bugün

hürriyet yazarı. askere yakınlıgıyla tanınır. dincileri sevmez. en büyük icadı. melih gökcek 'in basına büyük puntaoyla koydugu " i " harfidir.
işçi partilidir lakin son secimlerde akp 'nin onunu kapamak icin chp 'yi desteklemistir.
yüz ifadelerinden de anlaşılacağı gibi eleştirmekten başka hiçbir işe yaramaz. yazılarında ve de konuşmalarında sadece eleştirir. taş üstüne taş koymaya yönelik hiçbir icraatı olmadığı aşikardır. bir de bol bol iftira atar. sürekli iftira attığı insanlara tazminat öder. ama hala iftira atar.
ülkemizin ilerici, aydın, laik, atatürkçü, satılmamış ender köşe yazarlarından. hergün iktidarın ve onun yöneticilerinin pisliklerini ortaya çıkarmadaki çabası takdire değer.
hürriyet gazetesi yazarıdır bu yönü ile beni hep şaşırtmıştır. Aydın doğanın bir gazetesinde bu kadar vatansever bir yazarın yazıyor olması gariptir.
Emin çölaşan ettiği laf ile hükümetleri sallantıya sokan, tüm gözleri eleştirdiği kişinin üstünden toplayabilen türkiye nin bir numaralı yazarıdır. Askere ve atatürk e bağlılığı ile her zaman saygımı kazanmış, hiç bir şekilde kimseye yalakalı yapmayan özü, sözü bir kişi.
(bkz: adam gibi adam emin colasan)*
şu benim gazetecilik yaşadıklarım kitabının yazarı
devlet içindeki köstebeklerin yönetimin her hatasını ispiyonladığı adamdır. ispit meseleleri hemen köşesine taşır. okuyan da istihbaratçı zanneder. çözüm üretmez tartışma çıkarır sadece. o da her türk solcusu gibi taş üzerine taş koyamayan bir adamdır.
04 mayıs 2006 tarihindeki yazısında ulemalığa soyunup; başörtüsü(kendisi sıkmabaşdiyor yakışır ona) hakkında fetva vermiş ve "arkadaşlar sıkmabaş falan dinde yok bak bu akpliler sizi kandırıyor" demiştir. kendisine teşekkür ediyor ve bizi her zaman kandıranlardan korumasını istiyoruz. ne de olsa adam gibi adam emin çölaşan.
Hürriyet gazetesini alabilmek için tek etken. O da olmasa teksesli kandırmaca medya yazarları borularını öttürecekler. Emin çölasan tek basına parazit yapıyor. iyi de ediyor.
laik, atatürkçü, haklıyı düsüncesine uymasa bile savunan köşe yazarı, adam.
emin çamuratan..
70 kelimeyle yazarlık eden garip adam.
ve ne abukluktur ki okunuyor üstüne üstlük..
dinci kesimin sevmediği bir yazardır. hergün din üzerinden siyaset yapanları ve yolsuzlukları anlatır. "şu benim gazetecilik yaşadıklarım" adlı kitabı çok baştansavma olmuş. bir de "turgut nereden koşuyor" adlı kitabı dönemim iktadarının başkanını öyle bir eleştiriyor ki (turgut özal) hakikaten o zamanda öyle bir kitap yazmak (kaba tabirle) * yürek ister. severek okuyoruz.
Dinci kesimin* yaptığı pisliklerle* * uğraştığından dinciler tarafından nefret edilen adam. Sadece bu rüşvetçi, yolsuzluk yapan, vatan haini şerefsizlerle uğraşması bile okunması ve takdir edilmesi için yeterli olan adamdır.
gazeteci olmak isteyen bir insanın "Önce insanım sonra gazeteci" isimli eserini mutlaka okuması gerektiğini düşündüğüm, cüneyt arcayürek'le yaşadığı sorunlara bu kitapta çok güzel biçimde açıklık getiren, seçim sürecinde nedense gazete sahibi tarafından tatile çıkmak zoru da bırakılan müthiş yazar.
cumhuriyet muhafızı.*
bazı dinci gazetelerin yazarları kendisinden "deve emin" diye sözeder. çölaşan= deve alakası kurmus bu insanlar.
geçen gün rüyamda tazminat davası açtığım adam. herhalde ben de melih gökçekdim hayırdır inşallah.
ileri görüşlü, aydın, atatürkçü, cesur, gercekleri söylemekten cekinmeyen, zaman zaman saldırgan yazılar yazan ama ne dediğini bilen, herseyin farkında olan, uğur mumcunun kankası, onun bıraktıgı yoldan devam eden, en azından calışan, taktir edilesi gazeteci kişilik...
turgut özal'ın en sağlam öğrencisi ve en büyük baş ağrısıdır kendisi, gazetecilik adına yaşayan bir tanrıdır.
öğretmenini bile gerektiğinde eleştirebilecek kadar objektif olan bu insan gazetesi tarafından seçim dönemlerinde zorunlu izine çıkarılmaktadır.
fehmi koru'nun ayar manyağı yaptığı kişi.

