1. .
  emperyalizm'in en temel araçlarından biri olan yazılı ve görsel medya ile arasındaki bağdır.öyle ki, medya, günümüzde tüm bireyler üzerinde inanılmaz bir güce sahiptir.emperyalizm, özellikle, emperyal güçlerini uygulamak istediği kesim üzerinde bu gücü çok yoğun olarak kullanmaktadır. nitekim, her emperyal müdahele öncesi * bu mass media adı verilen kuruluşların çığırtkanlık yapmaları da asla tesadüf sayılmamalıdır. bu kuruluşlar, -ki adları yukarıda tek tek belirtilmiştir- hizmet ettikleri ve aralarında bir organik bağ bulunan emperyalist devletlere ve hükümetlere destek vermekte, politikalarını desteklemektedirler.

  çözüm olarak ne yapılabilir sorusunun cevabı çok net verilememekle birlikte, yerel medya kuruluşlarının desteklenmesi ve küresel ölçekte tüm bu medya kuruluşlarından haber alan kitlenin, haberin ve dolaylı yoldan yapılan propagandanın hangi amaçlara ve kimlere hizmet ettiğinin farkında olabilmesi, bunu kavrayabilmesi bir çözüm önerisi sayılabilecektir.
  ... insomniac
 2. .
  israil amerikanın,medya ise emperyalizmin öz oğludur.nolursa olsun baba evladından vazgecemez.et tırnaktan ayrılmaz.
  ... karpuzkabugu
 3. .
  hayalindeki güce erişmiş emperyalist ülkeler gelişmemiş ülkelere hangi haberlerin iletileceğini seçerler medya da aradaki halat oluverir.medyanın kendi içindeki emperyalizm de ayrı bi konudur.kaynayan yine kültürel bağımsızlıktır.türkiyenin kupaları fortis türkiye kupasına dönüşür medya reklamını yapar,bazen daha iyi oldu deriz ama böyle böyle gider..
  ... sicktear
 4. .
  bu topraklar üzerinde hali hazırda çok kuvvetli bağlantıları olan ilişki türü. tabirimi affedin ama bu tam olarak bir anal seks.

  (bkz: bu vatani kiraz agacina ve kadin memesine satarim)
  (bkz: kemalist cumhuriyetten demokratik cumhuriyete)
  3 ... oh bebek
 5. .
  orjinal adı the revolution will not be televised, türkçe'deki adı devrimden canlı yayın isimli belgeselde iliklerine kadar ifşa edilmiş ilişkidir. belgesel internette 50 yerde var, tavsiye olunur.
  ... siyah inci yagmuru