bugün

ismi bana dolandıralacakmışım gibi geliyor ama eşimin yoğun ısrarları neticesinde 190 tl dolandırılmayı kabul ettiğim yeni bir iş sektörü.
yeni doğum yapmış hanımların ihtiyaç duyması gayet muhtemel bir hizmet. özellikle ilk günler için mühim bir stres unsurunu ve sıkıntıyı ortadan kaldırabilecek bir hizmet.

bu konuda hastaneler, hekimler ve aile hekimlikleri kendilerine mutlaka yapıcı bir şekilde destek vermelidir.
ilk defa şu an duyduğum boş beleş işlerden biri daha. vay anasını neler var.
Nasıl danışmanlık yapıyorlarmış ki acaba ?

- evet şimdi çocuğun ağzını memeye yaklaştırıyoruz.. çocuğum sende em bakalım..
bir ihtiyaca binaen kurulmuş yapıdır...

allah kimseyi muhtaç etmesin...

bebeğin olur...

ama anneyi emmez...

süte ihtiyacı vardır...

ama ememez...

bin kişi bin fikir söyler...

ama yine de emmez...

sende onun karşısında ölür ölür dirilirsin...

keşke dersin...

keşke o sütü emse de ben ömür boyu su içmesem dersin...

ama emmez...

birileri bu tür sorunlar için bir merkez kurmuşsa, onlara teşekkür etmek gerekir...

çünkü, yaşamayan bilmez...

sadece dalga geçer, alay eder...
Biz bunu devlet hastanesinde ücretsiz veriyorduk. Yüzümüze bakıp ne anlatıyosun sen bu benim bilmem kaçıncı çocuğum diyorlardı. Hâlbuki bi dinleseler 5 dk sonra gelip çocuğa şekerli su içirmek için kaynamış su istemeyeceklerdi.
Danışmanın emzirmişliği varsa sorun olmayan durum.
Zenginler için yeni bir para harcama ve hava atma müessesesi. Cocuk açtır emer,bir iki derken alışır. Ac kalırsa mama verirsen emmez. Çocuktan çocuğa ve anne sütünün gelip gelmemesine de bağlı. Cok da abartılacak bir şey yoktur. Bebekken bari rahat bırakın. Istemiyorsa emmez. Her türlü dayatmaya karşıyım.