bugün

Timur olabilir. Çünkü tarih asla, Timur yenildi, yazmaz.
çelebi mehmet. düşman içeride olunca def etmesi pek çetin olur.
attila büyük olasılık ile got'tu. avrupa hunları denilen topluluk sürüden farksız idi, yüzlerde klan ve kabileden oluşan bir '' konfederasyon '' idi, türklerde görülmeyen adet olan üvey annesini haremine katmıştır. babasının tüm haremini de .

selçuk adı salcık'tan türk adıdır. alpaslan-büyük selçuklu devleti de bu adla anılırdı ,beyük -büyük(bedük) selçuk osmanlı beyliğinin de adının ön önek'idir.
devlet-i rumi salcık.

ayrıca salcık kökeni oğuz falan değildir.

anadolu'ya bir oğuzadlı topluluk girmemiştir.

zaten ben oğuz'u sevmem öz be öz türk olarak,atsız ustada sevmezdi.

niye, buyurun niye olduğunu görün..

''Dokuz Oğuz düşman idi büyük idi''

bıktım şu boyama türklerden , adam sırp gelmiş zart zurt ötüyor.

şimdi gelir taşaklıgil söyle yazmış ,götü dedük böyle yazmış diye saçmalar.

şahsım öz be öz tatar,çepni ve nogay'dır ,kıskananlar çatlasın.

hüsamettin koyuverdi koyuverdi, hüsamettin..

koyuverdiiiiii..!!!
Atilla diyenler var ama atilla türkmüydü macarmıydı yoksa fillandiyalımıydı bilen varmı? Selahattin ne kadar kürtse atillada o kadar türktür.
Atilla denilen adamın döneminden ve ülkesinden kalan hiçbir yazılı kaynak yok. Adam okuma yazma bilmeyen kabile şefi. Celal şengör türk akademilerinin seviyesi afganistan derken çok haklı. Bizim ülkenin tarihçisi o kadar cahil ve acizki. Güya türk olduğu iddia edilen adamın adının nerden geldiğini sormuşlar, prof adamın biri atlı dan geliyor demiş. Ya biraz akıl mantık herkesin at bindiği devirde kim çocuğunun ismini atlı koyarki? Ben tarihçi falan değilim ben bile " ata il han " gibi bişeydenmi geliyor diye teori üretiyorum ama ulkenin tarihçisi ek nedir kok nedir bilmiyor. Türk olduğu iddia edilen adamın ismi nerden geliyor diye düsünen arastiran olmamış.
yavuz sultan selim
attila
alparslan
fatih sultan mehmet
nureddin zengi
baybars
jül sezar nam lakaplı '' ''Gaius Iulius Caesar '' '' adlı türk büyüğüdür.

kürt böreğini sevmezdi rahmetli ,ayrıca küt böreği derdi.

kendisi hem 7000 senedir türk toprağı olan anadolu çocuğudur.(veni-vidi-vici,çaktın köfteyi)

ayrıca etrük soyundan romus ve romulus kurtlarından türeyen büyük roma soyundandır, eee
kurttan kim türer ,yapmayın yamuk.
ayrıca anadolu mutfağından sezar salatanın mucididir.

tabi ki türkler , romalılar türk oluyor. (bana eleştiri istemem bursalı tengoş iddiası da var bu konuda)
ayrıca bursalı tengoş alp dağları türk dağıdır ,alp türkçedir diyerek tescilemiştir olayı.

böylece jül sezar'in türk olduğunu biliyor ve en büyük türk hükümdar olarak kabul ediyoruz .

itiraz istemem.

aslında bütün dünya türk'tür ,almanya kıskansın.
başarızları saymak çok zor olduğu için başarılı olanlar sürekli tartışılır.
Oğuz kağan,Atilla,alp arslan,osman bey,çelebi mehmet,fatih,yavuz,kanuni.
Hangi konuda en başarılı sorusunu sordurtan başlıktır. Misal kendimce bir liste yapsam ilklerin en iyisi Metehandır. yönetim ve uygulamada kanuni, Fetih konusunda Atilla, çağın ötesinde entelektüellik dersek fatih, kararlılık konusunda ulu önder atatürk... Tüm Türk tarihi ve liderleri bana göre kendi alanlarında en iyilerdir.
Atatürk lan mallar onun gibisi yok bir daha gelmez.
Tabi ki;

(bkz: Zall).

