bugün

Darüşşafakada okurken yerdik.ama en fazla Kürt böreği yerdik çok ucuzdu çünkü.
insanlık onuru olan birinin yapmayacağı eylem.

Kürtçe anlayan Adamın biri garsona:" ne küfrediyorsun ben de kürdüm" dedi. Her gelene geçene Kürtçe sövüyorlar. Hayvanlar bile durmaz orda.
eminönü'nde orayla özdeşleşmiş bir yiyecek yemektir.
Onurunla denizin leş lağımlı suyunu iç.
Pkk dağ kadrosundan daha fazla terör yandaşı olduğu için yemem aq barzoları.
Eminönündeki piyangocuyu döv.
bir balık ekmek akşam yemeğine kadar tutardı insanı.
kalitesiz bir aktivitedir. şöyle ki; yoğunluğa yetişebilmek için pişirilen ızgara üstünde kurumuş çok sayıda balık hızlı bir şekilde gelen müşterilere verilir. balık ekmek yenilecekse taze yapan ve kaliteli mekanlar tercih edilmelidir.
90 ların tadını vermiyor artık.
Dün sevdicekle gerçekleştirdik bu eylemi.
Bir kere O hegamede hiçbir keyif alamıyorsunuz.
Üstelik birileri sürekli gelip ıslak mendil satmaya çalışırken başkaları da bir önce kalkıp gidin diye başınıza dikiliyor.
Rahatsız edici.
Fiyatın 15 tl olması da cabası.
Her geçen daha da daha az keyifli hale geliyor.
yemeyin

o yediğiniz balık malık değil.
orijinali, küçük kayiklar icerisindeki derin tavadaki yağın dalgayla sallanarak baligin her tarafinin eşit olarak pişmesine olanak tanimasiyla oluşur. simdiki sikko dev gemilerde yapilanla alakasi yoktur. ayrica olmasi gereken ithal uskumru degil palamuttur.
görsel
enayiliktir, eminönünde balıkekmek yiyeceğinize o kayıkların orada galata köprüsü altındaki yerlerde çok daha rahat ve daha tazelerini yiyebilirsiniz aynı fiyata.
Eski tadı yok artık çok kalabalık ve balık tatsız.
Geçen hafta gidelim de eminönünde balık ekmekyiyelim diye çıktık arkadaşlarla. Önce karaköyde (bkz: genelev)'e ordan da kokoreçciye uğradık, balık ekmek yiyemeden döndük.ehe.
soğazsız yemezseniz balık ekmek değil soğan ekmek oluyor.
istanbul'a her gelen misafirim burada balık ekmek yemek istiyor. yedirtmem.
balıkları hijyenik değil ve alerji yapıyor, cilt mahvoluyor, dokunabiliyor. balık ekmek beykoz'da yenir.
deniz o kadar kirli ve öyle kötü kokuyor ki yediğin balık ekmeğin tadını asla alamıyorsun. sırf o kötü koku yüzünden balık yemez oldum, revâ mı?
Özlediklerimden... Hele ki babamla beraber..
bir çoğumuzun , hatta balık sevmeyenin bile sırf o havayı solumak için sevdiği bir kültürdü. ama malesef bunun da tadı kalmadı.
valla buralarda, norveç uskumru falan yok. adamlar çıkıyor kayıkla, tuttuğunu anında pişirip katıyor ekmeğin arasına. balık ekmek budur. ithal balıkla olmaz o iş.
bayağı sene önce yemiştim. balık tam pişmemiş olduğu için aklımda kötü bir yer bırakmıştır.
Abartilan balon. Nesi var amk anlamiyorum. Kargaşa var, lezzet sıfır. Hele etraftaki turşucular. Igrenc ötesi.
çalışanların ara sıra; ''yiyen kalksın'' diye bağırarak kovmaktan beter ettiği iğrenç ortam.
güncel Önemli Başlıklar