bugün

--spoiler--
bugün tayyip erdoğan gidiyor hülya avşar’la görüşüyor. kardeşim sen magazin muhabiri misin? senin hülya avşar’la ne işin var? gel benimle görüş. biraz yüreğin varsa gel benimle görüş. öyle üç bin beş yüz korumayla otobüsün üstünden üfürmeye benzemez. ben on beş gündür sokaktayım. gelsin benimle görüşsün. biraz yüreği varsa… buradan söylüyorum; gelsin benimle görüşsün! gaz kapsülleri cebimde. benim arkadaşım, gaz kapsülüne vole atmış adam, daha yere inmeden. biz böyle çocuklarla direniyoruz. ben tayyip erdoğan’a ne derdim onunla görüşseydim biliyor musun? ‘önce delikanlı ol’ derdim. neden delikanlı ol derdim biliyor musun? delikanlı adam yalan söylemez. yalan söylüyor. delikanlı adam yalan söyler mi? yakışır mı lan senin kasımpaşalı olmana? gel burada görüşelim. ben onunla konuşurum her zaman. ama görüşemez ki, yüreği yok. yüreği varsa gelsin benimle görüşsün.
--spoiler--

şeklinde olan ayardır.

edit: belirtmekte fayda var, başbakan'ın konuşmalarına dikkat çekmiştir. başbakan'ın "ben" demesi kadar yiyosa gel demiştir. ironiyi de anlamayan nesili yatırmış, karne için sabahki kıyafetlerini ütülemiştir.

edit2: bu güzide konuşmanın videosunu yolladığı için saraba sarili gasteye teşekkürler.

https://www.youtube.com/w...mbedded&v=qdJa8J85K1s
kral olduğunu bir kere daha hissettiren emrah serbes'in rte ye verdiği ayardır.ağzına sağlık.
biraz yüreğin varsa diyen bu arkadaşın hitap ettiği kişi bu ülkenin başbakanı. o iş öyle dizi yazmaya benzemez. ayrıca sana mı soracak kimle görüşeceğini? sen kimsin? meydanda gördüğü üç beş kişinin gazına gelip yüreğin varsa diyorsun ya, o başbakan seni karşısına alsa korkudan altına yaparsın. eylem mi yapıyorsun, karşı mısın? eyvallah. ama haddini bileceksin. burası muz cumhuriyeti değil. tanım: terbiyesizliktir.
edit: lan demiş bide. yazdığı behzat karakterini kendisi sanıyor galiba.
köy kahvesinde ''amuğa goyim verecekler yetkiyi bana...'' tarzı söylemler gibi olan sözde ayar. böyle ayar mı olur lan? paragrafın yarısı ''yiyosa gel''. götün yiyosa sen beykoza gel serbes kardeş?
haklı ayardır, yerinde ayardır. emrah'tır, yapardır.
ayrıca sen kimsin ki denilecek kişi asla değildir, o bir vatandaştır, direniyordur, eylemcidir, fikrini beyan ediyordur, kesinlikle haklıdır. tanınıyor olması rte ile görüşmesinde daha fazla etki edecektir, bir hülya avşar değildir, olmaz da.
yobazların sevgi dolu yüzlerini gösteren ayardır.
yobazlara bin bir türlü dille anlatılamayan ayar.
yobazlara haşırt gibi cevaptır.
üslubu çok çirkinmiş de, lanlı lunlu konuşmuşmuş. bir başbakanla böyle konuşulurmuy muş?

recep tayyip erdoğan' da istanbul beyefendisi ya amk!
başbakan'ı görse altına sıçacak hala bıt bıt bıt..
Emrah serbes kim lan?
daha şimdiden ayyaş ayarı statüsüne girmiş olan ayardır. arkadaş şu memleketin kemalisti ayrı yobaz, komünisti ayrı yobaz, muhafazakarı hepten yobaz. yobazlık ortak noktamız olmuş resmen. bir insanın akıllı mantıklı argümanları yoksa karşısındaki adamları yaftalar, ona sıfatlar giydirir, kimlik üzerinden münakaşa eder. bir yobaza laf anlatmak bu yüzden imkansızdır. dikkat edin son dönemdeki iktidar ve taraftarlarının söylemlerine. ne demek istediğimi anlayacaksınız:

