bugün

evet efendim...

adı üstünde o işten elini eteğini çekip kahve köşelerinde sürtmeyi şiar edinmiş kişilerin topluma hiçbir faydası olmaması dolayısıyla fazla maaş aldıkları gerçeğidir. işin aslına bakılırsa bence emeklilik saçma kardeşim? neden adam işi bıraktıktan sonra maaş alıyor ki?

şimdi düşünsenize çalışıyorsunuz yıllarca e neden geçiminizi sağlamak için şimdi bu devlet size mecbur mu bakmaya a.ına koyiyim? istemişsiniz geçiminizi sağlamak zorunda kalmışsınız girip çalışmışsınız ne faydanız oldu devlet memuruyken ne faydanız oldu işçilik yapıp bi fabrikada gece bekçiliği yaparken de emekli olunca hemen g.tünü yediğim ayakları çekip devlete yük oluyorsunuz. yürüyün lan çoğunuz kahve köşelerinde kaybetti karısını, çocuğunu.

evet kardeşim maaşı düşürülmelidir emekli denen kamburların. kusura bakılmasın da ben kpss falan uğraşmadım zekamı görüp direk tapu kadastroya yerleştirdi tanıdıklar beni ama ya bu kpss falan uğraşıp didinen insanlara neden yardım edilmiyor da bu emekli denen kamburlar 1.000 ile 2.500 arası maaş alıyor biri izah etsin.
emeklilerin maasina göz dikmis kisinin yakarisidir. yillarca calisip ölmeden birkac senesini emekli maasi ile geciren bu insanlarin parasina göz dikeceginize kendi maasinizin bu kadar düsük olmasina itiraz edin.
Yıllarca devlete emekli olduğunda maaşını odesin diye para verdiği için devlette verdiği sözü tutuyor o kadar.