bugün

Güzel bir hayaldir. En büyük hayali 36 sene çalışıp bir ev alayım olan insandan kat kat güzeldir.
mis gibi hayal.

en büyük hayali almanyada 40 bin euro olan araca türkiyede 300bin tl verenler anlayamaz.
Gez Konya’yı gör dünyayı jdjdk.
türkiye den başlarsa türkiye de kalır. malum benzin 6 oldu..
Yapıcamda yeterli param yok.
güzel insandır. yaşamasını bilendir. ne olacaktı? 20 yıl götünden ter gele gele okuyup, zar zor bulduğu bir işe kapak atıp tüm hayatını faizli arabasına ve evine mi harcayacaktı?
Şöyle eski bir karavan alıp onu yenileyip bir kaç sağlam arkadaşımla yapmak istediğim şeydir yani sanırım burada bahsi geçen insan tipi benim hayal değil bu ama yapmak zorunda olduğum bir şey bana kalırsa ve bir sınav kendimi denemek için belki ben değişirim bir gün ama benim gibi dilerim dünyanın her yerinde her insan güzel baka bilir bir birine doğaya tarihe araya karşılaştırmalar ayrılıklar girmeden.
Bu ne biliyor musunuz? Hayal bulamamış da "bari dünyayı gezeyim." demiş insan mottosu.

Hani Ilkokul 3. Sınıftayken falan biz de diyorduk. Ama sonra öğrendik ki böyle saçma hayal olmaz. Dünyayı gezdirecek hayaller olur. Akedemisyen ol, fotbolcu ol, gazeteci ol, yazar ol, olda ol. Ama sırt cantasinda temiz çamaşırı olmayan, ağzı kokan bir gezgin olma evladım. Namazını kılacak yerin daima olsun yanında.

Ağır tavsiye verdiğim insandır.
olacağımı tahmin etmediğim insandır. neden?
çünkü bir şehri ülkeyi sadece gezerek anlayamazsınız. gezerek sadece görürsünüz. e onu internette de görüyoruz. tv de falan.
ya ne yapmalı, anlamak için.
tabi ki içinde yaşamalı.
mesela bir hint köyüne gideceksin. onlar ne yiyorsa ondan yiyeceksin. sularını nereden temin ediyorlarsa sende öyle temin edeceksin. akşamları canları sıkıldığında ne yapıyorlar, komşuluk mu aşne fişne mi. di mi?

neyse gezen gezsin. ben şu an istemiyorum.
Hayal kuruyosa fakir, gerçekleştiriyorsa zengin olan insandır.
Bu benim. Mesela; alaskada avlanmak, rioda isa heykeli etrafında yamaç paraşütü, karayiplerde dalış, avusturalyada sörf, amazon nehirlerinde yüzmek, niagaradan balıklama atlamak, kenyada aslanlara bindikten sonra motoruma atlayıp 373837 km hızla duvara çarparak finali yapmak istiyorum. Çok mu şey istiyorum yahu?
Ev gibi dünyanın en güzel mekanı dururken yapmayacağım şey.
çok istiyorum inş bir gün olur.
Benim en büyük hayalim. Galiba benden bahsedilmiş.
ilk önce kendi ülkemin her yerini sonra da bütün dünyayı gezmek istiyorum. Farklı kültürler, farklı mimariler, farklı yemekler, farklı bilgiler öğrenip kendine bişeyler kazandırmak kadar güzel bir duygu yoktur bence. Herkese tavsiye ederim fırsatı imkanı olan herkes önce kendi ülkemizi sonrada dünyayı gezmeli.
Allahım keşke bu kadar sevsem dünyayı.
Tarihte tancalı ibn batttuta 35 yıl kadar gezmiştir seyahatnamesi ilgi çekici baştan söyleyim 1000 sayfa.
Kafa dengi bir arkadaşımla bunu yapacağım. Evlenene kadar yapıp aradan çıkarmalıyım.
o bir wonderlust king'dir.
https://www.youtube.com/watch?v=K3SUPPeuRdU