1. 1.
    20-21 yaşları arasındaki her türk gencinin sık tekrarladığı replik.
    3 -1 ... aabi
  2. 2.
    20-21 yaşları arasındaki, harp okulları hariç, hiçbir öğrenci türk erkeğinin tekrarlamak zorunda olmadığı replik.
    4 -1 ... indoor rain
  3. 3.
    show tv de yayınlanan yeryüzünün görüp görebileceği en ilginç* dizilerden biri. alayın demirbaşı iki hatunun sürekli alayda cirit atması -ki bunlardan birinin bahanesi fotoğrafcı olması (bkz: foto fato)- diğerinin albayın kızı olması, yarım saat yalandan eğitim, yarım saat yalandan spor ve yarım saat yalandan nöbetten sonra kalan bütün vakitlerinin boş olması ilginçliğin sadece birkaç sebebi. hemşire geyiğine hiç girmiyorum bile. yani askerlik yapmasak yedirecekler o derece.
    8 ... redwinemania
  4. 4.
    askerde bir üsttün asttını çağırmasına mukabil asttın verdiği ve vermesi gereken tepki cümlesi.(harp okulları dahil,genelkurmay başkanı hariç.)
    2 ... sahapxyz
  5. 5.
    Arıza Hamza * ve Terliksi Vedat * için izlenebilecek altıoklar dizisi.
    5 ... kurabiyecanavari
  6. 6.
    askerliği resmen devletin size sundugu bi tatil gibi gösteren saçma sapan dizi.
    2 -2 ... arkun
  7. 7.
    mustafa altioklar'in cektigi, show tv'nin satin aldigi, en kolayindan 'uyduruk' tabir edilebilecek türk dizisi. para kazanmak icin yapilmis rezil bir ugras. belki askerlikten kacmak icin baska bir neden de olabilir.

bonus;
    (bkz: bunu izleyen bunu da izledi)
    (bkz: cilgin bedis) *
    1 -2 ... aftermath
  8. 8.
    gereksiz bir dizi daha diğeri için (bkz: sihirli annem)
    2 -2 ... evildeth
  9. 9.
    nedenini bende bilmeden her hafta kaçırmadan izlediğim; bunun sebebinin de büyük ihtimalle levent üsteğmen olduğunu düşündüğüm dizi.
    1 -1 ... betruska
  10. 10.
    yine bir suç işleyerek ferit, seyfi, gökhan ve cemal ceza almıştır. cezada ise selam vererek kendilerinin salak olduğunu söylerler. lakin cemal ne söyleyeceğini unutmuştur ve şöyle bir diyalog geçer;

ferit: ben salağım
    sinyor seyfi: ben ondan salağım
    jumbo gökhan: en salak benim
    laz cemal: ben salağın... neydim komutanım ?
    üsteğmen levent: birisin cemal
    laz cemal: ben salağın biriyim
    2 ... salca