Advertisement

 1. 1.
  hepsi değil. haline şükretmeyenler.

  nerde bir emekli görsem maaşlarımız yetmiyor diye mızmızlanıp duruyorlar. ulan, sen emekli adamsın, en düşüğünüz 800, 900 maaş alıyor, bir karı koca neyinize yetmiyor. millet işsizlikten, açlıktan kırılırken bunlara iki katını versen yine gözü doymayacak.

  bu saatten sonra parayı ne yapacaksınız, hükümetin size zam vermesi mi önemli yoksa çocuğunuza iş vermesi ya da torununuza sağlam bir gelecek hazırlaması mı? emekli insanın topluma olan maliyeti okula giden bir çocuktan bile daha fazladır. altı üstü 15, 20 sene çalışıp 30 sene kıyak maaş almayı bekliyorsunuz. buna bütçe mi dayanır. benim de hayallerim var. bakalım ben emekli olana kadar o bütçede para kalacak mı? eğer sizin yüzünüzden bana para kalmazsa benim günahım ne? o zaman ben kimi bulup da ondan hesap soracağım.

  koskoca türkiyenin sorunlarının emeklilerin sorunlarından ibaret sananlara haklı tepkidir. belki de kovmak yerine oy hakkı vermemek daha insancıl olur. oyumuz emekliye daha fazla verene diye diye perişan ettiler ülkeyi.
  11 -27 ... halka arz
 2. 2.
  doğalgazın , ekmeğin, elektiriğin fiyatını göz önüne almayan, aklını kullanmayan, at gözlüğü takmış yazar söylemidir.
  3 -2 ... amaterasu
 3. 3.
  haline şükretmeyenleri gördüğümde hak verdiğim söylemdir.adam sanki isviçre veya belçika'dan emekli olmuş.5 milyar(bin) maaş versen yeminlen yine az der bunlar.
  2 -7 ... batigol
 4. 4.
  kamil etmez de, hadi adamlar kabul etti diyelim. ya emekliyi kim siker ya, nereden bulacaksın o kadar miğdesizini. olmaz o iş.
  1 ... leyla leyla
 5. 5.
  (bkz: gittiğin yağmurla gel)
  ... kendisi icin yorgan yakan pire
 6. 6.
  küçükken kıçımıza bez almak için çalışan anamız ve babamız için 800 lirayı çok gören yazar söylemi.
  ... amelestar
 7. 7.
  ""emekli var emekli var " "emekli maaşıyla gecinemeyen, ikinci iş bulan var." emekli maaşıyla dünya gezisine çıkanlar var." bu kıstasları gözardı edildiği için yanlış entry.dir.
  not:merkez bankasındna emekli olup, dırdır ediyrosa siktirip gidebilir. diğer emekliler konu dışıdır.
  1 ... byebaykus
 8. 8.
  (bkz: ben hayır diyorum)
  1 ... usualsuspects
 9. 9.
  (bkz: bağırmayan taraftar siktirsin gitsin)
  ... barobeyu
 10. 10.
  Ev kiralarından haberi olmayan yazarın açtığı başlık. Bir ev kirası zaten 500 elektrik, su, ihtiyaçlar ?
  ... ndoan