bugün

Şok etkisi yaratan Emrah serbes açıklaması.

--spoiler--
Behzat Ç., kitaplarının yazarı Emrah Serbes bugün sosyal medyadan şoke eden bir paylaşım yaptı. Serbes, 22 Eylül'de gerçekleşen ve bir baba ile kızının hayatını kaybettiği trafik kazasını kendisinin yaptığını açıkladı. Serbes, 'O kazanın sorumlusu benim. Şok nedeniyle kazayı üstlenemedim. Arkadaşım suçsuz yere cezaevinde. Savcılığa geldim ve teslim oluyorum" dedi.
--spoiler--

Kaynak: http://mobil.hurriyet.com...n-dakika-itirafi-40593166
en büyük hapishane insanın kendi vicdanıdır sözünü hatırlatan bir durum.
Allah belamı verdi durumudur.

Sen içki şişeleri ile kalp yapıp twitterda ona buna artislik yaparsın öyle mi emrah kardeş.

Edebiyatın yeni önerileri biziz diye hey heylenen guruha bak sen. Yazık değil mi o anneye şimdi.
Hayretler içerisinde okuduğum haber.

Ne diyebilirim ki, geç de olsa doğru işi yapmayı becerebilmiş, göründüğü gibi kolay bir şey değil bunu itiraf Edip teslim olmak filan.
Ulan kimi sevdiysem hayatı boka sarıyor.
Herkes hata yapabilir ama herkes vicdanını susturamaz.

Geçmiş olsun dileğimi sunarken türlü ibneliklerin gayet normal şekilde yapıldığı günümüzde Emrah serbes in yaptığı açıklama insan olmayı gerektirir. Bu yüzden tebrik ediyorum kendisini.
Darısı tüm yaptığı yanlışları diğer yanlışlarla örtmeyi başarı sanan ahlak ve vicdan yoksunlarının başına.

Şunu aklınızdan çıkarmayalım. Hayatta başımıza gelenler sınavdır. Kazada eşini ve çocuğunu kaybetmek de, ölüme sebep olmak da. yerine birini koyarak gizlenme gibi bir durum söz konusu iken vicdanın buna izin vermiyor olması gayet güzel bir davranıştır.
Evladını toprağa vermek hiçbir anne için kolay bir şey değildir. Böyle bir sınav zor bir sınav. Bunu irdelemek buradan yapılacak iş değil. Ama geri döndürülemez bir gerçek olduğu ortada. Mesele, asıl kişinin elini kolunu sallayarak dolaşmasına vicdanının izin vermemesi.

Allah iki tarafa da sabır versin. Zor bir durum.
Edit; imla
vicdanı varmış demek ki. çünkü vicdanı olmayanın azabıda olmaz. aşırı hız yapıpı hayatımızı tehlikeye atan kim varsa kimse hakkını helal etmesin.
Garip olan bir iki nokta var.

Misal, olay anında doktor kontrolünü kabul etmemeleri

görsel

Bir de üç gün önce Bakırköy'den Emrah serbest adına bir randevu alındığı iddiası var ki burası kesin değil.

Bunlar doğruysa hadi lan oradan diyeceğim Emrah serbes'e.
Hem kendine hemde 2 kişi yazık etmiş adamdır. Binmeyin şu arabaya alkollüyken.
Yaptığı her ne kadar acımasız ve affedilemez bir şey olsa da en azından gidenin geri dönmeyeceğini bilecek kadar erdem sahibiymiş. Düşünecek olursak şu an cezaevinde olan masum bir arkadaş da var işin içinde. Arkadaş her ne kadar kahramanlık yapıp kendisini feda etmiş olsa da bu ceza Serbes'in.

