bugün

bu kişi şu an yoktur ama olmaya hazırlanmaktadır.

toki başkanı beyefendi istifa etmişti değil mi? milletvekili adaylığına girişmek için. peki neden? halkını temsil edebilmek için mi? yoksa bu ülkenin istikbaline katkıda bulunmak için mi?

hayır hayır, sadece torunlarıyla vakit geçirmek ve emekli hayatı yaşamak için.

bu sözü söyleyen adam milletvekili olacak kim farkında?

halkını temsil etmeyi emeklilik olarak gören bir insan, mecliste oturup para kazanacak ve torunlarıyla vakit geçircek öyle mi?

tanımıyorum lan! tanımıyorum sizin meclisinizi! ben kimsenin umrunda değilim ama siz de benim umrumda değilsiniz godoşlar.
22000 tl aylık kazanan, insanın sinirlerini zıplatan varlık topluluğu.
sadece 2 yılda olunan hede. allah bin belacıklarını versin. ben 28 senede emekli olacakmışım . taaaa 2034 te.
milletvekillerinin maaş, özlük hakkı vs gibi şeyleri kim belirliyor?

-milletvekillerinin kendileri.

bundan daha tatlı bir hayat olamaz yeminle.
milletvekili olmanın başlıca nedenlerinden biri olduğu gözden kaçarsa, aday adayı olmakla başlayan bu sürecin yatırıma dedeğr bir faaliyet olup olmadığı anlaşılır.

yatırdığım parayı keç senede geri alacağım? bu soruya her gün yanıt aranır.
Gereksiz maaş alan kitledir yata yata maaş alıp emekli olup daha da çok para alıyorlar.
şu an meclisteki milletvekillerinin tamamına yakını bunu düşünmektedir. iki yıl 23.000 lira maaşla çalışıp milletvekili emeklisi olmaya hak kazanmak. emekli olduktan sonra da 13.000 lira maaş almak. ne güzel değil mi? gariban vatandaş da asgari ücrete talim etsin. it gibi çalışsın. en az 9.000 gün prim ödesin. sonra da 1.100 lira emekli maaşı alsın. ülkeye hizmet konusunda halka ne kadar samimi olduklarını göstermek istiyorlarsa kaldırsınlar "kıyak emeklilik" düzenlemesini de görelim.
2022 yılı itibariyle emekli milletvekili maaşı 21 bin lira olacak, bu parayı onlara veren sistememi kızarsın, sesini çıkarmayan halka mı düz geçersin, yoksa yiyip içip doymayan milletvekillerine mi kızarsın bilemiyorum.

Benden yana 1 lira hakkım varsa haram olsun.
Faith Altaylı'nın bugünkü yazısında kaleme aldığı haksız kazanç kapısı.
Bunlara hakkımı helal etmiyorum. 51bin TL maaş alacaklar. Yetmedi ölünce bu maaş önce eşine o da ölürse dul kızlarına kalacak. Devlet bunları çalışmamaya, üretmemeye teşvik ediyor. Yazık...
bir çok kişinin milletvekili olma nedenidir. seçilmek i çin harcanacak para, ömür boyu elde edilecek gelire göre devede kulaktır. işte bu nedenle milletvekili adayları borca girmekten hiç çekinmezler.
finansörlerin içinde kara para aklayıclarına da rastlamak mümkündür. "milletvekili adaylarının finansmanı" büyük iştir.
Diye bir şey olması size de çok saçma gelmiyor mu?

Bir şeye de komple itiraz edelim arkadaş?

Emekli milletvekili ne lan!