bugün

hell yeaaah hacıcanlar. dersimin gülü kemal'in gene çakması değil mevzu bu sefer. emre reisin sosyalist gençlere çaktığı yazısı.

http://www.sabah.com.tr/Y...ere_yakisan_oyun_uzunesek

parazitlere değdirmiş, sosyalistlere değdirmiş, başbakanın eğitim sektöründeki dev adımlarından bahsetmiş. açıkçası hayran kaldım aköz'ün 1-2 haftadır gösterdiği performansa. birilerini fena kızdırıyor, fena delirtiyor. iyi gidiyorsun iyi.

zoruna gidene şak(0:22) diyoruz o zaman;

http://www.youtube.com/watch?v=Rp7DmZfPDCk
sosyalistlere "çaktığı" yazıdan alıntı

Mesela, yüzleri hiç kızarmadan, "parasız eğitim" istiyor ve bunu bir "hak" olarak görüyorlar.
Hocalar bunlara ders anlatacak... Kütüphaneden yararlanacaklar... Yemek yiyecekler... ısınmak için doğalgaz, aydınlanmak için elektrik, temizlenmek için su kullanacaklar...
Ancak hiç para vermeyecekler!
Özetle "Başkaları bize baksın" mantığı...
Maliyetler başkalarının cebinden çıkacak.
Oh ne ala memleket!
ideolojiyle maskelenmiş bir utanmazlık hali değil mi bu?

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya)
--spoiler--
Mesela, yüzleri hiç kızarmadan, "parasız eğitim" istiyor ve bunu bir "hak" olarak görüyorlar.
Hocalar bunlara ders anlatacak... Kütüphaneden yararlanacaklar... Yemek yiyecekler... ısınmak için doğalgaz, aydınlanmak için elektrik, temizlenmek için su kullanacaklar...
Ancak hiç para vermeyecekler!
Özetle "Başkaları bize baksın" mantığı...
Maliyetler başkalarının cebinden çıkacak.
Oh ne ala memleket!
--spoiler--
ulan eşşek, biz neden vergi veriyoruz diye sorarlar adama. bi de bunun gibilerin yazıları okunur ya ona üzülüyorum.
sabah gazetesi köşe yazarı.

bugün gene döktürmüş, haklı. öğrencilere bende sesleniyorum bu ne aymazlıktır. ne demek parasız eğitim ,insanın biraz yüzü kızarır. joplar yeterince kızartamıyor sizi galiba.
haraçların artması gerekir hatta, beleşçiler sizi. çalık ahmet e sesleniyorum ayrıca,
ahmet bey şu emre kardeşimize biraz zam yap. bu tip yazarlarda bir kaç tane daha koy gazeteye nükleer enerji projesinden pay vereyim grubunuza. imza tayyip.
--spoiler--
mesela, yüzleri hiç kızarmadan, "parasız eğitim" istiyor ve bunu bir "hak" olarak görüyorlar.
hocalar bunlara ders anlatacak... kütüphaneden yararlanacaklar... yemek yiyecekler... ısınmak için doğalgaz, aydınlanmak için elektrik, temizlenmek için su kullanacaklar...
ancak hiç para vermeyecekler!
özetle "başkaları bize baksın" mantığı...
maliyetler başkalarının cebinden çıkacak.
oh ne ala memleket!
--spoiler--
ulan yazar! peki senin bu satırları yazdığın gazete, bu gazeteye ortak televizyon nasıl alındı. kimlerin parasıyla alındı da burda bana 8 yaşındaki çocuk entellektüelliğiyle yok ısınma, yok yemek, yok zarto yok zurto diyorsun.

--spoiler--
'1923'ten 2003'e, seksen yılda 76 üniversite kurulmuştu. 2003'ten 2010'a, yani sadece 7 yılda, bunlara 78 üniversite daha eklendi.''
--spoiler--
ulan yazar! sen şimdi odtü'yü, boğaziçi'ni, ankara üniversitesi'ni, hacettepe'yi, itü'yü, ktü'yü, ege'yi; bozok'la, hitit'le, sinop'la denk görüyorsun yani. nitelik denilen olgu neye yarar ki zaten. makyajlı liseler açınca bilimin amına koyduk.

bir de bu öğrencilerin birşeyleri maskeleyebilecekleri ideolojileri var. senin ideolojin ney? parayı veren düdüğü çalar mı?
para için onurunu ayaklar altına alan birisinin para ile ilgili yazılar yazması da pek eğlenceli oluyormuş.
bu sosyalistlere de herkes çakıyor be kardeşim.
herkesin işçi olduğu bi ortamda çakan çakana tabi.
bu mu la hayalinizde ki dünya?
http://goo.gl/ns57z
"oku aköz oku" başlığıyla vermişler.
iktidar yanlısı yazarın, iktidar yalakaları tarafından ayakta alkışlanan, ancak gerçekçilikten uzak yazısına açılan başlıktır. bir de bu adamı okuyorlar.
--spoiler--
bilimi ve eğitimi birazcık önemseyen, bu ilerlemeyi sağlayan bir başbakanı alkışlar.
yuhalamak içinse, ancak uzuneşek oynayan odtü sosyalistlerinden olmak gerekir.
--spoiler--
yuhalamak içinse at gözlüklerini, tasmaları çıkarıp adam akıllı bir şeyler yazıp, yapmak gerekir. yürek gerekir.
(bkz: çakmaklara gaz)
"isviçre çakısının 5. şeyden 'çak' çakıyor işte..."

