bugün

emine erdoğan isimli tc cumhurbaşkanı eşi olan şahsın kaleme aldığı Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı isimli kitap için kültür ve turizm bakanlığı bütçesinden 1 milyon tl harcanmasıdır.

bakanlık bu durumu ''geleneksel tariflerin gelecek nesillere aktarılmasını hedefledik'' diyerek açıklamış.

https://ilerihaber.org/ic...lira-harcandi-130550.html
Valla abartmışlar mi bilemiyorum ama gördüğüm kadarıyla kaliteli seflerle hazırlanmış bir kitap olmuş. Türk gastronomisinin buna ihtiyaci vardı.
(bkz: Yiyin efendiler çatlayana kadar yiyin)
ibb de 11 cuhapelinin vatandaşın 1,5 milyonunu yemek lokantaya verenlere ses çıkarmayanların şaşırması durumudur. gerçekten çok yazık..
Frank, boş yapma! Değil ibb, kim ve hangi konumun adamı olursa olsun, bu milletin tek kör kuruşunu yiyenin allah belasını versin! Şimdi de sen konuş bakalım, hadi bekliyoruz. Et bedduanı da görelim. Unutma ki; müslüman her şey olur da iki yüzlü ve yalancı olamaz. Senin adamın benim adamım devri kapandı. Senin benim evladımın geleceği çalınıyor ülkemizde. Çalan kim olursa olsun gırtlağına çökmek gerek. Benim adamım yesin, helal olsun; senin adamın yerse, haram olsun! Yok ya! Öyle dünya yerin dibine girsin!