çapulcu bunlar
ayyaş bunlar
cehapeli bunlar
anarşik bunlar
gomünis bunlar
bunlar camilere bira attılar (o caminin müezzini tarafından yalanlandı bu iddia)
bunlar türbanlı vatandaşlarımı dövdüler (antikapitalist müslüman kızlar da var orada. onlar niye tartaklanmıyor?)

dikkat edin, hepsinde de bir yaftalama zihniyeti var. burada yazanlara bakın: sen kimsin, elinde içki şişesi, ayyaş, çapulcu. zihniyet aynı zihniyet. şu sorunun cevabı hala bile yok mesela: istanbul valisinin "müdahale olmayacak" demesinin hemen ardından polisin şiddetle kalabalığa saldırması yalancılık değilse nedir?

yalan haberlere öfke kusup, ondan sonra da camiye atılan bira şişeleri hakkında daha doğru dürüst bir araştırma soruşturma yapılmamışken, caminin müezzini de bu konuda aksi yönde fikir beyan etmişken, başbakanın çıkıp da böyle bir ithamda bulunması ahlaki açıdan sorunlu değilse nedir? iftira atmanın dinde ve ahlakta yeri var mıdır?

aynı başbakan, hiç bir tanık ve kaynak göstermeden "gezi parkında fuhuş yapıldığı" iddialarını ortaya atan yandaş gazetelere karşı neden aynı hassasiyeti göstermemektedir?

bu soruların cevabı yok. işte bu yüzden biz buna ayar diyoruz. ama tabi alacağım cevabı biliyorum ben.

sus, pis ayyaş seni.
çapulcu seni.
bunlar hep cehapeliler işte.
pkknın bayrağını sallayanlar bunnar.
gömünis bunnar.

ne yazık ki bilemedin kardeşim. hiç birisi değilim. öteki tarafta attığın iftiralar yüzünden senden hakkımı çatır çatır alırken bunu daha da güzel anlayacaksın.
ne düşündüğünü söyleyecek kadar yürekli ve doğru, kimileri gibi birşeyler için bu düşündüklerinden vazgeçmeyecek olan bir adamın verdiği ayardır. üslubu bakımından da tarihidir. çünkü bu adam gayet samimidir.
tarihi ayar olmayan yazıdır.
en kralı şudur;
"Alkol yasak, sigara yasak, 3 çocuk yapmamak
yasak, ne serbest bu ülkede? Sadece ben
serbestim herhalde Emrah Serbes olarak."
-Emrah Serbes
adamına göre muamele örneği ayardır. ağzına sağlık.
güzel ayardır.

lakin burada yorumlara bakıyorum, sen kimsin ki diyoruz.
hülya avşar kimdi de onunla görüşüldü? en azından emrah serbes ben 15 gündür sokaktayım diyor, sokağa oradaki insanlara dair söyleyecek bir şeyleri var. eğer illa kim olduğu önemliyse de emrah serbes bugün çok başarılı bir yazar. sahnede emekleyerek popo şovu yapan ne olduğu belirsiz, çaptan düşmüş bir insan değil.
bunun dışında siz emrah serbes'i beğenmemişsiniz ama bakın, adalet bakanı görüşmüş.
devlet s*kmeyeceği eşeğin önüne de ot atmaz, demek ki bu adamdan alınacak bir şey var. sokağın nabzını öğrenmek ya da sevilen bir insanı tarafa çekmek ya da başka bir şey. her neyse.

he bütün bunların dışında, konuşmayı dinlediyseniz eğer, 27 şubat döneminde başbakanın mağdur olduğunu, şiir okuduğu için hapse girdiği dönemleri de anıyor, halkın onu sevdiğini de söylüyor.
yani muhalif olmak için direnmiyor bu adam. haksızlığın her türlüsüne direniyor.
sizin gibi işine geldiği zaman ama ben mağdurum ühühühüh demiyor.
bugün sevmediği başbakanın da bir dönem çektiklerini anlıyor, biliyor ve söylüyor.

asıl sen kimsin ki diye sorulması gerekenler, burada klavye başında bir şekilde bir şeyler yapan insanlara sallayanlar. ki buna ben de dahilim.
eğer birini eleştirecekseniz, ondan daha iyi işler başarın, ondan sonra gelir burada konuşursunuz.
yada bekleyin, önce efendiniz konuşsun, ardından siz yorum yaparsınız.