1. 1.
  türk guguk sisteminde komedyenliğin son perdesi.

  emin çölaşan ve necati doğru meğerse fetöcüymüş.
  insan neresiyle güleceğini şaşırıyor.

  taa yıllar önce kimsenin ruhu duymazken fetö nün maskesini düşüren adamlar meğer fetöcüymüş.
  dünyada fetöcü olabilecek son insan bunlar herhalde.

  https://www.sozcu.com.tr/...dogru-fetocuymus-2787390/
  8 -2 ... high voltage
 2. 2.
  Nereye gülüyoruz?

  Bak bak bak ne zaman terörist olduklarını anlamışlar mücadele bıçak gibi kesilmiş bak hele bak... bunu diyen tayfa emin çölaşan bu adamların tehlikesini anlattığı kitapları biz okurken daha dal taşak geziyordu ortada.

  Boş yapmayın sabah sabah kendinize de sövdürmeyin.
  10 -2 ... flat head
 3. 3.
  bir acayip dava.

  ba ba ba dindar sandıkları için yazıyorlarmış.
  al bir tane şaşkın daha.
  çarpıt koçum çarpıt cahilden bol ne var, inanırlar.

  dindar sandıkları için değil, taa seneler önce fetö nün dini kullanarak iktidarı avuçlarının içine alarak devleti ele geçirdiklerini yazıyorlardı.
  bu yazarlar mı yürüyüş yapmış? bunlar gerektiğinde chp'yi de en sert eleştiren adamlar.
  sözcü ve yazarları darbe girişiminden sonra fetö ile mücadele konusunda akp nin yanında olmuşlardır, hala fetö nün adamlarının akrabalarını en tepe yerlere getiren akp nin kendisidir.
  4 -2 ... high voltage
 4. 4.
  sürekli birilerine sen teröristsin yaftası yapıştırma geleneğinin devamıdır bu hadise de. fetöcüler dindar sanılmamaktadır, bizzat dindarlar zaten. ama dindar olmak demek iyi olmak anlamı taşımıyor. biz önce bunu kafamıza sokalım.
  1 -4 ... rmntkkmnst
 5. 5.
  Fetö olayları ilk patlak verdiği zamanlar yakın çevreme söylemiştim; fetö birgün sol kesimin üzerine kalır diye. Şimdiden, geçmişten beri fetö karşıtı olanlar, bir zamanlar "ne olur geri dön hoca efendi." diye ağlayanlar tarafından yargılanıyor. 3-5 yıl sonra fetöye sol örgüt derler.
  3 ... sage mode
 6. 6.
  asıl korkunç olan kısım savcılığın iddianameyi 'fetö'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek' suçuyla düzenlemesi. yani artık böyle bir suç var. fetöye üye olmadan örgüte yardım etmek suçu. yani kim bilir bir gece ansızın siz de fetöye üye olmadan örgüte yardım edenlerden olabilirsiniz. ama siyasilerimizden hiç biri olamaz.
  3 ... yere dusen bozuk para
 7. 7.
  Şu bir gerçek,Akp karşıtları seçimlerde yeterki Akp gitsin isterse pkk gelsin düşüncesi var.chp ve diğer partiler nerdeyse pkklı bir adamı Cumhurbaşkanı yapacaklardı bu olaya medya yazar çizerlerde ortaktır.okadar gözü dönmüş muhaliflerin akli melekelerini kaybetmiş.haa hükümetin fetö konusunda suçu yokmu,baştan aşağı suçlu bana göre ağzıyla kuş tutsa yinede kendini temize çıkaramaz.durum budur.
  2 -4 ... kalahari 1
 8. 8.
  Emin abi fetöcüyse reyiz bin kere fetöcüdür.
  2 -1 ... paganviodio
 9. 9.
  emin çölaşan ve saz arkadaşlarını -bekir coşkun, uğur dündar vs.- bitim kadar sevmem. ama yoğamuna demekten kendimi alıkoyamadım doğrusu.
  1 ... ibni maymun
 10. 10.
  Bizim mit'in afrikada fil avlama fıkrasını akla getirdi.

  (bkz: valla ben filim abi)
  ... gazeloglu