bugün

chp lilerin yapması daha iyi olur, doğuda kürtler hdp ye orta kesim de akp liler akp ye ve mhp ye e batı da sizler de 3 yapın ki chp kazansın dimi?

ayrıca bir çocuk anne yerine, bir çocuk baba yerine 3. ki cinsiyeti ne olursa olsun nüfusa geçer bol bol çocuk yapın...

35678 aralarında virgül var.
evlenin123456789 kez aynı seferde isterseniz böyle koninist bir dünyada yaşıyoruz kendinizi devlet kabul edibn istediğiniz kadar evlenin çocuk yapın ne idüğü belirsiz dünya...
bir türk olarak yapacağımdır. bunun rte denen kişiyle alakası yok. ülkemin kürtleşmesini ve araplaşmasını istemiyorum.
Bir çocuk kafi abi.
Koca doğuracaksa 5 de olur sıkıntı değildir.
esasında toplumun genç kalabilmesi için bilimsel bir gerekliliktir ama rte söyleyince chpliler bas bas bağırıyor.
geçim sıkıntısına yol açar.
Katıldığım zarf tümleci ve nesne birlikteliği.
Desteklediğim öneridir.

Şahsen kendim de 3 kardeş olmakla birlikte kendim de cocuk yaparsam 3 tane mutlaka yapacağım.
Tek çocuk olmaz hiç doğurma daha iyi iki çocuk da birbirinden sıkılır 3 çocuk iyidir çeşit olur birbirlerinden sıkılmazlar siz ölünce birbirlerine destek olurlar.
ülkeler nüfus politikası uygular bu normal fakat biz zaten genç nüfuslu bir ülkeyiz ve nüfusumuzun ciddi bir istihdam sorunu var. öyle yap rıskını allah verir diye karıya abanmak olmuyor. yapmayın. üremeyin. bizin nüfus politikamıza göre buna gerek yok. aslında bizim nüfus politikamız da yok. bakın bu çok enteresan.
Bu olaydan sonra harbiden türk nüfusu artmıştır

Ama akpli türklerin.
evli olmayanların cinsel hayatına göz diktiği gibi evli olanların da yatak odalarında neler yapacaklarına karar verme hakkını kendinde gören bir zihniyetin cümlesi.. nasıl seviştiğimi ve pozisyonları da ona soracağız herhalde..
Totosuna, mali gücüne, enerjisine güvenenlerin yapabileceğidir.
Altında donu, sırtında hırkası, sofrasında ekmeği olmayıp, allah verir rızkını mantığıyla üreyip, çocuk ziyanı yapanlar kahrolsun!

Lan olum mecbur muyuz senin eğitimden mahrum bıraktığın, insani hiçbir arzusunu yerine getirmeden vehametle büyüttüğün çocuğu sırtlanmaya, saykoluklarına katlanmaya?!

Seviş ama üreme sen çocuğum e' mi?!
Bir evlat yeter be olum!
rte ne söylüyorsa tam tersini yapmak 1.ci vazifemdir.
o da bir gündem saptırma, toplumu boş şeylerle mesgul etme olayıydı.

aslen gerçek troll, uzun´ dur !!
3 çocuğa neyle hangi maaşla bakacak bu millet. malum hepimiz sarayda oturmuyoruz.
Evet en az 3.

Şehitler tepesini boş bırakmayalım.
Bunun yerine türk ve müslüman ürkeklerdeki yetişmiş çocuklar ülkemize kazandırılsa daha başarılı oluruz.
Kardeş güzel şey bence o yüzden iki ya da üç olumlu. Günümüzde çocuk büyütmek bu kadar zor olmasa tabi. pedofilisi, hırsızı, arsızı bi taraftan ekonomi de diğer taraftan sağolsunlar, tek çocuğa anca yetişiyor insanlar...
en az 2. bir hanım ve kocası evleniyor, bir tane çocuk yapıyorlar. ikiden bir çıkarsa sonuç yarıya düşer. en az 2 çocuk yapın gençler.
ben ikincinin çalışmalarına başladım.
Aklini tatile yollayan insanlarin yapacaği eylemdir.nufus dayanmiş 90 milyona 20yilda 25milyon artmisiz.yuh yani.nekadar çok nufus okadar çok gelir eşitsizliği demektir.nufusun az olsun angarya işleri yaptiracak adam çok.akli olan hiç çocuk yapmaz.zaten max 90yil ki max o rakam garantiside yok yaşiycağin bu dünyada neden ömrünün en 30yilini bir çocuga harciyasin.çaliş kazan gez toz yaşa evini arabani al yaşliliğa hastaliğa birikimini yap.kalkip seni huzur evine tikacak bir cocuk icin hiç degmez.
3 kedim reisi dinledim kedi olmasına rağmen zorlanıyorum.
https://www.evrensel.net/...alka-en-az-3-cocuk-cagris

Bunların ekonomi anlayışına bitiyorum çok nüfüs fakirlik demektir.az ve vasıflı nüfüs en iyisidir.
güncel Önemli Başlıklar