http://eksisozluk.com/sho...n+colasan+i+mahcup+etmesi
turgut özal'ın devlet planlama teşkilatı müsteşarı olduğu zaman müsteşarlıkta daha toy bir uzman olan emin çölaşan 80'li yıllarda turgut özal'ın isteğiyle kuruluştan ayrılır... turgut özal ı bu yüzden sevmediği söylenir.
ko$esini haksızlıklara kar$ı muhalefete adamı$ hiper durust $ahsiyet. turkiye de i$ler yolunda gittigi zaman bu adam yazacak bir $ey bulamayıp, i$ten atılacak, korkuyorum.
Kanıtsız yazı yazmayacak kadar bilgiye sadık, düşündükleriyle yazdıkları birbirini tutan; ama hürriyet değil de cumhuriyette yazmalıydı diyenlere iyi bir cevap bulamayan yazardır belki de. Gerçi cevap bellidir, hürriyet gazetesi'ni imam ordusundan vatandaşlar da okumaktadır, belki de içlerindeki aydınlık geri çağırılabilir emin çölaşan tarafından. Hem ahmet hakan yazacağına emin çölaşan yazsın, daha iyi değil midir? Şu gazetelerin köşesinde 3 emin çölaşan daha olsa halk bu kadar yobaz, kinci olur muydu? Yıllarca memlekete hizmet etmiş, pkk ile çatışmış insanlara bu liboş ve entel tayfasıyla ilk kez birleşen şeriatçılar katil diyebilir miydi? Sonuna kadar arkasındayız.
sesini kısmak için binbir turlu yol denenen ancak hicbisekilde bunlara papuc bırakmayan uzerine gelindikce dogru bildiklerini daha cok haykıran hurriyet in en iyi turkiye nin en iyilerinden biri olan kose yazarı. * * * * * * *
birisi muhalefet ettiğinde, ya da birilerine ters gelecek birşey söylediğinde sevsin ya da sevmesin " abi emin çölaşanı geçtim yaaa" tarzı bir yoruma kahraman olmuş kişi, pek sevilmeyen ama buna rağmen okunan bir yazar.
cesur bilgilli bir adam. kafaya taktigini hic affetmiyor. zira dinci basinin ve kesimin colasan a atigi iftiralarda hep ustlerinde kaliyor. ataturkcu ve laik kararli bir yazar. turkiye'nin aydinlik yuzlerinden.
ayarmatörü en bol yazarımsıdır. yazdıklarının hiç bir dayanağı yoktur. belli bir ideoloji için yazmakla mükelleftir. cumhuriyette yazsa daha iyidir. tencere kapak misali olurlardı. yazdıklarına bir dayanak gösteremediğinden dolayı sayısız defa tekzip edilmiş, sayısız defa tazminat ödemiş, anladığım kadarıyla zengin bir kişidir. melih gökçek koca ankaraya bu heriften aldığı paralarla bakıyor neredeyse. *

hatta ve hatta atatürk orman çiftliği tabelası sebebiyle mustafa kemal atatürke olmayacak yaftayı yapıştırma cüretini bile gösterebilmiş yüzsüz yazarımsıdır. hala hangi yüzle yazıyodur bilmiyorum.

ilginç bir kişiliktir ayrıca.

edit : (#318420)
ağzından salyalar saçarak pek de kaynak göstermeden insanlara sataştığı yazıları olmasa, aslında baya baya türkiye'de gündem yaratabilecek, sözü dinlenebilecek adam. köşe yazarı.
bugünkü yazısında bir bölümünde "atalarımız ne güzel söylemiş insan hayal ettiği müddetçe yaşar" diyerek erdoğanın cumhurbaşkanı olma isteğini eleştirmiş* ama daha önemlisi alıntı yaptığı mısranın yahya kemal'e ait olduğunu bilmediğini göstermiştir. tamam o da bizim atalarımızdan ama bu kadar bilinen ve ünlü birinden sadece ata diye bahsetmek doğru mu? gerçi bilse alıntı da yapar mıydı orası da meçhul ama?
ankaralı garibanların döner yemesini sağlayan, asıl işi komplo kurmak ve gerginlik yaratmak olan daha çok çöl aşması gereken adam ???
aydın doğan'ın ülkeye karıştırmakla görevlendirdiği provakatör yazar kişisi. ulan ona verdiğin maaşın üçte birine ben daha yaratıcı komplo teorileri üretirim sana bee. hatta dörtte birine. nasıl olsa bi şekilde aklanılıyor. di mi ağbey??
rivayet odur ki aydın doğana emin çölaşanı neden hürriyette çalıştırdığı sorulur. aydın doğan da cevap olarak; benim yanımda çalışmazsa kesin benim hakkımda garip garip yazılar yazar, başıma bela olur bu nedenle kendimi koruyorum der.
her devrin adamı hürriyet gazetesinin, ki kendisi aydın doğana aittir, iktidar saksakcısı yazarları ve üstü kapalı da olsa iktidar yanlısı haberleri sonucu kaybetmek uzere oldugu aydın, ataturkcu, açık goruslu okur kıtlesını tutmak ıcın bunyesınde barındırdıgı yazar.
esprılı bır dılı, guclu baglantıları ve haber kanalları, değiştirmediği bir çizgisi vardır.
medyadaki az, dürüst, cesur adamdan bir tanesi..

