1. 1.
  recep tayyip'in "en az üç çocuk" yapılmasını istemesi; hemen ardından "ne diyor lan bu?" sesleri. düşünmeden verilen tepkiler. tey tey tey.

  açıklayayım ulan. onu da açıklayayım.

  dünya üzerinde kabul gören iki ekonomik sistemden bahsetmiştik değil mi?
  kapitalist ve sosyalist ekonomik düzenler.
  neydi?
  günümüzde kapitalist sistem dünya üzerinde hakimdir. benimsenmiştir. öncü kapitalist devletler; bu sistemi ellerinde tutmalarından mütevellit, işbölümünüde kendileri belirlemiştir. ortadoğudan petrol çıkarılır örneğin. şirketlerin merkezleri avrupa-amerika'da, fabrikalar daha çok asyadadır. her ülkeye biçilmiş bir rol vardır.
  işte bu üç çocuk muhabbetini bir de bu açıdan ele alalım da gözümüz gönlümüz açılsın. türkiyenin bu işbölümü içindeki yerini sorgulamalıyız ilk etapta.
  türkiye bu iş bölümü içerisinde ne yapıyor?
  hahayt gülelim bari. hiçbirşey. türkiye'nin bu kapitalist işbölümü içerisindeki yeri sadece ve sadece pazar olmasıdır; başka hiçbir işleve sahip değidir. evet hadi kendimizi kandırmayaım bu böyle. ayrıca türkiye treni çoktan kaçırmıştır; ve bu işbölümüne hiçbir şekilde müdahele edecek konumda değildir.

  işte; yerel seçimde oy almak adına ;bence müthiş bir zekanın ürünü olarak israile sataşan akp; burada da zekasını kullanmıştır. kendi kanaatim bu yönde.
  zira herkesin üç çocuk yapması ile beraber ülkenin nüfusu artacak; böylece sömürülmek için türkiye daha da iyi bir pazar haline getirilecekir. sömürü olayı bittiğinde ise asya ülkeleri gibi türkiyede kapitalizm içinde ucuz işgücü nedeniyle, üretimin hadsafhada olduğu bir ülke halini alacaktır. e böylece sistem içinde bir yerimiz olacaktır.

  bu yapılmak zorundadır; çünkü türkiye dünya üzerinde tutnabilmek adına, kapitalist düzene ayak uydurmak durumundadır. bunu dikkate alırsak nüfusun hızlı bir şekide artması türkiyeyi, öncü kapitalist devletler arasında dikkate alınmır hale getirecektir.
  böylelikle bu sömürülme yetisini,böylesine büyük bir pazarı elinde bulunduran türkiye hiç yoktan; dış politikada söz sahibi olabilecektir. 70 milonluk bir pazara göre 130 milyonluk bir pazar daha ilgi çekici olacaktır çünkü.

  evet! bir yol daha var. türkiye tüm dünya ile bağlantısını kesip sosyalist bir mekanizma ile kendisini toparlayabilir. anca türkiyenin ne petrolü vardır, nede kendisine destek olacak bir devleti. bu yüzden sömürü kaçınılmazdır. ve de üç çocuk yapmak gereklidir.
  1 -7 ... onr
 2. 2.
  üç çocuk yapabilmek için öncelikle şart eşlerin bir arada olmasıdır. bunu bilmeyen devlet büyüklerinin, eş durumu tayini engeline takılarak birbirlerinden aylarca hatta yıllarca ayrı kalmak zorunda kalan öğretmen eşleri, biran önce biraraya getirmesi gerekmektedir. ayrıca çocuğu yapmak değil bakmaktır marifet. işsiz güçsüz vatandaşına kendi bakabilecek kadar bile istihdam yaratamayan devlet ne cürettir ki üç çocuk istemektedir. sonra o çocukların olacağı ya sokak çocuğu, ya beş yaşında mendil satan çocuk ya da hırsız olmaktır.
  3 ... harbikonusankiz
 3. 3.
  kaderdir, biri madende, diğeri askerde, bir diğeri gemide ölebilir...

  sonra hani bana hani bana dememek ihtiyacıdır...
  38 -6 ... escold
 4. 4.
  bir çocuğa bile bakmanın zor olduğu memleketimde 3 çocuk yapmak akla mantığa sığmamaktadır.
  4 ... adli vaka
 5. 5.
  olmayan gerekliliktir. zira; hali hazırda yapılmış olan çocuklar için hiçbir gelecek güvencesi yoktur. bu devirde okulu olmayan, okulu olsa da öğretmeni olmayan yerler, okulu ve öğretmeni olsa da bir insanın gelişimi için yeterli olmayan eğitim sistemi mevcuttur. üniversiteden mezun olanların iş bulmaları şans sayılmaktayken, iş bulunsa da alınan parayla geçinmek deveye hendek atlatmak gibidir. işin ekonomik ve sosyal tarafı bir yana, çocuk dediğin kendi kendine büyümemesi gereken bir varlıktır. sevgi ister, ilgi ister, anlayış ister... velhasıl, marifet çocuğu yapıp doğurmakta değildir. o çocuk sağlıklı birey olarak yetişmeyecekse hiç olmasın daha iyidir.
  3 ... ne desem inanirsin
 6. 6.
  30 yıl kadar böyle gidersek genç nüfusa muhtaç olacağımızdan dolayı dile getirilen gerekliliktir.
  kim ne derse desin, nüfus güçtür.
  ... coskunscorpion
 7. 7.
  bugünlerde belli olmuştur. rte muhtemelen israil ile savaşa hazırlanıyor ve bunun için en az 3 çocuk istiyor elbette.

  (bkz: yemin ederim çözdüm)

  rte'nin ileri görüşlülüğüne hayran kalmamak imkansız.
  -1 ... cany13
 8. 8.
  bölücü kürtler boş durmuyor, en az 5 çocuk yapıyor. ileride ülke içinde azınlık konumuna düşmemek için 3 çocuk kesinlikle şart.
  -1 ... oscarheykelcigi
 9. 9.
  rte'nin her fırsatta söylediği 'duble yol' ile karnını doyurup yolları bitirebilirler. Yoksaki bu enerji fiyatlarıyla o yollar hiçbir işe yaramayacaktır.
  ... muratalp
 10. 10.
  aslında doğru bir istek.

  genç bir nüfusa sahip olmak için doğru bir tespit. fakat bunca yokluk arasında, karısına ve kendisine zor bakan bir aile bireyinin, 3 çocuğa bakamaması garipsenmemelidir.

  hali hazırda bu sözü dinleyenlerden çoğu ya okutamaz, ya doyuramaz.
  ... onuronal