1. 1.
  acilen toplumsal infiale yol açmış bir konuyu netleştirecek cevapların sorusudur.

  yasa derki: devlet için güvenlik ve düzen görevi icra edenlerin göreve bağlı nedenlerle vefat etmeleri onların para ya da taşınır taşınmaz mallarına haciz koyamaz, koyduramazsınız.
  bu kaltak ne yapar? gider yasayı çiğner. bu şerefsiz yasaları çiğnesin diye mi diploma almış, yoksa yasal olarak kişi ve kurum haklarını korusun diye mi.

  cevabı çok kolay soru.
  4 -5 ... torunusamil
 2. 2.
  Lan oğlum geri zekalı mısınız? Yasaya engelse icra mahkemesi yasadışı iş mi yaptı şehitlikten önce yapılmış bir işlem bu. Varsa şehidin bir borcu devlet ödesin kimse mağdur olmasın.
  4 ... shizi
 3. 3.
  (bkz: sadece başlık açma derdinde olan yazar)
  ... munir bey
 4. 4.
  Evet arkadaşım aponun avukatıda görevini yaptı çünkü o avukat olmasa o o.ç yi yargılayamazsın. Kahve muhabbetine benzemez hukuk. Bir biliyorsan bin düşünüp bir konulacaksın.
  2 ... shizi
 5. 5.
  eeeyyyyyyyyyy sığırı ekber tayfası ...

  eyyyy yalandan gazi ve şehit sevgisi yapanlar .

  eyyy vatanı üç kuruşa satacak olan iskilipli atıf hainini sevenler..

  buyurun devlet ne yapmış.

  ''Gazinin protez bacağına haciz ..'
  zmirli Bülent Kocaoğlan, Hakkari Çukurca’daki terör saldırısında 16 silah arkadaşını şehit verdi, kendisi de sol bacağını kaybetti. Mucize eseri hayatta kalan Kocaoğlan, o dönemde takılan eski tip protezi, parasını devletten nasıl olsa alacağına güvenip bankadan kredi çekerek modern bir protez bacakla değiştirdi. Ancak SGK, ’evrakların incelendiği’ gerekçesiyle 7 aydır ödeme yapmayınca, gazi Bülent Kocaoğlan’a, borcunu ödemediği için bankadan haciz geldi. Başvurmadığı kurum kalmayan, kendisine ve çocuklarına haksızlık yapıldığını söyleyen Kocaoğlan’ın sesini duyurmak için son çaresi, yaşadıklarını anlattığı, görüntüleri yüklediği sosyal medya oldu.''
  ( hürriyet gazetesi.20/10/2014- akp hükümeti sgk'si kılıçtaroğlu ssk'sı değil)

  ne oldu avukat kötü sgk -devlet iyi.

  not:önce girdiğim entry'lerde kesinlikle avukatın ahlak kuralları çerçevesinde hareket etmediği belirttim. insan hakları olarak kınanması gerektiğini belirttim.

  avukatın bürosunu basan yozgatlı sığırlar götünüz yiyorsa gidin yozgat sgk'yi basında görelim. işet iktidarın hali bu günlük hamaset üzerinden prim.

  yazıklar olsun. yalan dolana pisliğe karanlığa hayır.......!

  not; bu tip haberler internet'te var fazlası ile ama maalesef gören körler görmüyor.
  2 -1 ... baris hemen simdi
 6. 6.
  düşünüp mantık kurma aracı olarak beyinlerini kullanmayanların cevaplamaması gereken soru.

  adam zaten vefat etmeden önce borcunu ödüyormuş. bu akıllılar para alamayacaklarından korkup, devletin vereceği malül tazminatına haciz işlemi yaptırmışlar.

  buna benzer tonla olay var ne yazık ki, bu gün gündemde bu olduğu için bu kadar konuşuluyor.

  tabiyki millet ve vatan için görevini yaparken çalışamaz duruma gelenlere devlet! yani halk bakmalı. bu konu tartışmaya bile açılamaz. fakat siz eğer bu gün geride kalanlarına bakamayacağınız bir topluluk oluşmasına neden olursanız, yarın ülkeniz, namusunuz, rahatınız ve refahınız için savaşacak kimseyi bulamazsınız.

  şöyle olsaydı böyle olsaydı diye kafa sikmeyin lütfen...
  1 ... torunusamil
 7. 7.
  (bkz: şehit evine icra gönderen avukatın gezici çıkması)
  1 -3 ... jimmy tudeski
 8. 8.
  Salak salak konuşmayın lan. Öncelikle suçlanacak bir şey varsa o yargı mekanizmasıdır, avukata falan saldırarak hataların üstünü kapatamazsınız.
  1 ... antinatal