bugün

hepsi değil. haline şükretmeyenler.

nerde bir emekli görsem maaşlarımız yetmiyor diye mızmızlanıp duruyorlar. ulan, sen emekli adamsın, en düşüğünüz 800, 900 maaş alıyor, bir karı koca neyinize yetmiyor. millet işsizlikten, açlıktan kırılırken bunlara iki katını versen yine gözü doymayacak.

bu saatten sonra parayı ne yapacaksınız, hükümetin size zam vermesi mi önemli yoksa çocuğunuza iş vermesi ya da torununuza sağlam bir gelecek hazırlaması mı? emekli insanın topluma olan maliyeti okula giden bir çocuktan bile daha fazladır. altı üstü 15, 20 sene çalışıp 30 sene kıyak maaş almayı bekliyorsunuz. buna bütçe mi dayanır. benim de hayallerim var. bakalım ben emekli olana kadar o bütçede para kalacak mı? eğer sizin yüzünüzden bana para kalmazsa benim günahım ne? o zaman ben kimi bulup da ondan hesap soracağım.

koskoca türkiyenin sorunlarının emeklilerin sorunlarından ibaret sananlara haklı tepkidir. belki de kovmak yerine oy hakkı vermemek daha insancıl olur. oyumuz emekliye daha fazla verene diye diye perişan ettiler ülkeyi.
doğalgazın , ekmeğin, elektiriğin fiyatını göz önüne almayan, aklını kullanmayan, at gözlüğü takmış yazar söylemidir.
haline şükretmeyenleri gördüğümde hak verdiğim söylemdir.adam sanki isviçre veya belçika'dan emekli olmuş.5 milyar(bin) maaş versen yeminlen yine az der bunlar.
kamil etmez de, hadi adamlar kabul etti diyelim. ya emekliyi kim siker ya, nereden bulacaksın o kadar miğdesizini. olmaz o iş.
(bkz: gittiğin yağmurla gel)
küçükken kıçımıza bez almak için çalışan anamız ve babamız için 800 lirayı çok gören yazar söylemi.
""emekli var emekli var " "emekli maaşıyla gecinemeyen, ikinci iş bulan var." emekli maaşıyla dünya gezisine çıkanlar var." bu kıstasları gözardı edildiği için yanlış entry.dir.
not:merkez bankasındna emekli olup, dırdır ediyrosa siktirip gidebilir. diğer emekliler konu dışıdır.
(bkz: ben hayır diyorum)
(bkz: bağırmayan taraftar siktirsin gitsin)
Ev kiralarından haberi olmayan yazarın açtığı başlık. Bir ev kirası zaten 500 elektrik, su, ihtiyaçlar ?
belli ki babasının cüzdanı kabarık bir yazar arkadaş.
"herkes şanslı doğmuyor arkadaş" diyesimi getiren garip bi yazı.
emekli maşının asgari ücretten düşük olması elzemdir.

bir tarafta çalışmaktan sırtından ter akan amele, diğer tarafta üretime katkı sağlamıyan dede-nine.
(bkz: dağdan gelip bağdakini kovmak)
emekli olduğu halde ailesini geçindirmek zorunda olanların halini zerre düşünmeyen düşünceden yoksun bir söylem.

bir emekli maaşı yetiyor mu sanıyorsun? sen emeklileri bütün gün boş oturan para içinde yüzen ve bunu beğenmeyen insanlar olarak mı görüyorsun? geçim sıkıntısıdır insanları yiyip bitiren. s.ktir git şimdi.
--spoiler--
babası lastik kullansaydı böyle başlıkları göremeyecektik.
--spoiler--
bir gün emekli olunca sözün sahibinin de gitmeden önceki eylemi gerçekleştirip akabinde gitmesini gerektiren sözdür.
az önce emekli babamla aramda geçen diyolog şöyledir:

baba bazı gençlik emekliler bu ülkeden siktirsin gitsin diyor size sen ne diyon bu işe

amına koyayım öyle gençliğin götü yiyorsa söyle gelsin yüzüme söylesin gavatlar dedi sevgili kardeşim haberin olsun.

not: emekli bir amcamızın isyanını da paylaşmadan geçemeyeceğim izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=Br_m-lgj1es
okuyunca bu nasıl bir mantıktır dedirten cümle.

bu düşünceye sahip insanlara aylık 700 lira maaş bağlayıp, kredi kartı borcu verip, kira ve faturaları da verip nasıl kıvranarak yaşadıklarını seyretmek gerek!