Yol lan o öyle değildi. *
Timur...

Evet.
belki de henüz gelmemiş olandır.
Sarı selim olm. osmanlı boydan boya efsaneydi hacııı.
(bkz: etzel)
bence bilge kağan, emir timur ve mustafa kemal atatürk'tür.
Kanuni sultan süleymandır şahsi görüşüme göre.
Mustafa Kemal Atatürk ve en yakın arkadaşı olan aynı zamanda mektepten'de arkadaşı olan Ali Fuat cebesoy paşadır, ali Fuat cebesoyu özellikle söyledim istanbul yönetimine ilk karşı çıkan komutan olması ve kurtuluş savaşını fiilen başlatması ile Atatürk'e kolordusunu tahsis etmiş ilk paşadır, hatta şöyle birşey söylenegelir bu konu hakkında, eğer mustafa kemal paşa olmasaydı muhtemelen Türkiye cumhuriyeti'nin temellerini ali Fuat cebesoy paşa atacaktı.
yavrum ,beyaz kıçlı yobaz'ım, fatih sultan mehmet ben roma-bizans imparatorluk soyundanım diyen,türkleri sevöeyen ,amele- çarıklı insanlar diye aşağılayan üstüne , (oğlu yıldırım-ilderem beyazıt'ın beyanıdır) müslümanlığı reddeden haşa elçi muhammed'in sözlerini insan eden biridir.
ben okuduğumu yazıyorum, iyi bir hükümdar mıdır ,olabilir ama tüm avrupa'yı ve ortodosk asya'yı bize düşman etmiştir ..

dün okudum yahudilerin bir camiyi sinagoga çevirdiği için ağlayanları gördüm haberlerde, anlayan anlar.
fatih istanbul'u almasa idi zaten 20-30 yıl içinde kent krallığı bitecekti,üstüne hristiyanlığın en büyük ibadethanesini cami yapmak neyin nesidir.

uyarayım fazla övmeyin ıı. mehmet'i günaha girersiniz.

amen..
yukarı da yazılmış dombralı yazıya + verecektim ama ,silivri'de ayaz başlamış işim olmaz + ile - ile falan.

dımbırı dımbırı dımbırı,dımbı.
Bumin kağan, Mukan Kağan, istemi yagbu, timur, atatürk gibi..
en başarılı? bu biraz neye ve kime göre sorularıylada alakalı bişey.

Celal şengör bir ara hitleri övmeye kalktı linç yiyeceğini görünce geri bastı ben bok yerim diye demeçler verdi, timuru rahat rahat övüyor kimsede hiçbir şey demiyor. Çünki yahudileri kesmek büyük canilik ama türkleri, iranlıları ve arapları doğramak serbest.
Timur dediğiniz adam 15.yynin adolf hitleri.

Ayrıca herkesin papağan gibi övdüğü fatihte haketmediği halde bol bol yağcılık yapılan bir başka kişi. durmadan beni kimse dinelemiyo diye ağlaşıp duran bi adam. Tek başarısı etrafı zaten yüzyıl önce etrafı çevrilmiş 30 senedir ambargo altında inip inip inleyen ve içi boşalmış kaleyi (istanbul) zaganos paşanın onun döneminde gidip almış olması.

Başarı derken büyük topraklar fethetmekse sanırım yavuz selimin tek rakibi tek kişi cengiz han.
Teknik ve taktikten cesaretten bahsediyorsak sultan kılıçarslan.
inşaat olayını başarı sayıyorsak kanuni sultan süleyman yoksa erdoğanmı?
dünyaca en bilineni Kanuni'dir.
Mete han,
Bumin kağan,
Bilge kağan,
Alaaddin Keykubad,
Orhan bey,
1. Murat,
- Timur faciası olmasa idi - yıldırım Bayezid,
Fatih Sultan Mehmet han,
Yavuz sultan selim han,
Mustafa Kemal Atatürk.
fatih sultan mehmet.