1. 1.
    Varoşluğu ile meşhur eminönü’nün iyice Suriye’nin bir kentine benzemesi durumudur.

2018 yılında hala buraya gidip alışveriş yapanlar var.
    5 ... forzaslan
  2. 2.
    Daha beter olsun.
    Zaten 30 senedir ne kadar barzani varsa işgal etmişti orayı.
    Kardeş kardeş geçinirler soktumunun yerinde.
    3 ... cartoon pierre
  3. 3.
    siz bir de aksarayı ( yusufpaşa vatan caddesi arası ) görün dedirten durumdur. şam oldu yeminle. türkçe tabela yok lan.
    11 -1 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    son aylarda hiç zeytinburnu veya bağcılar a gittiniz mi?

bildiğin halep olmuş oralar mahallede türkü bırak türkçe bilen yok adamlar sokakta yabancı istemeyiz diye üzerinize yürüyor eminönü ne kadar gitmenize gerek yok.
    8 ... flat head
  5. 5.
    zeytinburnunda türk iseniz öyle azınlık durumda olursunuz ki, sokağa çıktığınızda egzotik hayvan muamelesi görürsünüz.
    3 ... caranthir
  6. 6.
    zeytinburnu'da ikamet eden bir öğrenci olarak sokağa çıkınca kendimi erbil, halep yahut kabil'de hissediyorum.

türk memleketi demeye 3-5 milyon şahit ister.
    5 ... muhendis tarihci
  7. 7.
    ya ben zeytinburnunda kaç kere ışıdlılar gibi ful siyah elbise giymiş sakalları salmış kalabalık arap grupları gördüm...

eminönüne gelince, aslında gayet güzel ve tarihi bir yerdir...

rizelilerin ince ince yaptığı hesaplardan biri de şu: bunlar istanbul'un dışında yeni yeni kentler kurdular. dolayısıyla istanbulun beyoğlu gibi, taksim gibi, kadıköy gibi, eminönü gibi eski kalburüstü semtlerini gözden düşürüp insanları bu yeni semtlere yönlendirmek istiyorlar..

bir diğer maksat ta istanbul'un eski semtlerinin ırzına geçerek türk halkının tarihi hafızasını sıfırlamak..
    7 ... arbutus unedo
  8. 8.
    Fatih Suriyelilerindir turkiler çiksun .
    1 -1 ... dollapagetti
  9. 9.
    Kocatepe durağında bir avm var adı Forum Şam mıydı neydi ora kadar olamaz.
    2 ... blindur mergen
  10. 10.
    dediğim gibi, (bkz: money is money baba)
    1 ... holmes221b