1. 1.
  çıkacak olan intibak yasası ile birlikte emekli maaşlarına yapılacak zamdır. örneğin 778 tl olan emekli maaşı bu yasa ile 1.695 TL olacak.

  http://w9.gazetevatan.com...a_artacak/265026/2/Manset
  2 ... su degil kezzap
 2. 2.
  emekli maaşına zam falan değildir. 1996 da emekli olmayı hakedip olmamış ve hala çalışan kişilerin o zaman emekli olsalardı bugün maaşı kaç para olurdu şeklindeki duruma karşılık verilen 778 tl cevabına yönelik hesapta yapılan değişimdir.

  şimdi adam emekliliği haketmiş ama hala çalışıyorsa onun emekliliğiyle boşalacak yere yıllardır kimsenin atanmaması durumundan bakıldığında güzel, emekliliği gelmiş bir adamın çalışmak zorunda bırakılması bakımından bakıldığında ise yazık bir durumdur.
  -1 ... kolibandı
 3. 3.
  hadi bakalım artık insanalr emekli için acele edicekler.aslında türkiye gibi güzel gelişmiş bir ülkede emekli maaşları bir aile için tam bir uygun sabih şiyat belirlemeliler.çoğu meslekte emekli olmamak için elinden geleni yapıyorlar.çünki emekli olurlarsa sonraları gelir.
  ... system
 4. 4.
  --spoiler--
  Hükümet 7.3 milyon emekliye iyileştirme zammı yaptı.

  Başbakan Erdoğan, ilk 6 ay için en düşük emekli aylığını yüzde 20.4, en yüksek emekli aylığını da yüzde 4.5 oranında artırdıklarını açıkladı. Zam emekli maaşlarını en az 74, en çok 172 lira artıracak.

  ilk 6 ay maaşlarda en az 63 liralık artış olacak. En düşük SSK emeklisi maaşı 683 liraya çıkacak. Açıklanan oranlar emekliler için de sürpriz oldu.

  haberin devamı: http://www.milliyet.com.t...ate=05.01.2010&b=FLAS Emeklilere zam mujdesi&KategoriID=11
  --spoiler--
  ... umberto da silva junior
 5. 5.
  daha evvel emekli olmuşlar ile yeni emekli olanların aldıkları maaşların dengelenmesi amacıyla son kararı anayasa mahkemesinin verecek olduğu zamdır. yeni emekli olanlarla eskiden emekli olanların aynı ülkede yaşadığını düşünürsek ve aralarında çalışma süresi açısından fark olmadığını ele alırsak hiçte hakkaniyete aykırı bir durum değildir. bilirkişi raporuda zaten bu yönde olmuştur. son söz ise anayasa mahkemesindedir. şimdi göreceğiz anayasa mahkemesi ak mı kara mı! işin trajik olan kısmı ise medya tarafından bu duruma hiç değinilmemesi, daha doğrusu üzerine gidilmemesi. özellikle görsel medya!
  1 ... kvek
 6. 6.
  anayasa mahkemesinin vereceği kararı emekliler büyük bi umutla bekliyor. 30 haziranda %100e yakın zam gelicek ve o karar emeklileri bi hayli rahatlatcak. büyük bi ihtmalle anayasa mahkemesinden geçer diyolar.
  ... ermachh