bugün

müziğin teknik kısmıyla ilgili hiçbir bilgim olmamasına rağmen rastgele bir videosuna denk geldiğimde izlemeden duramadığım vokal ustası. adam bilmediğiniz bir konu olsa bile bir şekilde kendisini dinletmeyi/izletmeyi başarıyor.
YouTube'da gece bir yazı yazmış. - gönüllü - olarak bizle çalışacak yazarlara ihtiyacımız var diye. sen YouTube'dan videolarınla para kazanacaksın ve bu videoda emeği geçen insan gönüllü çalışacak he mi? hepiniz yolunuzu bulmuşsunuz aqua.
Emre Yücelen BTS ses analiz videosu yayınladı ve anlatmaya gerek yok görüyorsunuz çok beğendi umarım o kendini Vokal koçu sananlar videoyu izlerde biraz bilgi sahibi olur.
dayımın ossuruğunun ses analizini yapmasını istediğim müzik insanı.
yanlış tekniğe yanlış diyen, aşık olunası adam.

opera sanatçısı olup birilerini eğitirken öğrencisinin ses tellerini felç eden insanlar var. teknik bildiği halde yanlış uygulatanlar vs.
bir gün boyunca normalden yüksek sesle konuşsan bile ses tellerin yoruluyor. okkalı bir şarkı söylerken tellere verilecek zararı düşünün.

işin doğrusu vardır arkadaşım. hisler teknik doğru olduğunda daha iyi aktarılır. eğitim almamış, uzun hava okuyan bir dayı da duygu geçirir tabi ama onun da kendini kontrol etme yeteneği vardır, kendi kendini eğitmiştir.

adam eğitimcilikte oldukça başarılı. sanırım sizin kulağınız yok.

edit: kendini bilmek güzel.
edit silinecektir.
Yaptığı iş nedir bu arkadaşın? Ne tür başarılara imza atmıştır? Şunun sesi böyle, şunun sesi şöyle diye eleştiri yapıp nereye vardığını düşünüyor acaba.
kore fanı 12-17 yaş arasındaki kız çocuklarına çok fazla müsamaha gösteren vokal koç.

hocam boşver bu ergenleri sen paylaş kaliteli müzik biz kanalını ayakta tutarız. biliyoruz sen de iyi bir dinleyicisin.
youtube kanalını izlemekten zevk aldığım müzik insanı.
ne yapmak nereye varmak istemektedir anlayamadığım adam.

yaklaşık 1 sene önce hiç alakam olmayan kişilerin bile hiç tarzım olmayan şarkılarının ses analizlerini vs. izliyordum. sonra okuldu işti derken pek denk gelmedim. bu sıralar videolarına çok kez rastlıyorum ama eskisi gibi izleyemiyorum çünkü video başlığı hariç her şey kore olmuş. yorumlarda da hep kpop hayranı olan ergenler var. türkiye'deki tüm kpop kitlesini toplamış ve sanırım çok izlendiği için sadece kpop analizleri yapıyor. birkaç saat korece dersi alıp korece bir albüm çıkartsa köşeyi döner.
istanbul gibidir aşk
bana evvellah
yeniden isimli sarkilariyla piyasaya giris yapmış sanatçı.

ayni zamanda çoğu şarkıcı veya şarkıcı adayının ses analizini yapıyor.

youtube kanalıda hatta...
Şarkı söylemek ile uzaktan yakından alakası olmayan beni bile saatlerce inceleme videolarını izleten adam.
Çoğu şarkıcının canlı performanslarını inceliyor, hatalı ve eksik yerleri hatta stüdyo ortamında düzeltilen sesleri de açığa çıkarıyor.
Kendisi şan dersi veren bi’ hoca olmasına karşın kendi söylediği şarkıları da var klipli bir şekilde YouTubeda.
Belirli aralıklar ile canlı yayın da açıyor, takip ediliyorum.
yorum yaparken iyi şarkıcılara denk gelip mutluluktan delirme hallerini çok samimi buluyorum. işini severek yapmak tanımına gayet uyan tatlı bir insan.
YouTube kaNalındaki analizleri gerçekten çok kaliteli olan ses eğitmeni, müzisyen.

Oturup dinlediğimiz şarkıcıların foyalarını bir bir ortaya döküyor ahah.

Ve efenim ağız açık olacak, boyun yukarı kalkmayacak şarkı söylerken rica ediyorum, bir de sesi patlatırsan o ses kısılır evet ahah. Bu tarz şeyleri ağzından sık duyarsınız.

Bir de Emre yücelen in konuşma sesi de çok iyi değil mi ya çok karakteristik.
mükemmel bir ses yorum ve gitara sahip adı pek duyulmamis müzisyen...

ama boş verin yaa siz Gidin saçma sapan (bkz: Aleyna tilki) yada gece gölgenin bilmemnesine bak falan dinleyin amk..
Youtube'da sesi geliştirmek için kanalı var, aynı zamanda müzisyen. Ses koçu.
Eğitimleri verdiği kanal bu: https://www.youtube.com/user/sesegitimi

Şu canlı performansı ise çok hoşuma gitti. https://www.youtube.com/watch?v=tP800uCpp6I
Başarılı bir ses, hadi bakalım.
güncel Önemli Başlıklar