bugün

tabuları yıkmış öğrencidir. çalışkan öğrencilerin de arkada oturabileceğini arkaya oturmak için tembel olmaya ihtiyaç duyulmadığını ispatlamıştır. büyük ihtimalle gözleri iyi görür ve uzun boyludur.
arka sıra mudavimleri tarafından dışlanması muhtemel öğrencidir
ben calismiyorum ayaklarina yatip sinavlardan yuksek notu cakan ogrencidir. kopya alisverişi olaylariyla bunyeyi bozmaz, çünkü arka sira ogrencisi karizmasi vardir ve kendisi dersleri bildiginden buna gerek de duymaz. cok pis zekidir kendileri.
(bkz: kendimden biliyorum)**
en arkada oturma amacı hocalarla muhatap olmamak, rahatça uyumak olan öğrencidir. evde sabahlar, okulda uyur. hem inektir hem de sosyaldir kendileri. (bkz: ben)
hem çalışkan hem konuşkan öğrecidir
(bkz: saman altından su yürütmek)
arka sırada oturan haylaz arkadaşlarına kazık atıp gece gizlice ders çalışan öğrencidir. konsepte aykırıdır. arka sırada oturmak bir yaşam biçimidir.
arka sıraya geçmesinin sınavdan hemen önceye denk gelmesi söz konusu olan öğrencidir.
boyu yaklaşık 2 m 15 cm olan ve öğretmen tarafından diğer veletler tahtayı göremiyor diye en arka sıraya sürülmüş inek öğrencidir.
defter felan tutmaz, zekidir. sınıfın güzel kızlarını keser arkadan , ayak ayak üstüne atıp, elindeki rotring kaleme havada taklalar attırır, hocayı pek sallamaz.
(bkz: aa bu benim lan)
çalışkan olan ama zeki olmayan öğrecidir madem çalışmak ve ders dinlemek istiyorsun neden önlere geçmiyorsun sorusunun sorulması gereken insandır. nitekim arkada bolca sohbet ve şamata olacaktır bu öğrencide hem kendisini yakacaktır hemde arkada konuşmak isteyen espri makinalarını susturacaktır.

(bkz: sınıfta en arkada oturup espri üreten öğrenci)
zeki ama haylaz olan öğrencidir.
yaramazdır ama hocaları kızamaz çünkü dersleri de iyidir bu tip öğrencinin. * *
şekilcidir. amacı ''zeki ama yaramaz'' ya da ''çalışkan ama inek değil'' imajı yaratmaktır gelende. çalışkan olmanın kötü bir özellik olmadığını anlayamayan ve bu yüzden bu özelliğinin üstünü örtmeye çabalayan çalışkan öğrencidir. geçelim bunları efendim.
hocalar tarafından ''senin orada ne işin var?''denip yerinden mahrum edilmeye çalışılan kişidir.
ama öğrenci buna kulak asmaz,en arkada oturmak alışkanlık meselesidir.
varolmayan öğrencidir. arka sırada oturan çalışkan öğrenci hala görülememiştir.
altın madenidir. sınavların vazgeçilmezidir. can simididir can.
(bkz: ben)

düzeltme: madem kötülüyorsunuz alın size kanıtı http://www.uludagsozluk.com/goster.php?id=2129957
dersi dinleyen ve iyi kopya çekmeyi bilen öğrencidir. bu ikisini yanyana getirerek çok başarılı bir öğrenci olabilir. **
dersi dinlemez kitaplara bol bol resim çizer. ama sınavdan bir gün öncede evde yardırır. zeki insanlardır.
orta okulda uzun boylu olması nedeniyle arka sıralara atılan ve her sene sonunda takdir alan şahsımdır kendileri. evet farkındaydım o zaman da tabuları yıktığımın *
Çok uzun boylu olması muhtemel olan öğrencidir. Yoksa bir çalışkan öğrencinin arkada olmasına imkan yoktur. Öğrencilik hayatım boyunca ben arka sıralarda hiç rastlamadım böyle bir öğrenciye.
sınavlarda yanına oturulası öğrencidir.hem arkada hem çalı$kan.oh$! *
çalışkanlığı inekliğinden değil zekasından gelen öğrencidir.