bugün

Maliye bakanı mehmet şimşek'in isteği.

Kendisi ingiliz vatandaşıdır.

Halk yararına yaptığı tek icraat görülmemiştir.

Daha önce de "benzin nerede 4 lira, ben görmedim" gibi..

"benzin pahalıysa bisiklete binsinler" gibi..

"zam değil güncelleme" gibi özlü sözleri mevcuttur.

Vatandaşı olduğu ingiltere bu değeri nasıl farketmemiş de bize kaptırmış şaşırtıcıdır.

Kendisine 65 yaşındaki bir insanın nerede çalışabileceğini sormak isteriz.

Ha bir de milletvekillerinin 2 sene sonunda 5-6 milyar maaşla ve yedi sülalelerinin devlet kesesinden özel hastanelerde bakılma hakkıyla emekli edilmeleri konusunda da değerli fikirlerini bekleriz.
hiç vermesinler daha iyi düşüncesine sebeptir.
Bence çıkarılmamalı. 65 yaş emeklilikle yeni memur alımları azalıyor. bırakın da birazda gençler çalışsın.
MiLLETVEKiLi OLDUĞU iÇiN ZATEN VEKiLLiK DÖNEMiNiN SONUNDA EMEKLi OLACAKTIR KENDiSiNi PEK BAĞLAMADIĞI iÇiN 70'E BiLE ÇIKMASINI iSTEYEBiLiR.
emekli olmama 40 yıl olduğunu bana gösterip, tüm psikolojimi altüst eden istemdir.
kendimi 64 yaşında dağda bayırda koyun kuzu peşinde koştururken düşünüyorumda içim burkuluyor.en iyisi ben emekli olmayı unutayım ölmek için çalışayım daha iyi.*
yas 35 yolun yarisi demis sair eh ortalama 70 yil omur icin kalan 5yilda emekli maasiyla kefen paramiz cikar.sukur.
türkiye de ortalama insan ömrünün 73.8 olması nedeniyle 70 lere kadar çıkarılmaması arzu edilen durumdur.

türkiye yan gelip yatma yeri değildir. çalışacaksın tabi köpek şeklinde bir serzenişte duyulması muhtemeldir.
'evladım ver bastonumu yemekhaneye gidip geliyim ben bir..' *
emeklilik ikramiyesini yiyemeden ölmemizi amaçlayan eylem. bir ömür boşuna sınavlara hazırlanmak, boşuna iş aramak, boşuna işte terfi beklemek, vb. sonuçlara götürebilir.
teşekkürler türkiye...
güncel Önemli Başlıklar