandır.
muhakkak hata yapıcak bu kadar kasmaya gerek yok.
hata yapmaktan başka pek bir meziyeti olamayacak insandır.
hiç bir olaya direkt müdahil olamayacak, hiç bir meselenin öznesi olamayacak insandır. hayatını dolaylı yollardan yaşa(!)yıp elindekilerle yetinmekten başka bir şey yapabileceği yoktur. bazen bodoslama dalmak en iyisidir.
bu durum insanlarımızın kafasına yerleştirilmiş bir ön yargıdır ve yaşam şartları zorlaştıkça parazit gibi çoğalmaktadır.
doğru yoldadır devam etsin. akıl hastası olup tez vakitte varlığını dünyamızdan uzaklaştırması dileği ile.
En büyük hatayı yapmaktadır. Bu yazdığımı okuduysa o kişi derhal iyileşecektir.
belki hiç hata yapmayarak, hata yapan insandır. her hata bir ders halbuki.
Dünyanın en korkunç hapishanesinde hayatını sürdürüyordur.
asla gerçek anlamda büyüyemeyecek olan insandır...

hayat tecrübesi, yapılan hatalardan ibarettir...
Hata yapar..