1. 1.
  12 ocak 2007 gösterime girecek olan aksiyon/komedi türündeki film. yönetmenliğini mustafa altıoklar ve taner akvardar yapmaktadır. oyuncular m.ali erbil, sarp levendoğlu, hamdi alkan, eyşan özhim, cengiz küçükayvaz ...

  konusu; Sakatlar haftası etkinlikleri kapsamında 56. Piyade Alayı Karargah Destek Bölüğü ne 7 tane zihinsel engelli vatandaş 1 günlük askerlik yapmaya gelir. Askerliği takıntılı derecede çok seven Nizam, eski bir pehlivan, eski bir kadın tüccarı Nuri, kafasına uzaylıların çip taktığına inanan eski bir imam Habip, kendini anten zanneden Mahmut, melankolik bir genç Melih ve Obsesif Tuncay ın başlarından geçen komik olayları anlatıyor.
  ... worldlike
 2. 2.
  yine*bi boka benzemeyeceği ama milyonların izleyeceği filmdir. oynayan oyunculardan anlasılmaktadır *
  ... cakaf
 3. 3.
  yapımcıların ve lüzumsuz insan mustafa altıoklar ın kendilerine yakışır bir şekilde m. ali yi ne rezillik ederse etsin ısrarla hayatımızda tutmaya ahdettiklerini gösteren filmdir. yaratıcılık, vizyon etik ve ahlak olmayınca sonuç bu oluyor işte, al maliyi oynat benim unutkan insanlarım da "ay ne komik" "ay ne şebek" nidaları eşliğinde bayıla bayıla izlesinler.
  1 ... registerlater
 4. 4.
  mehmet ali erbil denen mahlukatın oynadığı diğer tüm saçma salak filmler gibi hiçbir değeri olmayan filmdir. mustafa hakkında her şey, uzak, karpuz kabuğundan gemiler yapmak ve yazı tura gibi yerli sinema gururlarını birkaç yüz bin kişi izlerken hababam sınıfı üç buçuk gibi saçma sapan filmlere milyonların gittiği bir ülkede sinemanın gelişmesi mümkün değil. böyle ülkeye, böyle izleyiciye böyle film. hayırlı olsun.

  (bkz: entry girerken sinirlenmek)
  4 -1 ... fth
 5. 5.
  mustafa'nın şimdiya kadar altına imza attığı onca başarısız projeye bir yenisini eklemek üzere olduğunu görüp insanı üzüntüye sevk eden film. adamda yetenek varmış ama ne yazık ki hep kötü yönde kullanıyor, eşi dostu filmde oynatacam onları memnun edeceğim diye kendisini ziyan edip duruyor. tüm projeleri bu yüzden çöpe gidiyor. şerif gören'in arkadaşı olması onunla büyümüş olması da hiçbir şeyi değiştirmiyor ne yazık ki, yakınından bile geçemiyor şerif'in. yazık.
  1 ... laz pacino
 6. 6.
  konusundan anlaşıldığı kadarıyla m.ali yine zihinsel engellilerle dalga geçecek. millet de buna gülecek. zihinsel engellilerle dalga geçip, onları kucuk düşürmeyi komik bulan insanımızın çok seveceği filmdir. yazık. onlara sahip çıkmadığımız yetmiyormuş gibi dalga geçip bir de ustune film yapıyoruz.

  (bkz: zihinsel engelliyle dalga geçmeyi komik bulan zihniyet)
  -1 ... mmtyvs
 7. 7.
  19 ocak 2007 tarihinde gösterime gireceği duyurulan film.
  ... laedri
 8. 8.
  emret komutanım ırak diye devam edecegini düşündügüm ezik dizinin ezik filmi umarım dizideki gibi salak esprilerle dolu degildir ama herşeye ragmen iyi bir hasılat yapacagı su götürmez.
  ... ozzee
 9. 9.
  atilla dorsay'ın hakkında "ben şimdiye kadar hiçbir film için bu filme gitmeyin demedim ama bu filme gitmeyin diyorum" gibilerinden bir yazı yazdığı film. emret komutanım dizisinin bazı bölümlerinin film ayarında keyif verdiğini düşününce şaşırtıyor adamı.
  2 ... çakan adam
 10. 10.
  omrunde sadece bir gun asker olabilecek olan insanlarla dalga gecilecek filmdir. hic gordunuz mu o alay edilip, egelenecek insanlarin o bir gun ne kadar mutlu olduklarini... hic gordunuz mu o insanlarin, asker olduklari o bir gun, gozlerinin yaslarini?

  neye guleceksiniz kardesim?..
  2 -1 ... ankakusu