bugün

o da bizdenmiş bir aralar dedirten bir fotoğrafa konu olan eller havaya mucizesi. hayat garip işte o günlerde bu masalarda oturmak prim yapıyordu şimdi yasaklamalar. bu zihniyet nerede cukka varsa orada.

yarasın diyelim, ne diyelim.

http://www.facebook.com/p...06&type=1&theater
Metalci gençlik alem yapıyor.
gayet normal olan durumdur. anormal olan şimdi aksi yönde konuşup, alkole ulaşımı zorlaştırmaya destek vermesidir.
müslüman olanın içki içmesi doğaldır evet. yalnız türban giyerek kendini dini kurallarına sıkı sıkıya bağlı ilan edip, böyle hareketlerde bulunmak* kendiyle çelişmektir. üstüne üstlük bu kişi bir de her cümlesinde allah'ın adını kullanan, içki içip eğlenenlere laf eden bir başbakanın karısı ise daha da enteresandır. araştırıp bulabilirsiniz, belediye başkanlığı zamanında bu çiftin çocuklarından birisi de sarhoş hâlde kaza yapıp bir insanı öldürdüğü için hemen olayın apar topar üstü örtülmüş, çocuk da yurt dışına gönderilmiştir. ölen vatandaşımız da 8'de 8 kusurlu bulunmuştu yanlış hatırlamıyorsam. hatta kaza raporunu tutan görevli de şuanda bir kurumun müdürlüğünü yapıyor hatırladığım kadarıyla. neresinden tutsan elinde kalan bir aile. pek şaşmamak gerekir.
ohanzi. dünyanın sonu gelmiş bulunmaktadır. sanırım 2012 kehanetleri doğru çıkacak. korkuyorum.
bu sülaleden hiç haz etmediğin halde şu fotoğrafa baktığım da objektif davranabiliyorum. kişinin öyle bir ortamda olması demek illa alkol alıyor anlamına gelmez. netice de içki içtiğini destekleyen bir fotoğraf değildir. ne elinde ne de önünde herhangi bir kadeh yok. hoş, kadeh olsa dahi bir fotoğraf karesinde onun içki olup olmadığını bilemeyiz. o yüzden bu kare bana emine erdoğan hakkında kötü anlamda bir yargı edindirmez. aksine belki de türbanlı biri olarak o kare içine girmekten gocunmaması sempati bile yaratabilir bazı çevrelerde. hee ben de öyle bir sempati oluşturdu mu? asla... *
ilk bakışta, araya erkek karışmış dediğim. ha unutmadan, afiyet bal şeker olsun!
hacı hacıyı mekkede hoca hocayı tekkede bulurmuş deyimini anımsatan durumdur.
içki içene yoktur bir lafımız ancak dini duyguları sömüren insanların müslümanım diye kendilerini bas bas tanıtması ardından çıkan bu resim skandaldır.
alkol alemi diye bir tabir yanlıştır. bu fotoğrafa bakıp böyle bir yorum yapmak da söz konusu kişiye saygısızlıktır. herkes içki içilen bir ortamda bulunabilir. arkadaş ortamında içki içilebilir. kişi kendi inancına göre içmez, o ortamda bulunması da orda alem yapıldığı anlamına gelmez. akp'li de değilim sadece bu şekilde insanları yargılamak yanlıştır.
dikkatli olmak lazım bu konuda ha, yarın kapıyı polis çalarsa şaşırmayalım.
aklının sapı sikilesice imajiner hödüklerin balıklama atlayıp üzerinden verip veriştirdikleri resimdir. olsa sana neee olmasa sana neee. işine bak japon askeri kıvamlı biraderim.
dindar bir müslüman olarak içki içmediğim ama içki içilen toplantılara katılmışımdır. bu tip bir fotoğraf üzerinden bana benzer yorum yapılsaydı, sadece günahlarım hafiflerdi. zira yapılan yorumlar sadece günah alıyor.

öte yandan yine o dillendirip ama bir bok anlamadığınız islam'dan size bir hadis: bir şeyi duyarsanız inanmayın, görürseniz de gözlerinizi ovuşturun. siz ise elinde içki olmayan bir insanı baştan alem yapmakta hiç bir sakınca görmüyorsunuz.

2 teyzem açık, 2 teyzem kapalı. şimdi ailecek bir toplantı olsa ve kapalı annem oraya katılsa kim onu alem yapmakla suçlayabilir. cevabı sanırım siz oluyorsunuz.

neyse tanıma geçelim: emine erdoğan'ın alem yaptığı iddiasıyla günahlarının temizlenmesi durumudur.
işte konunun özü budur. emine hanımın alkol alması yada alkol içilen bir ortamda bulunması değildir. Bir gezi sırasında ağlama duvarının önünde fotoğrafı çekilen ilker başbuğ adlı genelkurmay eski başkanın bu konu üzerinden yıllardır yıpratılmaya çalışılmasıdır. Hemde akp taraftarları tarafından. insan genelevde de bulunabilir *, kiliseye'de gidebilir *, alkol içilen ortamda bulunabilir *, ağlama duvarını ziyaret edebilir *.
dinini bilmeyen konuşuyor, peygamber efendimiz s.a.v. buyuruyor ki : " ahiret gününe inanan içki masasında bulunmasın". yani içmesende o ortamda olmamalısın. yok içmiyormuş, yok sadece poz vermiş. yok ebeyin amı ali samı
bildiğin liseli veya acemi üniversiteli ortamıdır. alkol alemi diye şaşaalı şekilde lanse etmek tuhaf kaçmaktadır.
zemzem katıp, alkolün etkisini kırdığı durumdur.
buradan bakınca önünde ki şişeyi ballantinesa benzettim. eğer öyleyse yazıklar olsun, bir jack açamamışlarmı o kadar insan?

görsel
abartılacak bir durum yok,kendini bilen için...
kimseyi ilgilendirmeyen mevzudur, ister icki masasinda bulunur, ister yer sofrasinda, isterse bilmem ne ortaminda.
ama ortama asil uyan yorum mübarek hocamizdan gelsin masallah: http://inciswf.com/1292364839.swf .
(bkz: vay anasını serhat burda neler dönmüş)
bence bu fotoğraf, farklı hayat görüşüne sahip insanların, birbirlerine tahammül etmekle kalmayıp medeni ilişkiler kurabilecek, anlaşabilecek ve paylaşabilecek çok şeyleri olabileceğini göstermesi açısından önemli bir belgedir.
o nedir lan, 26 yaşında erkeğim ben bile evde bu kadar şişe görmedim.
Ak gençliğe dahil degilim ama bu hadise kimseyi ilgilendirmez gençler.
(bkz: ballantine s) leri yudum yudum götürdüğü hededir, ağzının tadını bilmiyor, o kadar paran var bari j&b iç ağzın kömür değil gerçek viski koksun.