bugün

bir ömür gönül terasına ektiğin aşk çiçeğini bir günde soldurmaktır.vazgeçmektir.
(bkz: vazgecmek/#3022735)
en büyük hayal kırıklığı ana babaların çocukların mantalitesine sahip olamamasıdır. bu hiç bir zaman değişmeyecektir çünkü.
ayrıca birbirini çok seven iki insanın bir takım sebeplerle ayrı kalmak zorunda olmaları da ciddi bir hayal kırıklığıdır.
yok ya bu en büyük üzüntüler başlığında olmalıydı.
ilk defa kendi ayaklarının üzerine bastığında, otogarda otobüsünün kalkmasını beklerken, ayaz keserken her yanını, dönüp arkana baktığın andır. istersin ki, bir bakan, el sallayan olsun. mamafih göremezsin. o güne kadar tek başına olduğunu o günden sonra tek başına olacağını anlamak zaman almaz...
pembe umutlarla başlanmış bir üniversite hayatında emin adımlarla yol alıp ve de elinde olmayan sebepler neticesinde yatay geciş yapmak zorunda kalarak taraflı tarafsız çevresinde bulunan kişilerin takdirini kazandıktan sonra, hiç beklenmedik bir anda okulu bırakıp ortada kalmak.
en çok güvendiğin insanın seni yarı yolda bırakması.
babanın seni sevmediğini fark etmen.*
sonuna kadar güvendiğin insanın bunun bir zerresini bile haketmediğini anlamak...
belli bir kişiye veya olaya bağlı olarak, herhangi bir sebepten ötürü olarak ömrünüz boyunca unutulmayacak olandır. bundan sonrası için hayata karşı duruşunuz hatta kişiliğiniz üzerinde derin bir imzası olur. genelde çok sevdiğin veya güvendiğin biri atar bu imzayı sana.
güvendiğiniz dağlara kar yağması sonucu yaşanılan dumur durumu...
iddaa da son maça kalıp, "bu maç garanti lan" deyip kuponun tek maçla yattığı andaki durum
kar yağmasıdır. güvendiğiniz dağlara kar yağması.
sebepsiz ayrılık.
yaşarsın yaşarsın yıllarca yaşarsın
sonra dönüp geriye bakarsın
meğer boşuna yaşamışsın.- dır.
hayatın sonu geldiğinde ben olunamadığının farkına varılmasıdır.
sevgsiyle övünüp 'asla benim kadar sevemezsin' deyip, sevgine güvenmeyen sevgilinin, 'sevmeyi beceremedim' deyip gitmesi. çelişen birşeyler var ama. anlamak mı kötü anlamamak mı hala çözemedim.
(bkz: çarşafa dolanmak)
biricik kız arkadaşınızın göğüs ucunun kıllı olması. beni bozmaz diyenlere cam açıp durumun ehemmiyetini göstermek vatandaşlık görevimdir.
ilk buluşmanın olacagı gün 'cesaretim yok' diye ortada bırakılmak.
mektupların şişedeyken denizin olmamasıdır bazen.
doğum gününüzde uzaklarda olan sevgilinin arayıp, doğum gününüzü kutlaması, telefonda "sana yarın bir sürprizim var" demesi, yolda gelirken trafik kazası geçirip ölmesi....
bir kadın için asla çocuk sahibi olamayacağını öğrenmektir.
büyük hayaller kurmanın cezasıdır.
başlığı görünce o hayal kırıklığını yaşadığını anımsamak, tekrardan hayal kırıklığı yaşamak.
beklentilerinizin yüksek olmasından kaynaklanan, tamamen kendinizi ilgilendiren sebeplerden ötürü kendi iç pişmanlıklarınızı yaşamanızdır.
gerçek sandığın her şeyin yıllar sonra koca bir yalan olduğunu görmek... kabullenmek mi? çokkkk zor. belki de imkansız.
güncel Önemli Başlıklar