Ayrıca araba kullananlar da tahmin edebiliyorlardır ki araba denilen araç öyle her istendiğinde zınk diye duran bir şey değil. Şahsen Emrah Serbes'in 2 kişiyi bile isteye öldürüp birini de ağır yaralayacak kadar manyak olmadığını düşünüyorum.
alkollü veya uyuşturucu madde etkisi altındaysa eğer cezasını en ağır şekilde çekmelidir. çekse bile o annenin yaşadığı ızdırabı hiçbir zaman yaşayamayacaktır, 3 kişinin hayatını bitirmiş oldun emrah, seni severdik behzat'ı severdik falan ama şu an itibariyle bittin b'olum. alkol veya uyuşturucu yoksa tamamen bir kaza ise eyvallah da eğer keyif için kafa yapan madde kullanıp direksiyon başına geçtiysen vay haline.
behzat ç ceza evinde.
savcılık sürücü hava yastığındaki kan lekelerinin tahlil edilmesi ve otoyol-mobese kayıtlarını talep etmesinin hemen sonrasında gerçekleşmiş durum. vicdan elbet vardır ama bu kararlardan sonra o vicdanın oluşması soru işareti...
Gecenin dördünde otoyolun en boş saatinde gel adama arkadan çarp sonra suçu başkası üstlensin. Olay yerinin hem videoları hem resimleri var. Kaza en az 220 km/saat hızla gerçekleşiyor. Emniyet şeridi dahil 4 şerit olan yolda nasıl bir anda ortaya çıkar araç ve sen onu kurtaramaz arkadan çarparsın. Vicdan olayı hikaye zaten. Otoyol gişelerinde kimin kullandığı belli aracı. Ayrıca hava yastıklarından alınan kan örneklerinden de alkol olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

görsel
Emrah serbes kalacam diye baksın artık...
bu adam hapiste ne kitaplar yazar, efsane olur.
''ALLAH GÜNAHLARINI AFFETSiN'' DEDiRTEN DURUMDUR.
behzat ç sorgulasa vicdanını sikiyim lan senin ! derdi.
biz de emrah serbesi erken kaybedenlerden sanardık. (bkz: erken kaybedenler)
twitterda yapılan itiraf ile twitterda 3-5 ay yatar çıkar.

Sebep; olay üzerinden geçen zaman dikkate alındığında değil alkol o gün uyuşturucu bile kullanmış olsa tespit edilemez. Bu durumda bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme suçu taksirle ölüme sebebiyete döner ki itiraf, teslim ve iyi hal ile 2 sene ceza alır. indirimdi cartdı curttu e para da var tazminat cezasıda sıkıntı değil derken emrah serbes serbes.

Hin bunlar hin.
şimdi bir de vicdanıma kulak verdim, teslim oluyorum-oldum diye açıklama yapar.

biz de içiyoruz arkadaş, ama kimsenin canıyla oynamıyoruz.
alkollü direksiyon başına geçtiğim için, kanımda çıkacağından korktuğum için bu kadar geç geldim dese ya erkekçe?
bu suçu ustleneninde adli makamlari yanıltmaktan yatmaya devam etmesi gerekmektedir.Beraber yatsın çakal oğlanlar.
ne anlatiyorsunuz ?

adam basbaya alkollüymüş, arkadaşı bunun yerine suçu üstlenmiş buna da o hengamede alkol testi falan yapmamışlar, aradan 1 hafta geçmiş şimdi de suçu itiraf ediyor ki gerekli testler falan yapılamasın. 1 hafta once o saatler arasinda alkollü olduğunu ispat edebilecek teknolojinin olduğunu sanmıyorum.

bu degilse de senaryo muhtemelen kaza oldu, bunlar ambulansi falan cagirdilar tabi gelmesi vakit alacak, o ara aralarinda anlastilar emrah dedi ki ben ailene falan bakarım sen benim yerime hapis yat adam da kabul etti. sonra emrah vicdan yaptı o yüzden olayı üstlendi.

ama her koşulda emrahin olayi ilk etapta üstlenmemesi net artniyetli harekettir, sonradan suçunu itiraf etmiş olması bırak iyi hali falan o artniyetli tavrini bile ortadan kaldirmaz.
Behzat ç başka bahara kaldı.
devrimci ağzıyla yapılmış bir itiraftı.
güncel Önemli Başlıklar