bugün

cumhuriyet düsmanlarinin basimizdan eksik olmasinin en iyi yolu.
(bkz: dostum lise demişsin yüksek lisans yap onu)
dağdaki çobanla benim oyum bir mi diyen tek hücreliler kadar beyne sahip olmayan birey söylemi.
pozitif ayrımcılığın bariz örneğidir.
doğu da galatasaray lisesi ya da kabataş lisesi vardı da millet mi gitmedi.
akp'yi tahttan indirmek için planlanan,eğer ciddi ciddi oylamaya sunulursa cevabımın "evet" olacağı uygulama.ne hale getirdiler bizi anlayın artık.
düşüncelerinin sadece liseli ergenler tarafından savunulabileceğini görmüş zihniyet söylemi. ha gayret ulaşmak üzeresin doğru yola, az kalmış.
bunun yerine en az lise mezunları milletvekili olsun demek daha mantıklıdır.
zira şu an milletvekili olma koşulu, ilkokul mezunu olmak bile değil, okuma yazma bilmektir.
örneğin sadece en az lise mezunu erkeklerin askerlik yapabileceği gibi bir karar alınmadan veya en azından öneri yapılmadan önce mecliste veya başka bir ortamda tartışmaya bile açılmaması gereken ve her halukarda demokrasiyi daraltacak bir öneridir. çözüm böyle elitist öneriler yapmak değil, öğrenim düzeyini yükseltmektir, kültür düzeyini yükseltecek girişimlerde bulunmaktır. evrensel oy hakkı, büyük mücadelelerle elde edilmiş bir haktır. müktesep hak öyle kolay kolay ortadan kalkmaz.
(bkz: sadece chp liler oy kullansın)
karşınızda gelişmiş bir türkiye.
-imayı anlayıp da mı eksilediniz anlamadan mı çözemedim.
gidip bir üniversitede anket yap sonrada başlığını da al git dedirtecek tarzdan bir önerme.
meslek liselerinin yine seviyeyi düşüreceği uygulama olur.
dağda ki çobanla benim oyum bir mi diye sormanın yumuşatılmışıdır.

Beyler!
sizin istediğiniz gazoz ağacı!
o da bu memlekette yetişmiyor!
hadi size kolay gelsin!
(bkz: seçmen belirleme sınavı)
Eğitimin cehlini aldığı fakat eşşekliğinin baki kaldığı bu zihnıyettekilerde kullanmamalı.
şehitlerde de en az lise mezunu kıstası aransın!
Genç parti 1. Olur.
hayatında köyünden çıkmamış kitap yüzü görmemiş çomarla, üniversite bitirmiş, yüksek lisans yapmış, doktorasını tamamlamış, prof olmuş birinin oyunu aynı yapan sistem zaten sakattır.
demokrasi doğru bir yönetim olabilir fakat oy verenlerin belli bir akli yetkinliği olması lazım.
sonuçta cahil insanlar cahil kararlar verir ve bu kadar cahilin olduğu bir yerde doğru bir yönetim çıkmaz.
örnek akp zaten. uzaklar bakmaya gerek yok.
Okullar cahilliği belirtmez, insanın kendini geliştirmesi önemli.

Bilgi sadece okullarda öğretilmiyor.
insan olmak için devlet diploması şart olmadığından yönetilmek için eğitim şartı mantıklı değildir.
şimdi ben de bi ara böyle düşünüyordum köyden çıkmamış bir insanla akademisyenin oyu nasıl bir olur diyordum ama sonra bunun adaleti sağlamadığını fark ettim.

şöyle ki; bir insan en iyi okullardan mezun olup akademisyen, doktor, avukat olabilir ama bu onun siyasetten çok iyi anladığı ya da siyasete hakim olduğunu göstermez. siyaset ayrı bir araştırma düşünme gerektiriyor. Buna karşın bir çoban kendi çabalarıyla gayet okumuş insanlardan daha çok siyaset öğrenebilir.
Adalet bakanlarımız ve çalışanlarımız üniversite mezunu, demek ki eğitim seviyesi tek başına bir gösterge olamaz.