1. 1.
    bir rte klasiği. (bkz: başbakan bok yemek iYiDiR dese BOK YiYECEKLER)
    2 -3 ... eh yeter be
  2. 2.
    ülkesinin gelişmesini temenni eden her ailenin 2 çocuğu geçmesi icap ettiği için yerinde bir erdoğan tavsiyesidir. ama muhalifiz ya hemen karşı çıkalım. hemen ördöğön yöşöm törzömözö mödöhölö ödöyö diye sokaklara akalım.
    (bkz: başbakan bok yemek kötüdür dese)
    hemen eksilemiş kimi yazarlar.
    2 -3 ... fuhsabad koftecisi
  3. 3.
    Yavaş yavaş sıkmaya başlamıştır. Adaylarını tanıt, tamam, ama onun 2, bunun 3 çocuğu var demek biraz aşırıya kaçıyor.
    -1 ... krateros
  4. 4.
    (bkz: boşbakandan inciler)
    -1 ... oeserr
  5. 5.
    isimleri bile bellidir:

(bkz: recep)
    (bkz: tayyip)
    (bkz: erdoğan)

(bkz: Sümeyye)
    (bkz: emine)
    (bkz: rabia)

Söylentilere göre hayrünnisa gül hani bana hani bana ben de isim isterim demiş, dört çocuk çok fazla bak abdullah da yok demişler, iyi mi?
    -2 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
  6. 6.
    "Evleniniz ve çoğalınız: Zira ben kıyamet günü ümmetimin çokluğuyla övünürüm" hadisinin gereğidir. [Ebu Davud, Nikah 4, (2050); Nesaî, Nikah 11, (6, 65-66).]
    3 -1 ... badisaba
  7. 7.
    Rahmetli Annem 1 az 2 çok diyordu, şuan 2 tane var bilmiyorum zaman neyi gösterir.
    ... akrepyusuf
  8. 8.
    nüfusun hızla yaşlandığı avrupa'ya dönmemek için başbakanımızın almış olduğu ciddi bir önlemdir.
    -1 ... kartalbey
  9. 9.
    en az 3 çocuk
    2 ... prezer latif
  10. 10.
    bu ülkeye en yakışan politikacı beyanatı çünkü; tecavüze uğrarken ölüyoruz, asansörlerde ölüyoruz, üniversitelerde ölüyoruz, ekmek alırken ölüyoruz, okullarda ölüyoruz. öle öle bitmemek için en az 3 çocuk yapılmalı.
    1 ... neophyte believer