1. 1.
  Güzel bir hayaldir. En büyük hayali 36 sene çalışıp bir ev alayım olan insandan kat kat güzeldir.
  11 ... londra gormus muhendis
 2. 1.
  mis gibi hayal.

  en büyük hayali almanyada 40 bin euro olan araca türkiyede 300bin tl verenler anlayamaz.
  3 ... donanim haber olucusu
 3. 2.
  Gez Konya’yı gör dünyayı jdjdk.
  2 ... nurhayatardil
 4. 3.
  türkiye den başlarsa türkiye de kalır. malum benzin 6 oldu..
  4 ... seksikutupayisi
 5. 4.
  Yapıcamda yeterli param yok.
  1 ... rui valar
 6. 5.
  güzel insandır. yaşamasını bilendir. ne olacaktı? 20 yıl götünden ter gele gele okuyup, zar zor bulduğu bir işe kapak atıp tüm hayatını faizli arabasına ve evine mi harcayacaktı?
  1 ... mistabrown
 7. 6.
  tesadüf eseri gözünü açtığı bir ülkenin öte tarafını merak eden, sorgulayan, kıyaslayan, anlamaya çalışan dünyalar güzeli insandır. çevresi tarafından eleştirilir genellikle, anlam verilemez bu hevesine. kimisi gıpta ile bakar, kimisi uçarılıkla suçlar, hele hele dişiyse "kız başınıza" ne işiniz var dünyanın bilmem neresinde diye başlayan abuk cümlelere maruz kalır. hayallerinden hiç vazgeçmesin dediğim insandır. yani ne çıkar onlar sizi anlamasa da?
  2 -1 ... klimanjaro
 8. 7.
  Şöyle eski bir karavan alıp onu yenileyip bir kaç sağlam arkadaşımla yapmak istediğim şeydir yani sanırım burada bahsi geçen insan tipi benim hayal değil bu ama yapmak zorunda olduğum bir şey bana kalırsa ve bir sınav kendimi denemek için belki ben değişirim bir gün ama benim gibi dilerim dünyanın her yerinde her insan güzel baka bilir bir birine doğaya tarihe araya karşılaştırmalar ayrılıklar girmeden.
  2 ... bimarlaversene
 9. 8.
  Bu ne biliyor musunuz? Hayal bulamamış da "bari dünyayı gezeyim." demiş insan mottosu.

  Hani Ilkokul 3. Sınıftayken falan biz de diyorduk. Ama sonra öğrendik ki böyle saçma hayal olmaz. Dünyayı gezdirecek hayaller olur. Akedemisyen ol, fotbolcu ol, gazeteci ol, yazar ol, olda ol. Ama sırt cantasinda temiz çamaşırı olmayan, ağzı kokan bir gezgin olma evladım. Namazını kılacak yerin daima olsun yanında.

  Ağır tavsiye verdiğim insandır.
  -2 ... pembe sirine
 10. 9.
  olacağımı tahmin etmediğim insandır. neden?
  çünkü bir şehri ülkeyi sadece gezerek anlayamazsınız. gezerek sadece görürsünüz. e onu internette de görüyoruz. tv de falan.
  ya ne yapmalı, anlamak için.
  tabi ki içinde yaşamalı.
  mesela bir hint köyüne gideceksin. onlar ne yiyorsa ondan yiyeceksin. sularını nereden temin ediyorlarsa sende öyle temin edeceksin. akşamları canları sıkıldığında ne yapıyorlar, komşuluk mu aşne fişne mi. di mi?

  neyse gezen gezsin. ben şu an istemiyorum.
  ... pilotmont 1