bugün

bir alman doom metal grubu. sarkilarinda genellikle melankolik bir hava vardir. vokaller ve muzik insani buyuler, mutlaka dinlemek gerekir.
alman dark/melancholic metal grubu.

1994 die wie ein blitz von (demo)
1996 a wintersunset
1997 songs of moors and misty fields
1999 where at night the wood grouse plays
2002 weiland

grubun kurucusu daha sonra gruptan ayrıldı ve başka bir grup kurup müzik hayatına devam etti.depresif müzikleri vardır.psikolojik olarak yetersiz hissedenler,rahat olmayanlar dinlemesin derim...
ne doom ne de metaldir yaptıkları müzik. empyrium müziğidir. eşi benzeri yoktur. olmayacaktır.
Üşürken sesine sarılacak birileri aradığınızda ama bulamadığınızda size en büyük dost, en büyük yoldaş olacak gruplardan biri. Bağışlayıcı bir anne şefkatiyle karanlık ve tek kişilik odanıza doluşan, hayatınıza müdahale eden görünmez bir el, bir giz, büyü ve en önemlisi de öteki sayılmanın ve kenara itilmenin dağa taşa isyanı.
(bkz: the ensemple of silence)
dinlerken, sayısaldan iki trilyon kazandığınız haberi alsanız bile tepki vermeyeceğiniz grup.
uzaklardan harika hisler getiren insanlardır. sadece bir müzik grubu olarak görmüyorum onları, hep var olsunlar. var olsunlar ki bu kış gecelerine anlam katabilelim.
(bkz: autumn grey views)
sözlükteki gecenin şarkısı başlığı sayesinde keşfettiğim bir diğer grup. baya sevdim. benim için bir grubun/şarkının güzelliği yolculuk sırasında camdan dışarı bakarken hissettirdikleridir. bunlar baya baya ciğer parçalıyo.
beni benden alan o adamlar. şarap, mumların sağladığı loş bir oda, dışardaki karla kaplı görünen dünya ve o müthiş melankolik rahatlık.
(bkz: many moons ago)
(bkz: where at night the wood grouse plays)
gece sessizliğinde dinlenmesi makbul gruplar sınıfına girmektedirler.
elinizde, okunmaktan sararmış ama anlamını hala yitirmemiş eski bir mektup varken dinlenmesi gözlerin dolmasına sebebiyet verir sıklıkla...
"when shadows grow longer and the sun sets for the forthcoming night;our sorrow is stronger
as darkness and death are now near by our side" diyeceğine çekip vursaydın daha iyiydi demek istediğim birçok gruba esin kaynagı olmuş, şahane grup.
(bkz: dying brokenhearted)
ilk konserlerinde 5 kişinin intihar ettiği söylenilen aşmış insanlar topluluğu. ha belki şehir efsanesidir orasını bilemem.
(bkz: the franconian woods in winter s silence)
a retrospective completion albümü çıktığında çocuklar gibi sevindiğim grup.
yağmurlu havalarda dinlenilirse etkisi 2352436 katına çıkan eşsiz grup. en dibi görmek istiyorsanız dinlemeniz yeterli. insanı dağıtmakta çok başarılılar.
güncel Önemli Başlıklar