1. 1.
  turkiyede fazla kullanılmayan dalga motoru..turkluk hormonu bize bisi olmas enzimlerini salgılayarak kullanımı engeller..
  1 ... wespepp
 2. 2.
  nedense trafik polisi görüldüğünde kullanılan,rahat olmak adına ölümü göze alabildiğimiz ölümle hayat arasındaki ince çizgidir..
  1 -1 ... sogulcan
 3. 3.
  opel firması keşfetmiştir.
  3 -2 ... amd
 4. 4.
  araçta veya bir tırmanış sırasında kullanılan hayat kurtarma oranı çok yüksek olan yarayışlı bir icat.
  1 ... erdem andac
 5. 5.
  bugün gördüğüm kazada ağaca çarpan araçta fazla bi hasar olmamasına rağmen ön camdaki iki adet dışa doğru kırık durumu özetliyordu.bu yüzden kullanın kadeşim şunu boşuna koymamışlar oraya dediğim hayat kurtarıcı araç.
  ... erdem andac
 6. 6.
  tatil maksatli yurtdisinda bulunmamla beraber ne ise yaradigini gördugum cisim megerse sadece süs amacli degilmis * *
  ... eos_zwo
 7. 7.
  aracınızda bira açacağı yoksa emniyet kemeri ucundaki kilit sistemi bira açacağı olarak kullanılabilir. gerçekten hayat kurtarır.
  -2 ... ryu
 8. 8.
  türkiye karayollarında takılı olması zorunlu olan hayat kurtaran kemerdir. fakat bu zorunluluk trafik polisleri tarafından bile dikkate alınmaz. unutmadan bu zorunluluk taksi şoförlerini kapsamaz. niye onlar taş kafalı mıki?
  -1 ... qb1903
 9. 9.
  bir aileyi bir arada tutabilen tek kemerdir. hayata bağlar insanı sıkı sıkı. önemsemezsiniz takmazsınız hatta kemer takmayınca çıkan ses için alternatifler geliştirirsiniz, hiç olmadı sıkıyor dersiniz! ben kaza yapmam, dikkatli kullanırım, iyi şöförümdür hem... ama bir araba gelir sizinkinin iki katı büyüklüğünde arkadan çarpar arabanıza tak bir darbe alırsınız başınıza ve orda biter her şey. yalnızca sizin için değil, ardınızda kalanlar, arkanızdan vuranlar, evde sizi bekleyenler için de biter her şey. o yüzden takın şu lanet kemerinizi. hayat bu, üstelik yalnızca size ait değil, kıymetini bilin.
  1 ... yasak merve
 10. 10.
  Emniyet kemeri herkesin çok alıştığı ve kullandığı ama değeri fazla da bilinmeyen bir güvenlik sistemidir. Otomobildeki en önemli güvenlik öğelerinden biridir. Her şeyde olduğu gibi, ancak doğru kullanıldığında en iyi şekilde çalışır. Emniyet kemerinin alt bölümü iki tarafta legen kemiğinin üzerinden ve üstte de omuzun üzerinden geçmelidir. Emniyet kemerinin görevini en iyi şekilde yapabilmesi için bu gereklidir. Emniyet kemeri yükseklik ayarı, emniyet kemerinin farklı boylardaki insanlara göre ayarlanabilmesini sağlar. Bir çarpışma sırasında emniyet kemerinin makarası kilitlenir ve aracın içindekilerin fazla hareket etmesini önler. Son yıllarda emniyet kemerini kaza sırasında gererek yolcuları daha iyi tutan sistemler de kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistemde, emniyet kemerindeki boşluğu almak için (özellikle kışın kalın giysiler giyildiğinde) bir algılayıcıya bağlı bir gergi sistemi hemen devreye girerek yolcu emniyet kemeri üzerine yüklenmeden önce kemeri gerer ve yolcunun hareketini en aza indirmiş olur. iki tip gergi sistemi kullanılıyor. Birincisi yaylı tip; burada, algılayıcıdan gelen uyarı sonucunda bir yay tetiklenir ve emniyet kemeri gerilir. ikinci tipte ise hava yastığında olduğu gibi bir ateşleme mekanizması kullanılır. Darbe uyarısı geldiğinde bir gaz ateşlenerek emniyet kemeri gerilir. (Bu ikincisine Türkçe olmayan bir şekilde "piroteknik" de denilmektedir, Türkçe "ateşlemeli" denilebilir). Bunlara ek olarak emniyet kemerinin vücuda uyguladığı yükü sınırlandırmak için belli bir düzeyden sonra kemeri biraz gevşeten ve yolcunun aniden büyük bir yüke maruz kalmasını önleyen sistemler de kullanılmaktadır.
  1 ... sıpa