bugün

Asgari ücrete endekslenmedikçe beyhude dir.ama CHP bastırıyor 17 olsun diye tüm emekliler chpnin bu önerisine destek verecektir akpliler dahil.
Emekli olupta maaşının ne kadar olduğunu bilmeyen benim gibi kaç kişi var acaba?
Ulan ben o üç kuruş parayı çekmeye gitmeye üşenirim. Kaç paraysa biriksin bankada.
% 7 zam aldık. Maaş 11 000 gayme oldu.
Yüzde 3 lük bir müjde daha. Müjde üstüne müjde, 10 bin alana 300tl daha geldi.
yaşadılar.

görsel
Hayattaki amacınız emekli olmak mı? Gerçekten mi ya. inanılır gibi değil.
60 yaşı geçmek gerekiyor. Ulan adiler, 5300 günüm var, sorunsuz devam edersem 43 yaşında falan 7000 gün doluyor, 17 sene daha çalışıp, bir 8000 gün daha yapıp, 15000 gün ile emekli mi olayım? Millet 38 yaşında 5000 günle oldu!
zam verilmediği için akp'li dayılar bile sinirlidir şimdi. 7500 tl olan maaşı zamlayarak 7500 tl yapmak tam bir komedi.
en guzel mesai sonu. evde susuzluktan olmek uzere olan ciceklerin bayram etmesine neden olan durum
ne diyelim hayırlı olsun, darısı başıma.

ben emeklilikle birlikte engelli maaşına başvuracağım.
çünkü kafadan kırıklarla yaşamak zor.

e: hesaplarıma göre ben 3 aylıkken çalışmaya başlamış.
düşüncesi bile hoş olan şeydir.

amin ağabey amin emekçilerin tümüne tatmayı nasip etsin yüce allah. 17 yaşımdan beri çalışıyorum benden çok daha uzun süredir çalışan milyon tane insan var. ne geceleri belli ne gündüzleri hayatları hep sıkıntı içerisinde geçiyor. eğer sen sosyal bir devlet isen ki biz öyleyiz ( en azından teoride ) vatandaşına şu ufacık şeyi bile çok görmemen lazım. "emekliler devletin sırtına yük" diyen bazı ahlaksızlar var malum. ben 50 yaşımda olmaya razıyım ama 60 çok fazla 98 den beri çalışıyorum. emekli olabilmen için en az 20-25 sene prim ödenmesi gerekiyor. o 20-25 senede ödenen primler ne peki ? üstüne maaştan kesinti de yapılıyor dünya kadar vergi toplanıyor. adam hayatı boyunca istanbula gelmiyor misal istanbula yapılan bir köprü, yol vs için yıllarca vergi ödüyor.

devletin amacı ne ? rabbena hep bana ile olmaz bu işler zamanı gelince topladığın o paraları vatandaşına da koklatacaksın az da olsa. bizde millet "devlet" nedir unutmuş herkes hükümetçi olmuş.. adamın kendisi de bu dertten ( emeklilik ) muzdarip ama sırf oy verdiği partiye laf söylenmesin diye emekçilere sallıyor. şu millet kadar çile çeken ( afrika hariç ) başka bir millet var mıdır dünyada bilmiyorum. her günümüz bir dert her günümüz bir sıkıntı. çok doluyum bu konularda uzatmayayım daha fazla sonu gelmeyecek yoksa *
Yaşım 50 olmak üzere, girişim 87 yılında olduğu için, kademeli yaştan etkilenmedim. Allah gibson ve diğer arkadaslara da nasip etsin. Geçenlerde de yazmıştım, emekli maaşı ana gelir değil, ancak ek gelir olabilir. Bana verecegi 4500, bilemedin 5000 bin. sigara, çay, çorba mayış bitti. Yine de güzel bir duygu.
taksici ağabeyimizin ( yaşını bilmiyorum ama emekli ise büyüktür bizden ) hak kazandığı mayıştır. rabbim bize nasip edecek mi bilemiyorum eyt myt bişiler şey olursa işte ölmeden görürüz inşallah. 60 yaşında ilk maaşı atm den çekmeyi beklerken kalp krizi geçirip ölmek istemiyorum olm..

emekli maaşına ihtiyacım yok çok şükür sadece çocukluktan beri " bir gün emekli olacaksın sen de" şeyi için istiyorum. emeklilik nedir mayışı bereketli midir yoksa birilerinin mazot parasına bile mi yetmez sosyal bir statü getirir mi ( adam emekli olm saygı duyun falan ) hiç bilmiyorum sadece o tadı almak istiyorum lan tospağalar..
Allah herkese nasip etsin. Dilekçemi 10 gün önce vermiştim, e.devleti kurcuklarken gördüm. 01.01.2023 tarihinde emekli mayişım baslayacakmiş. Onlar emekli mayışı demiyor yaşlılık aylığı diyor. Yaşlıyım olum bem bana saygılı olun. Durakta emeklilier vardı, heves ederdim onlara. Kimi mayış kartını hanıma verdim, mutfak masrafına karismiyorum derdi. kimi krediyle araba alır, mayış kartını krediye yonlendirirdi. Bide bayramlar da, bayram harçlığı alırlardı. En yakın bayram hangi tarihte? avuçlarımi ovusturarak bekliyorum.
Bu ekonomik şartlar da, ek gelire sahip olmak demektir. Zira emekli maaşı, ana gelir olamayacak kadar düşüktür. Bunun ana nedeni, emekli maasi bağlanma oranının, akp tarafindan, yüz de 62'den yüz de 35'e dusurulmesidir.
hiç bir önemi kalmadı. Çevremde emekli olanların alayı halen daha çalışıyor. O para günümüzde neye yetecek. Çorba bile 25 tl olmuş. Aahhaah.
Çalışın amk, ben gibi eeklilerin maaşını hakedin…
türkiye'de hayaldir. "elin gavuru" dediğimiz hans ya da george adı her neyse çalışır, işsiz kalmaz iyide para kazanır sonra emekli olur yüklü tazminat alır şortu giyer eline alır bir fotoğraf makinesi gelir ülkeme camileri, parkları, meydanları şuraları buraları dolaşır benim ülkemin aynı yaştaki ihtiyarı ise hala çalışır.
Hayal gibi bir şey. Evet.
saglikli zamanin varsa olmasi güzel. yoksa hastalikler liste halinde bünyedeyse evde oturmak ölüme davetiye cikarmak gibidir.
emekli olup sessiz sakin sahil kasabası hayali ile yaşamaktır.
insanların hayalidir.
bir daha sabah erken uyanmak yok.

ye, iç, gez eğlen. hayatı yaşa.
Yakında sözlükten gerçekleştireceğim durum. Evet.
işe giriş tarihine göre emeklilik tablosu;
https://www.posta.com.tr/...emeklilik-tablosu-1394216
https://www.posta.com.tr/...zaman-emekli-olur-1354954
https://www.posta.com.tr/...t&utm_campaign=gundem
http://www.posta.com.tr/j...kliye-sevk-edildi-2037491
http://www.gercekgundem.c...92/22-yasinda-emekli-oldu
kırkbeşe elliye kadar becerilir de ikinci, güzel bir hayata başlanırsa ne ala. yoksa maviliklere sürmek yerine kontak kapatmak olur daha fazlası.
güncel Önemli Başlıklar