ilave: bunu kötüleyen nedeninide söylese ya!!!
(bkz: zemin cölajanı)
ölen ölür kalan sağlar bizimdir başlıklı yazısıyla içinde bulunduğumuz durumu harika özetlemiş yazar...

http://www.hurriyet.com.t....asp?yazarid=5&gid=61
hakedene gerektiği gibi ayar veren, gayet objektif, dürüst ve güvenilir köşe yazarı. her türlü yolsuzluğu belgeleriyle açıklamakta üstüne yoktur. köşeye sıkıştırdığı vatan hainlerine cevabını veremeyecekleri sorular sorar. mükemmel bir atatürkçüdür.*
Kuru inat, olmadık yerlerden ortalığı karıştıran, bölücü ve kıştırtıcı birisi. Bir çeşit toplum düşmanı.
basbakan olmasini istedigim kisi bekir coskunla parti kursalar keske *
türkiyenin bir numaralı gerçek makale yazarı! taraf tutar ama tuttuğu taraf iyilerin tarafıdır, bir çeşit robin hood dur. kötüden alıp iyilere verilmesini yazılarında teşvik eder, yobazların baş düşmanıdır ve türkiyenin en entellektüel gazetesi hürriyette yazar, sayesinde çok kişi koltuğundan olduğundan yobazlar sevmez, ilerici gençliğin idolüdür. severek okuyoruz...
hürriyet gazetesinin hiçbir zaman entelektüel yapıda olamayacağının garantisidir. bikinili fotoğraflarla birlikte tabii..
kendi program yaptigi art tv nin sahibi turk metal is sendikasi baskani mustafa ozbek in oglu ile de ilgilenmesini istedigimiz yazar... tek tarafli demokrat...!
bu adam niye iyidir? olmayanı söylemez. yakın geçmişten bir örnek vermek gerekirse.. özelleştirilen türk telekom için devletin taksit taksit aldığı paranın, türk telekomun taksit dönemlerinde yaptığı kardan daha az olduğunu gösterir bu adam. siyasi görüşlerini yazılarına hiç katmaz ya da bazen biraz karışıtırır. yalnızca biraz.

zaten açık görüşlü biri için kendi taraftarı olduğu görüşü destekleyen yazarlar değil, onu, bunu, diğerini ayrım yapmaksızın eleştiren insanlar gerektir. bu adam bunun için iyidir.
yazdığı yazıları yalanlayanlara elindeki belgelerle ayarı veren keskin dilli sevilesi okunulası çok iyi bir yazar. saygılar..
Hürriyet'i okuma sebebim.Yazdığı Ramazan yazılarıyla AKP'nin ne olduğunu biz açıklayan fevkalade sıradışı yazar.
sürekli i.melih gökçek diye hitap ettiği sayın belediye başkanı tarafından kendisine hakaret davası açılmıştır. ancak ismi melih ibrahim gökçek olduğu için dava düşmüştür.
ayrıca kendisi hergün okunası ender köşe yazarlarından biridir.
kendisi bazen coşar dinle ilgili fetva falan verir, bir keresinde başörtüsünün islamiyet'te olmadığını falan yazmıştı da milleti yarmıştı. halbuki adam, islamiyet'in "i"sinden anlamaz. komik işte...
sadece bir tane soru sorulan ama cevap alınamıyan yazar. kendisine sorup ta cevap alınamayan soruyu belki sözlükteki avukatları cevaplandırırlar: art tv den ne kadar ücret almaktadır? art'nin sahibi sendika ağası mustafa özbek ve oğlu hakkındaki iddialarla ilgili neden birşey yazmamaktadır?
(bkz: tansel çölaşan)