bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bir rte klasiği. (bkz: başbakan bok yemek iYiDiR dese BOK YiYECEKLER)
    2 -3 ... eh yeter be
  2. 2.
    ülkesinin gelişmesini temenni eden her ailenin 2 çocuğu geçmesi icap ettiği için yerinde bir erdoğan tavsiyesidir. ama muhalifiz ya hemen karşı çıkalım. hemen ördöğön yöşöm törzömözö mödöhölö ödöyö diye sokaklara akalım.
    (bkz: başbakan bok yemek kötüdür dese)
    hemen eksilemiş kimi yazarlar.
    2 -3 ... fuhsabad koftecisi
  3. 3.
    Yavaş yavaş sıkmaya başlamıştır. Adaylarını tanıt, tamam, ama onun 2, bunun 3 çocuğu var demek biraz aşırıya kaçıyor.
    -1 ... krateros
  4. 4.
    (bkz: boşbakandan inciler)
    -1 ... oeserr
  5. 5.
    isimleri bile bellidir:

(bkz: recep)
    (bkz: tayyip)
    (bkz: erdoğan)

(bkz: Sümeyye)
    (bkz: emine)
    (bkz: rabia)

Söylentilere göre hayrünnisa gül hani bana hani bana ben de isim isterim demiş, dört çocuk çok fazla bak abdullah da yok demişler, iyi mi?
    -2 ... asuregibisurat
  6. 6.
    "Evleniniz ve çoğalınız: Zira ben kıyamet günü ümmetimin çokluğuyla övünürüm" hadisinin gereğidir. [Ebu Davud, Nikah 4, (2050); Nesaî, Nikah 11, (6, 65-66).]
    3 -1 ... badisaba
  7. 7.
    en az 3 çocuğun niye ısrarla söylendiğini anlamayan beyni kuş kadar olan yazar arkadaşlarımız var.

3 çocuk istenmedeki amaç nedir? bunu kendine sorup az bi beyin fırtınasıyla çözebilirsin be aslanım. kendini yormak istemeyen yazar arkadaslara anlatayım: öncelikle yapılan araştırmalar sonucu artık aile başına ortalama 1 1.5 çocuk düşüyor. bu ne demek. nüfus artış hızının dibe çakılması ve bunun sonucunda nüfusun yaşlanması. nüfus yaşlı olsa ne olur yeaa diyenler gelişmiş avrupa ülkelerine baksınlar. yaşlı nüfusun genç nüfustan fazla olması üretkenliği, ülkenin kalkınmasını engeller. ki biz daha tam gelişemediğimiz için nüfus yaşlanırsa sıçtık denilebilir.

ha bu işte teşvik önemli. 3 ve 3 çocuktan fazla çocuk sahibi olanlara bazı konularda öncelik tanınacak ve vergi indirimleri uygulanacak. yada çocuk başına aileye prim verilecek. böyle giderse ihtiyarlarla dolu bi ülke bizi bekleyecek.
    5 -3 ... metrobuste yer kapan muhendis
  8. 8.
    Rahmetli Annem 1 az 2 çok diyordu, şuan 2 tane var bilmiyorum zaman neyi gösterir.
    ... akrepyusuf
  9. 9.
    nüfusun hızla yaşlandığı avrupa'ya dönmemek için başbakanımızın almış olduğu ciddi bir önlemdir.
    -1 ... kartalbey
  10. 10.
    en az 3 çocuk
    1 ... prezer latif
kapat