bugün

önümüzdeki yıl halkı keklemek seçim meydanlarında oy avcılığı yapmak için olası cuhape sloganıdır. haa bazı vatandaşlar bunu yer mi hem de fena yer. evet..
imkansız bir durumdur.
Olmamış şeyler hakkında olmuş gibi başlık açma eylemi. Eko suyu bedava verecek diye de yalan söylediydi bunlar.
bunu yiyenlerin yüzde 95 i gene beleş verilen her şeyi aşırı seven akp liler olacaktır. muhalefet böyle bir vaatte bulunsun üstüne 1 senelik makarna vereceğiz desin akp nin ve küçük ortağının toplam oy oranı barajı geçmeye yetmez.
30 değil ama 50 ideal olandır.
ama biz eskilere nazaran neredeyse 20 sene fazla çalışacağız.

sebep?
65 yaş yahu..

düşündükçe yemin ederim içim kararıyor..
30 yaşından sonra çalışmak zor geliyor. beyin kapasitesi de düşmeye başlıyor zaten. kalan ömrümüzü emekli maaşımızla dünyayı gezerek geçirmemiz gerekiyor bence.
50 iyidir, zaten emekli olan dünya turuna çıkmıyor, yine bir işe girip çalışamaya devam ediyor çünkü devletin verdiği maaş 1 aylık kira parasına ya denk gelir yada gelmez. Ama israf lükse harcanan halkın parasının canına okurlar.
Bizim gibi ülkelerde kadınlarda 50, erkeklerde 55 en idealidir.

Bir de frank yemişlerinin münasip bir yerlerinden muhalif seçim kampanyaları çıkıyor.

Yavrum sen diğer seçmenleri hiçbir şeyi sorgulamayan fanatik agape seçmenleri mi sandın?

Hadi diğer tarafa git. Kömür kuyruğu o tarafta.
Diyorlar ki insanları kandıran parti sloganıdır insanları 65 yaşında kadar çalıştırıp az buz bir maaşla yaşa demek ne peki?
ana karnında prim ödemeye baslanabilirse neden olmasın.
ütopyalar güzeldir.
olması gerekendir. hepimiz bıktık yahu.
Türkiye şartlarında olması gerekendir. Z kuşağı bile çöktü iyice. Emekli yeleği ile geziyorlar
BU ÜLKEDE AKP'DEN ÖNCE ÇIKAN YASA iLE UYGULAMA SONRASI (GAZETEDEN OKUDUĞUMU YAZIYORUM) SSK .'DAN 29 YAŞINDA BiR KADIN VE 34 YAŞINDA BiR ERKEK EMEKLi EDiLDi..

BEN SSK 'U EMEKLiSi 39 YAŞINDA EMEKLi OLAN MATBAA iŞÇiSi TANIYORUM ..

DÜNYADA BU KADAR BOZUK BiR EMEKLiLiK SiSTEMi YOK.
BOZUK OLMASA NE OLUR YiEN KATAKULLi YAPIP DÜŞÜK MAAŞ VERECEKLER.

BEN EMEKLi OLDUĞUMDA ASKARi ÜCRETiN iLK YIL %27-28 FAZLASINI ALIYORDUM,2 YIL BU %23-25 ORANINA DÜŞTÜ.
ŞU AN ASGARi ÜCRETiN 3590 LiRA ALTI MAAŞ ALIYORUM.

BUGÜN KREDi TARIM MARKETEB GiTTiM,5 LiTRELiK ZEYTiNYAĞI 1100 LiRA.

BU HÜKÜMET DEVVLET YÖNETMEKTEN ACiZ HALDE,TEK BiR KURUM YOK BOZUK OLMAYAN.
DÜN MERAL AKŞENER POLiS MÜDÜRLERiNiN iŞLETTiĞi OTELLER VAR DEDi,PAVYON VARDI ŞiMDi OTEL.

BAKAN DÜNYADAN BiHABER iSMiNi VERSiN DiYOR...

iŞiN BETERi HALK KUZU GiBi,3-4 SENE ÖNCE SOSYALiSTLER ÇIKARDI SOKAKLARA ,MEYDANLARA ÇIKARDI ODA BiTTi.

SAĞCI ÇIKMIŞ AZERBAYCAN'DA iHA iLE ZAFER KAZANDIK DiYE SAÇMALIYOR.

MART-2023 AYINDAN BERi ZAM ALAMAYAN MiLYONLARCA EMEKLi VAR .

2023'DE 150 LiRA OLAN KIYMA-PARÇA ET 500 LiRA OLMUŞ.

AMA HÜKÜMET EMEKLiYi EZDiRMiYORUZ DiYOR ,..

AKP'DEN ÖNCE iYi MiYDi ,AYNIYDI ŞU VAR ÜRETiM BiRAZ FAZLA iDi O KADAR.

BU ÜLKEDEN BiR HALT OLMAZ.