1. 1.
  Yoksulluğun aramızdan aldığı bir kadın, bir annedir. 5 liralık odunla çocuklarını ısıtmak için çaresizce çırpınmış, yapamamış, olduramamıştır. Kursaklarımızda bir yumrudur, gerçeklerin suratımıza attığı okkalı bir tokattır.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20132171.asp
  6 ... esoxlucius
 2. 2.
  hırsız iranlının şarkıcı bozması eşi çıkar televizyonlarda hırsız kocası hapse girmesin diye çocuğum üzülmesin istiyorum der. izleyiciler de alkışlar. baba oğul gemi filoları kuranlar, sıfırlayamayanlar, binbir Gece sarayında yaşayanlar allah peygamber deyip yaşar giderler. onlar da seçim üstüne seçim kazanırlar.

  ama bu kadın yaşayamadı lan. hiç mi içiniz yanmıyor?
  10 ... chuck cakmaktas
 3. 3.
  emine akçay...

  kesinlikle ama kesinlikle unutmamamız gereken bir isim...
  4 ... arbutus unedo
 4. 4.
  polis ekibinin çevrede yaptığı araştırmaya göre; emine akçay olaydan 4 saat önce cebindeki son 6 lirayı alıp yakındaki oduncuya gitti ve yakacak almak istedi. oduncu "bacım bu paraya odun mu olur?" deyip, emine akçay'ın ısrarı üzerine 10 kilo odunu çuvala doldurup, parasını almadan gönderdi. sırtladığı çuvalla ev gelen emine akçay, aldığı odunlar yağmur nedeniyle ıslak olduğu için sobayı yakamadı. sobanın yanında eski kamyon lastiğini de parçalanıp yakmaya çalıştı, ancak beceremedi. emine akçay, çocuklarının üşüdüğünü görünce, saç kurutma makinesini çalıştırıp, oğlu isa'nın eline tutturdu. daha sonra diğer odaya gidip, tavandaki salıncak demirine ip bağlayarak, kendini astı..."
  7 ... at abinin killi gogsune
 5. 5.
  --spoiler--
  Saray’ın hurma ağaçlarını toprak altından ısıtmak için Fransa’dan ekip getirildiğini öğrendikten sonra, 8 aydır kirasını ödeyemediği evinde çocuklarını ısıtamadığı için, saç kurutma makinesini çalıştırıp yan odada intihar eden Emine Akçay’ı düşünmeden edemiyorum!!!
  --spoiler--
  8 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 6. 6.
  yokluğun ve "çaresizliğin" hayattan kopardığı birkaç çocuk annesi bir kadın.
  malum, adını bilen pek yoktur, birilerinin yüzde biri kadar hatırlanmaz. ne yavşak youtuberlar ne izdivaç evlilik programlarındaki sünepe sümsükler ne de veletleri askere polise taş molotof atarken kazayla ölen vatan düşmanı aileler kadar.
  vebalinin çok kişinin üzerinde olduğu aşikar.
  5 ... nardaninciler
 7. 7.
  Bu yıl artan yoksulluk intiharı vakalarını gördükçe aklıma düşen talihsiz genç kadın.
  Olansa iki talihsiz çocuğuna olmuştur.
  4 ... sweet mandarine
 8. 8.
  emine akçay

  Titreye titreye elindeki 5 liralık bozuklukla gitti oduncuya... "5 liralık odun verir misin ?" Diye sordu. Yine soğuktan titreyerek ...
  4 ... traveler of secret moments
 9. 9.
  O sıcacık saraylarında, köşklerinde şatafatlı hayat yaşayanlar, elbet bunların hesabını verecekler.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2121538/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2121539/+

  Adana'da eşi bir yıla aşkın süre işsiz kalan 26 yaşındaki Emine Akçay, 8 aydır kirasını ödeyemeği evde iki çocuğunun ısınması için saç kurutma makinesini çalıştırıp, diğer odada kendini tavana asarak intihar etti.

  https://www.cumhuriyet.co...amadi-intihar-etti-327614
  10 ... traveler of secret moments
 10. 10.
  Çaresizlikten kendi yaşamına son veren kadın. işte Türkiye gerçekleri bunlar. Halen bu iktidarı savunan vicdansızlar var, insan gerçekten hayret ediyor. intihar edenlere kızıyoruz, hunharca eleştiriyoruz ama insanların bazen çıkış kapısı olmuyor sonra da böyle haberleri görüyoruz. Kadının kocası işsiz kalmış, 8 aydır ev kirasını ödeyememiş, mağdur yani. Hiç mi gören olmamış bu durumu? Sosyal devletiz diye Ortamlarda hava atanlar nerede? Sen bu kadının derdine derman olmadıysan sosyal devletim diyemezsin. Sen ancak sarayında otur, kendine çalış, garibanları düşünme...

  Bu devran bir gün dönecektir elbet.
  20 -1 ... queenn of darkness