bugün

Güvenlik görevlileri. Sabah akşam dolaşan bir olay olduğunda bu iş polisin işi diyerek geri çekilen kişilerdir. Sahi ya kimi koruyor bu insanlar?
belediye çalışanlarının yüzde 70'i.kamunun yüzde 80'i.
galericiler, emlakçıların alayı.
halciler, komisyoncular.
ithalatçılar.
Milletvekilleri.

Kuzey Kore de...
emlakçılar.
avukatlardır.

(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
(bkz: Bankamatik memurluğu).
Zabıtalardır. işini hakkıyla yapanı tenzih ederim elbet ancak esnafından simitçsine herkesi sömürürler bazıları.
Noter. Bakın zaten adından da belli no-ter. Yani terlemeden paranın .mina koy.
itfaiye erleri.
Gümrük memurları.
Öğretmenlik.

Slaytı açıyor birine okutturuyor 3 saatlik dersi 15 dk da bitiriyor bizim üniversitenin hocaları . Öğrenciler de salak salak seviniyor. Final haftasında da kalıyo salaklar. Hoca da ger ay bedavadan indiriyor 15 bin lira temiz
Emlakçı.
aşçılık.

şaka şaka aşçılık olur mu hiç? ne gece var ne gündüz.
dövlet memurlugu.
Gece bekçisi.

Ya bu nedir ya?
Arkalarında bekçi yazıyor 6 lı 7li guruplarla geziyorlar.
Yeni yeni türemişler gibi.
Dakka başı "kimlik ver kardeşim " "üzerini arayayım mı kardeşim" iğrendim lan.
Muhasebecilik kendimden biliyorum.
Doktorluk.
yedek kaleci. hayatta en çok yapmak istediğim meslek, hayalim.
Polis diyenler tamamen polis düşmanı olduklarından ve muhtemeldir ki geçmişte polis jopuyla bir durum yaşamış olduklarından polis demektedirler. Türkiye şartlarında polisin yarısı kadar ağır şartlarda çalışan bir başka memur grubu yoktur. Aldıkları maaşın en az iki katını haketmektedirler ve çalışma saatleri insan haklarına uygun hale getirilmelidir. Çünkü ücret almadan, 8 saatten fazla çalıştırma yasaktır. Polis ücret almadan en az 12 saat çalışmaktadır. Ayrıca angarya anayasamıza aykırı olmasına rağmen polisin bol miktarda maç, miting, konser, seçim gibi angarya görevleri vardır.

Allah türk polisini korusun.
Öğretmenlerdir. Şu Haftada iki günü boşaltıp az para alıyoruz diyen grup. Zaten haftada dört gün yatış.
öğrencilerin, öğretmenlerin, yaşlıların, emeklilerin parayla bindikleri halk otobüsüne bedava binen meslek grubudur.

(bkz: anladınız siz)
şoförler. nereye gitsek, gittiğimiz yerde bir muhabbet kurup promosyon ürün kapma telaşındalar. iş için gittiğimiz dağ başı tesisten her defasında onlarca pet şişe alandan, işçilerin kuşluk montlarına göz koyup çökenine, benim çay içmediğim şirkette oturup yemek yiyenine, kalem ajanda diye adamlara dadanıp sucuya bizi gösterip size ceza yazarlar bak diyerek koli koli su isteyenine. sülük herifler.
polis argümanına katılırım ya. kuzenim ve kız kardeşim aynı anda mezun oldular. kuzenim 2 yıllığı bırakıp bir şekilde polisliğe geçiş yaptı, kız kardeşim elektrik mühendisliği mezunu itüden. aynı anda işe girdiler ve kuzenim daha fazla para kazanıyor. yaptığı şey de tam olarak kadıköy sokaklarında amaçsızca sivil gezinmek...
açık ara polisler. defalarca kez şahit oldum. o beleş yiyip içtiklerinizin parasını asgari ücretli eleman kasada açık verince cebinden ödüyor.