1. 1.
    Evet dünyanın en az sorun çıkaran ve arıza yapan arabaları. Listesi şu şekilde.

1-) Mazda %17 (bende inanamadım.)

2-) Mercedes %25

3-)Toyota %26

4-) Honda %27

5-) Mitsubishi %29

6-) Volvo %30

7-) Nissan %33

8-) Fiat %34

9-) Auidi %35

10-) Ford %36

11-) BMW %37

12-) Peugeot %37

13-) Subaru %37

14-) Hyundai %38

15-) Rover %39

16-) Volkswagen %40

17-) Opel %43

18-) Renault %48

19-) Citroën %50

20-) Land Rover %53

21-) Alfa Romeo %54

Kaynak : https://www.google.com/am...tekno.com/haber/amp/22487
    2 -2 ... urlaliimam
  2. 2.
    tartışmasız japonlar bu konuda açık ara öndedir. ( toyota, mazda, honda)

edit: haklı çıktım. listeye bakın ilk beşin dördü japon.
    1 ... seruven44
  3. 3.
    japon araba markaları diyecektim ki liste verilmiş.

ilk 10'da mazda, toyota, mitsubishi, honda, nissan olmak üzere 5 japon markası.
    ilk 5'te de 4 japon.

yalnız fiat'ı ilk 10'a sokan ve hatta ford'un üzerine yerleştiren kafa bir bassın gitsin efendim.
    7 -1 ... eylulsabahi
  4. 4.
    Japon kardeşlerimizin yaptığı arabalardır. 3 yıl bakımsız Toyota, 3 yıl Honda kullandım yolda 1 kere bıraktı.

Arabaları bozulup yolda kalan tüm arkadaşlarım o değil de bu araba seni hiç yolda bırakmadı dediler aradan 1 hafta geçmedi şehirler arası yolda conta yaktım. Dağın başında bir başıma kaldım. Arabaya su koydum yanık contayla 20.000 yaptım dHa ne olsun.

Edit: 20.000 den fazlada yapmış olabilirim. 1.5 yıl yanık contayla gezdim. Conta yanık diye yağ değişimine bile girmiyordum. Alman aracı kullanan arkadaşlarım inanmıyordu contanın yanık olduğuna bir gün bindirdim hararet yükseldi dediler vay aq harbi yanık contayla gidiyon diye
    3 ... beyaz baretli mehmet aga
  5. 5.
    voswagen'dir.

tamam la saldırmayın ironi yaptım. listeyi tersten okumuşum.
    ... seruven44
  6. 6.
    Opel kullanıyorum çok memnunum. Arıza konusunda üzmüyor.
    1 -2 ... gezdimgordumyenildim
  7. 7.
    citroen konusunda yuzde yuz haklılar hatta o oranı yuzde 60-70 falan yapmak gerek.
    1 ... abaninaltindakisopa
  8. 8.
    mazda'nın nesine şaşırılıyor ki ? bu bilinen bir şey zaten... atmosferik motorun faydaları...
    2 -4 ... jerry drake
  9. 9.
    Fiat'la ilgili bir yanlışlık var veya ABD'yi kapsamıyor. Tüm Fiat ve Chrysler modelleri ABD'de en çok sorun çıkaran arabalarda ilk 30'da, tepede de Fiat 500 var.
    2 -1 ... asuregibisurat
  10. 10.
    az arıza yapmak nasıl bir tanımdır?

mekanik arıza mı, elektronik arıza mı, kaç yıl ve kilometrelik araçlarla yapılmış bu anket, onlarca farklı durum var.

işlevsiz bir listedir dolayısıyla.

herhalde motor ömrü baz alınarak yapılmış. turbo sevmeyen markalar liste başı çekiyor.

bu arada fiat sorunsuzluk konusunda hayli iyidir avrupa standartlarında.
    2 -1 ... raduyev