bir nevi gaz çıkartıyor işte,

üst modeli ardıç abisinin yaptığı gibi bir nevi http://g.mynet.com/i/43/174865-lemandergikapagi2.jpg
--spoiler--
1923'ten 2003'e, seksen yılda 76 üniversite kurulmuştu. 2003'ten 2010'a, yani sadece 7 yılda, bunlara 78 üniversite daha eklendi.
Bilimi ve eğitimi birazcık önemseyen, bu ilerlemeyi sağlayan bir Başbakanı alkışlar.
--spoiler--
7 yılda 78 üniversite açmak, yıllardır şikayet edilen ve gelişimin önünde ki en büyük engel olan çarpık kentleşmenin aynısıdır.

gelişimi engelleyen başbakanı mı alkışlayacağım? yada bir başka deyişle, kafasına göre her yere üniversite açıp, maximum 3-4 öğretim üyesi olan üniversitelerde okuyup mezun olduktan sonra iş bulamayan gençlerin kaybolan 4-5 senesinin sorumlusu olan başbakanı mı?

7 yılda 78 üniversite açacağına; siirt'te, hakkari'de, şırnak'ta, fazla değil 5'er fabrika kursaydı o zaman alkışlardım.
emre aköz gibi bir şahsın yazar olduğu ülkede söz konusu yazarın safsata ve cehalet dolu köşe yazısının sözlüğe aktarıldığı başlık.

parasız eğitim istemek, parasız sağlık istemek suç ise bütün halklar orospu çocuğudur o zaman.ya da bu olağan hakkı vermeyenler , bu bozuk sistemi yaratanlar mıdır yoksa daha orospu çocuğu olan?
yiğit bulut ve rasim ozan kütahyalı ile bir araya gelirse voltarnı oluşturup bırakın çakmayı, solu tümden yokedebilir.
yazısında bahsettiği nezaket ve terbiye seviyesini televizyonda ellerini şaklatarak yaptığı hareket ile açıkça gösteren kapı kulunun el kol hareketleri. (bkz: önce o elini bi indir)

bir de aklınca "isviçre çakısı'nın 5. bilmemnesi gibi" diyerek bir yerlere gönderme yapıyor. dostum, o isviçre çakısını alırlar, o senin yaptığın gibi şak diye adamın gözüne gözüne sokarlar, dikkat et.

o değil de; harbiden siz neyin kafasını yaşıyorsunuz bilader?

vergileri (mesela akaryakıttan %66, hatta verginin vergisini) toplarken dibine kadar devletçi ol, hak dağıtmaya (bkz: eğitim hakkı) gelince su katılmamış liberal. oh ne güzel, suyundan da koy.

"başkalarının verdiği parayla nasıl okursunuz" diyor, bah bah bah! ulan, bu miletin hepsi, çocuklarını okutmak için, o yaladığın adam gibi, kendine sponsor bulamıyor, ne yapsın lan? gariban millet, eşşek gibi vergisini veriyor ki devlet baba ona eğitim, sağlık, adalet, yol, su, elektrik versin bunun karşılığında.

bir de çökmüş sistem bla bla bla diyor. bir kriz daha yesin de göreceğiz o zaman o yere göğe koyamadığınız liberal ekonomiyi. ahanda buraya, sinek sıçmadık yere yazıyorum. çok değil, 10, bilemedin 20 sene sonra inşallah hayatta oluruz da, kapitalist sistemin hem kendini hem de milletin anasını nasıl diktiğini hep beraber görürüz.

sakin ol, sakin ol, sakin ol *. lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm...
nitelik ile nicelik farkının anlatılması gereken yazar. solcu değilim aksine tam faşistim bunu solculara mal etmek yanlış. benim vergimle zengin kesime her türlü ayrıcalığı geçenler, kendi ceplerini dolduranlar ben okula giderken neden benden ayrıyetten para alıyorlar! zira bu yazı solculara yönelik değildir. faşist olan herkesin karşı çıkacağı şeydir. çükü faşizm liberalizmin tam zıttıdır. velhasıl akp 78 üniversite açtı evet ama kaç kişi bu üniversitelerde okumak istiyor! mesela bu başlığı gündeme getiren kişi hakkaride kurulan üniversiteyi tercihlerine koyar mıydı?

(bkz: hasiktir diyoruz)*
(bkz: iktidara kim gelirse onun yalakası olan gazeteci)
(bkz: kalemi satılık yazarlar derneği)