bugün

önünüzde oturan insanlara şöyle bir bakış atıp kafanızı cama dayadıktan sonra şöyle bir geçmişe gidilir; iyi kötü anılar canlanır zihninizde ve ardından gelecek ile ilgili hayallere dalarsınız.. ev, iş, araba, sevgili, eş dost, anne bana kardeş n'olacak acaba ileride derken kapılır gidersiniz oracıkta.. hele de bu yolculuk uzun süren bir yolculuk ise..
çoğu kişinin en arka cam kenarına oturma takıntısı vardır , okulda , otobüste hatta minibiste .
Şehirler arası tercih edilesi koltuğa sahip kenardır. Çünkü arkada koltuk yoktur ve arka sağlama alınmıştır.
yalnızların yeridir. aslında yalnız olduktan sonra her yer yalnızlarındır.
sevgililerin yeridir hele ki otobüs kalabalık değilse.
sürekli iptal edilen feribot seferlerinden sıkılıp, illallah edip otobüsle gitmeye karar veren şahsımın bugünkü tahtı. istanbula ilk kez otobüsle gideceğim için çok sıkılacağımı ve rahat edemeyeceğimi düşünüyordum ama ikili koltukta otobüsün sahibi gibi kasılıyorum. istikamet gemlik, orhangazi, yalova hoop ver elini istanbul. hadi bana iyi yolculuklar.
Uçak yolculuklarinda olmazsa olmazlarimdan.
Teker ustudur.
en iyi yerdir.
teker üstüdür, mötör yanıdır. kışın sıcak olur. *
otobüste ve minibüste en çok tercih ettiğim yerdir. sırf en arka cam kenarına oturmak için 1 saat beklerim boş minibüs için. önde ve ya ortada otururken inanılmaz derecede geriliyorum.
2+1 otobüslerde mesela nilüfer'in blue bus otobüslerinde en sondaki tek koltuksa çok rahattır. zaman zaman arabamla seyahat etmediğim zamanlarda uçakla gidilmeyecek kadar yakın mesafelerde otobüsü kullanırım ve her zaman tercihim son koltuk ve tekli koltuk olur. bu yüzden 4-5 gün önceden yerimi ayarlarım.
Ucak seyahatlerinde özellikle tercih ettigim yerdir. Genellikle yaninda ki koltuk boş kalir. Rahat rahat yayilarak oturulur. Yolculugun keyfi cikartilir.
"Bi sus amk" denilesi yazardır.
en iyi saxo çekilen yer.
Pejo j9 minibüsler vardı en arka cam kenarına bayılırdım. O koltuk Vip gibi gelirdi bana.
metro turizmde muavinlerin oturup sıcak bir o kadar da yolcuyu ürperten hayaller kurduğu yer.
birine yer vermeyede gerenk kalmıyodu,sana gelene kadar ortalarda birine piyango vuruyo.
ağlamak için birebir.
o sırada otururken hocanın tekinin orda ders dinlemezsin hem o boyla tahtayı göremezsin deyişi ve benim o yıl notlarımda ki müthiş artış, güzel kopya çekilir diyenler çıkıcak biliyorum bu yüzden sınavda yerlerimizin değiştirildiğini de söyleyeyim. hadi bakiim şeriatçi zuhal.
Otobüslerde severim bu yeri. Herkesi görürsün ve kimse sizi görmez. Akşam yolculukları iyi oluyor burada. Birde diğer kademelerden yüksekse süper oluyor.